Вишневий сік на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати вишневий сік на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування вишневого соку на зиму з м’якоттю і без неї

Варіант 1: Вишневий сік на зиму в соковарці: класичний рецепт без м’якоті

Чисті соки без м’якоті в домашніх умовах найчастіше виходять при використанні соковарки. Куди рідше фруктову або ягідну масу розмелюють і проціджують. У добірці соки різної концентрації, але почнемо ми з напою, розрахованого на використання в чистому вигляді або у складі коктейлів.

Інгредієнти:

  • два відерця вишневих ягід – всього близько десяти кілограмів;
  • чотири кіло бурякового цукру.

Покроковий рецепт вишневого соку на зиму

Крок 1:

Від того, чи отримаєте ви або залишите кісточки в ягодах, залежить, як поступимо далі з м’якоттю. Після варіння соку в ній залишається чимало смакових речовин, і викидати чудовий продукт не варто. Варіантів використання – маса, від киселів і начинок у пироги, до компотів, але перш відпрацьовані ягідки потрібно законсервувати або заморозити.

Крок 2:

Для видалення кісточок є кілька причин. Насамперед це обсяг соковарки і кількість ягід, зрозуміло, що без кісточок сік ви зваріть за меншу кількість заходів. Друга причина – якість ягід, якщо на вишеньках помітні пошкодження, заподіяні шкідниками, краще їх перебрати і позбутися від комах і їх личинок.

Крок 3:

Отже, ягоди перебираємо. Складіть їх у просторий таз, залийте водою, набирайте жменями, відривайте хвостики, оглядайте і складайте в миску. Набравши пару кілограмів, приступаємо до видалення кісточок, збираючи м’якоть в каструлю достатнього обсягу.

Крок 4:

Розбірну, «багатоповерхову» соковарку вимийте з содою, обітріть деталі і зберіть прилад, налив у нижній відсік окріп. Поставте на плиту і включіть максимальний нагрів, згодом його відрегулюємо. Температура в процесі варіння соку повинна бути достатньою для кипіння води внизу соковарки, але від надмірно швидкого її випаровування сік не стане смачнішою, і швидше ви його не отримаєте.

Крок 5:

У верхній відсік укладаємо ягідну масу, присипаємо цукром, вичікуємо хвилин вісім і відкриваємо краник соковарки, перевіряємо кількість соку. Далі, регулюючи нагрівання і кількість вишень, встановлюємо оптимальний режим роботи. Перший сік обов’язково спробуйте, щоб визначитися з кількістю цукру, рідина дуже концентрована, навіть нудотно, згодом її розбавляють.

Крок 6:

Розрахунковий вихід готових продуктів на десять кілограмів вихідної сировини – до шести літрів соку і близько двох літрів м’якоті. Вишневу м’якоть можна охолодити і заморозити, розклавши по пакетах і туго їх зав’язавши. Також її консервують, для цього розкладіть масу в чисті баночки полулитрового обсягу, стерилізуйте, як будь-які інші консерви, протягом чверті години і закатайте.

Варіант 2: Вишневий сік на зиму з м’якоттю: швидкий рецепт

Розкішна основа для киселів. Вишнева маса підійде і для компотів, а довівши її до потрібної концентрації їдальні мінералкою, подайте дітям замість покупних газованої води сумнівної якості.

Інгредієнти:

  • ягоди великої, повністю стиглої вишні – два кілограми;
  • півкіло бурякового цукру;
  • вода – літр або трохи більше.

Як швидко приготувати вишневий сік на зиму

Крок 1:

Вишеньки складаємо в простору каструлю або таз достатнього обсягу для того, щоб вони вільно плавали. Вливши холодну воду, ягоди промийте, видаліть новий сміття. Пару раз зливаємо і заново заливаємо свіжою водою.

Крок 2:

Прибираючи тільки недостиглі і зовсім зіпсовані вишні, перекладаємо добірні в суху каструлю. Якщо є можливість зібрати м’ясорубку без решітки на вихідному жерлі – кращого способу подрібнити вишню не придумати.

Крок 3:

Перемеліть ягідки або подрібніть іншим способом, але не пюре, зберіть масу в дрібнопористе сито, порція повинна бути невелика, близько півкілограма. Протираємо вишню, збираємо сік в емальовану каструлю, а краще всього в казанок.

Крок 4:

При середньому нагріві витримуємо сік на плиті, поки він не стане досить гарячим, всипаємо і енергійно перемішуючи, розчиняємо в ньому цукор. Чекаємо закипання і відразу розливаємо в чисту суху тару, стерилізуємо в залежності від обсягу ємностей і закатуємо.

Варіант 3: Вишневий сік на зиму з ягодами – «Вишня у власному соку»

Є спірний момент, що відноситься до наступним рецептом: як щільно наповнити тару ягодами? Справа в тому, що ягідки, не прикриті соком в банку, грубіють, смак змінюється, випічку такі вишеньки краще не використовувати. Деякі господині, закладаючи вишні, заповнюють ними баночки лише по плічка, а зверху до середини висоти горлечка вливають сік. Залишилися вишеньки, а вони не всі помістяться при такому способі укладання, заморожують.

Інгредієнти:

  • 1100 грамів вишень.

