Вишневий сік на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати вишневий сік на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування вишневого соку на зиму з м’якоттю і без неї

Варіант 1: Вишневий сік на зиму в соковарці: класичний рецепт без м’якоті

Чисті соки без м’якоті в домашніх умовах найчастіше виходять при використанні соковарки. Куди рідше фруктову або ягідну масу розмелюють і проціджують. У добірці соки різної концентрації, але почнемо ми з напою, розрахованого на використання в чистому вигляді або у складі коктейлів.

Інгредієнти:

  • два відерця вишневих ягід – всього близько десяти кілограмів;
  • чотири кіло бурякового цукру.

Покроковий рецепт вишневого соку на зиму

Крок 1:

Від того, чи отримаєте ви або залишите кісточки в ягодах, залежить, як поступимо далі з м’якоттю. Після варіння соку в ній залишається чимало смакових речовин, і викидати чудовий продукт не варто. Варіантів використання – маса, від киселів і начинок у пироги, до компотів, але перш відпрацьовані ягідки потрібно законсервувати або заморозити.

Крок 2:

Для видалення кісточок є кілька причин. Насамперед це обсяг соковарки і кількість ягід, зрозуміло, що без кісточок сік ви зваріть за меншу кількість заходів. Друга причина – якість ягід, якщо на вишеньках помітні пошкодження, заподіяні шкідниками, краще їх перебрати і позбутися від комах і їх личинок.

Крок 3:

Отже, ягоди перебираємо. Складіть їх у просторий таз, залийте водою, набирайте жменями, відривайте хвостики, оглядайте і складайте в миску. Набравши пару кілограмів, приступаємо до видалення кісточок, збираючи м’якоть в каструлю достатнього обсягу.

Крок 4:

Розбірну, «багатоповерхову» соковарку вимийте з содою, обітріть деталі і зберіть прилад, налив у нижній відсік окріп. Поставте на плиту і включіть максимальний нагрів, згодом його відрегулюємо. Температура в процесі варіння соку повинна бути достатньою для кипіння води внизу соковарки, але від надмірно швидкого її випаровування сік не стане смачнішою, і швидше ви його не отримаєте.

Крок 5:

У верхній відсік укладаємо ягідну масу, присипаємо цукром, вичікуємо хвилин вісім і відкриваємо краник соковарки, перевіряємо кількість соку. Далі, регулюючи нагрівання і кількість вишень, встановлюємо оптимальний режим роботи. Перший сік обов’язково спробуйте, щоб визначитися з кількістю цукру, рідина дуже концентрована, навіть нудотно, згодом її розбавляють.

Крок 6:

Розрахунковий вихід готових продуктів на десять кілограмів вихідної сировини – до шести літрів соку і близько двох літрів м’якоті. Вишневу м’якоть можна охолодити і заморозити, розклавши по пакетах і туго їх зав’язавши. Також її консервують, для цього розкладіть масу в чисті баночки полулитрового обсягу, стерилізуйте, як будь-які інші консерви, протягом чверті години і закатайте.