Конфітюр з червоної смородини: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати конфітюр з червоної смородини: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти різного конфітюру з червоної смородини з цукром і малиною, апельсином

Варіант 1: Класичний конфітюр з червоної смородини

Конфітюр – желеподібна ласощі. Його можна готувати з різних ягід і фруктів шляхом тривалого уварювання або додавання желатину, пектину, агар-агару, желфикса. Але є ягода, яка сама прекрасно желирующая – червона смородина. Саме з неї найчастіше в домашніх умовах готують конфітюри і желе, щоб взимку насолодитися чудовим ласощами і поповнити організм вітамінами.

Інгредієнти

  • 1 кг червоної смородини;
  • 70 мл води;
  • 500 г цукру.

Покроковий рецепт класичного конфітюру

Крок 1:

Перебираємо червону смородину, відриваємо ягідки від гілочок, прибираємо всі листочки і висипаємо в друшляк. Прополіскуємо під проточною водою кілька разів. Даємо крапельок стекти, після чого пересипаємо смородину в каструльку і наливаємо трохи води. Ставимо на плиту, накриваємо і пропарюють. Зазвичай ягоди дуже швидко доходять до м’якості, достатньо десяти хвилин. Після цього знімаємо смородину з вогню.

Крок 2:

Нам потрібно протерти ягоди через сито, отримати сік з м’якоттю. Для цього смородину бажано трохи остудити. Готовий сік перелити в каструлю і додаємо пісок. Бажано зважити кількість отриманої рідини, щоб додати цукор в пропорції 1:1, тоді у нас вийде правильний конфітюр.

Крок 3:

Ставимо каструльку з цукром і смородиновим соком на плиту, повільно нагріваємо і проварюємо до повного розчинення піску. Жодних крупинок не повинно залишатися, інакше вони осядуть на дно банки, кристалізуються пластиною.

Крок 4:

Готуємо банки: промиваємо з содою, щоб знежирити, ретельно прополіскуємо, після чого прогріваємо над парою або в духовці, мікрохвильовій печі. Розливаємо гарячий конфітюр і відразу ж закатуємо. Кришки теж обробляються, їх потрібно обдати парою або залити окропом.

Крок 5:

Закатанный смородиновий сік перевертаємо. Лишаємо в такому стані до охолодження, а потім виносимо на холод, можна опустити в льох. По мірі охолодження та зберігання сік загусне, перетвориться в чудовий конфітюр червоного кольору.

Вважається, що конфітюр з червоної смородини прекрасно зберігається навіть без додаткового підігріву. Але немає жодних гарантій, що попався натуральний і чистий цукор, у ньому можуть бути домішки, які зіпсують заготовку. Саме тому рекомендується відступити від традиційних правил, довести сік з піском до кипіння, тільки після цього розлити по банках.