Як приготувати

Крок 1:

Список інгредієнтів складається всього з одного рядка, але не ставитеся до цього рецепту зверхньо. Що б ви затіяли піч з такою начинкою, як вишня у власному соку, успіх вже наполовину забезпечений. А яким смачним стане пломбір з шматочками вишеньок! Словом, не лінуйтеся.

Крок 2:

Літрові, начисто вимиті з содою і насухо витерті баночки прогріваємо за три–чотири хвилини в НВЧ-печі. Кришки, разом з ущільнювальними кільцями, кип’ятимо в чистій воді хвилин вісім. Тару розставте по столу і прикрийте сухою чистою тряпицей, кришечки залиште в накритому сухий мисці.

Крок 3:

Зеленуваті і перестиглі ягідки виберіть, разом з ними видаліть листочки, хвостики, весь інше сміття. Відібрані ягоди промити в друшляку і вичистіть з них кісточки, хоч вручну, хоч будь-яким пристроєм. Механізували ви цей процес або дієте по-старому, всі прилади, тара і руки повинні бути ідеально чистими. Сік, що випливає з ягідної м’якоті, збираємо разом з нею.

Крок 4:

Ягідки разом з соком залишаємо, прикривши тканиною, просто на кухонному столі в тазу або каструлі, години через три з них виступить багато соку. Розкладаємо вишні в баночки, прикривши не занадто щільно стерильними кришками, ставимо по рушникові, застеленному на дно великої каструлі. Вливаємо в неї ледь теплу воду, її рівень повинен бути як мінімум дорівнює верхньому рівню ягід і соку в тарі. Воду в каструлі доводимо до кипіння, стерилізуємо сік з вишеньками чверть години, якщо літрові банки. Закатуємо кришки і охолоджуємо, донизу шийкою.

Варіант 4: Густий вишневий сік на зиму

Цей і наступний рецепт досить подібні, принципова різниця лише у відсутності стерилізації в першому випадку, і обов’язковість цього процесу для останнього рецепта. Різницю зрозуміти нескладно, спочатку ми приготуємо більш концентрований сік з невеликою кількістю води, його надмірно перегрівати не варто.

Інгредієнти:

  • вишні – будь-яка кількість;
  • цукор рафінований.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Спосіб поділу ягід для видалення кісточок – повністю на ваш розсуд, так само як кількість і співвідношення продуктів. Єдине побажання, зазначене в оригіналі рецепта, вишні повинні бути великими і стиглими.

Крок 2:

Ягоди перебираємо і обполіскуємо, позбавляючись попутно від усього сміття і листочків. Порціями викладаємо в друшляк, встановлений над каструлею або відерцем, розчавлюючи вишеньки одягненими в медичні рукавички руками, видаляємо і вибираємо кісточки. М’якоть з друшляка складаємо в ємність під ним.

Крок 3:

Очистивши всі ягідки, м’якоть невеликими порціями перекладаємо в миску мнемо толкушкой і протираємо через друшляк. Сік збираємо в одну каструлю, мезгу (вичавки) складаємо в іншу. Сік поки прикрийте кришкою, віджимання залийте врівень холодною водою і перемішайте.

Крок 4:

М’якоть з каструлі з водою відціджуємо на друшляку, а проціджену воду переливаємо до соку. На швидкому вогні розігріваємо до закипання, збираємо пінку, знижуємо температуру і проварюємо хвилин п’ять. За смаком подслащиваем і розмішуємо цукор, залишаємо на плиті ще хвилин на п’ять при слабкому кипінні.

Крок 5:

Вишневу м’якоть розкладіть в стерильні баночки, під самий край влийте киплячий сік. Закатуємо тару і по охолодженню прибираємо в комору, готують такий сік без стерилізації, тому його бажано витримувати під шаром теплих речей добу після консервування.

Варіант 5: Вишневий сік на зиму

Кількість цукру – орієнтовний, фактично кладіть його стільки, скільки вважаєте за потрібне, в залежності від смаку ягід і бажаного результату. Різниця між крупною тарою і, наприклад, літрової полягає в тривалості стерилізації. Вважається, що в маленьких банках сік зберігається з великою кількістю корисних речовин, а в бутлях має більш об’ємний смак.

Інгредієнти:

  • вишні, стиглі – один кілограм;
  • триста грамів цукрового рафінаду.

Як приготувати

Крок 1:

Плодоніжки з ягідок обірвіть, вишеньки промийте, покладіть в каструлю. Розімніть звичайної м’ялкою, але будьте акуратні, не зламайте про її кісточки. Розім’яті ягоди перекладаємо малими порціями в друшляк і протираємо, максимально збираючи в каструлю під ним м’якоть.

Крок 2:

Залишок м’якоті і кісточок заливаємо водою, важливо щоб вона була холодною! Витримавши хвилин п’ять, протираємо в ту ж ємність, що і перед цим вишні, якщо залишилося ще помітне кількість м’якоті, повторюємо процедуру. Води багато не ллємо.

Крок 3:

Каструлю з сирим вишневим соком швидко розігріваємо до закипання, помішуючи дерев’яною ложкою або черпачком. За смаком кладемо цукор, перемішуємо і після чергового закипання проварюємо при слабкому кипінні до п’яти хвилин, не довше.

Крок 4:

Сік розмішуємо і розливаємо в стерильну тару, стерилізуємо від чверті години для літрових ємностей, і до сорока хвилин в разі, якщо їх обсяг три літри. Закорковуємо, охолоджуємо в перевернутому положенні, зберігаємо без доступу світла.