Конфітюр з полуниці пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати конфітюр з полуниці пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування конфітюру з полуниці: класична рецептура, варіанти швидкого приготування конфітюру з полуниць на зиму з пектином, желатином, крохмалем

Варіант 1: Густий конфітюр з полуниці – класичний рецепт

Відбір ягід і підготовка тари віднімають часу набагато більше, ніж сама варіння. Скоротити, прискорити або проігнорувати ці процедури не вийде, кличте на допомогу всю сім’ю, пообіцявши дітлахам гарячі полуничні пінки, а дорослим розкішний пиріг з конфітюром.

Інгредієнти:

  • ягоди стиглої полуниці – один кілограм;
  • цукор рафінований – 1:1 з полуницею (1000 грамів);
  • ложечка кислоти, лимонної.

Покроковий рецепт конфітюру з полуниці

Крок 1:

Полуницю уважно переберіть, дуже добре, якщо вона чиста і не потрібно ягоди промивати. В цьому ви можете бути впевнені лише в разі, якщо збирали полуницю власноруч. При огляді прибираємо всі зіпсовані ягідки, трохи недостиглі пробуємо, якщо м’якоть досить легко раскусывается і не кислить, можете залишити.

Крок 2:

Відібрану полуницю промийте невеликими порціями в друшляку, дайте зійти надлишку вологи і шарами складіть в емальовану каструлю або таз, упереміж з цукром. Ідеально залишити ягоди на ніч і приступати до варінні конфітюру вранці, відповідно з тим же успіхом можна витримати полуницю в цукрі і протягом дня, правда варити їх доведеться вночі.

Крок 3:

Каструлю ставимо на включену плиту, регулюємо температуру до середнього рівня. Ягідну масу сміливо перемішуємо, за закипанню збираємо пінку. Проваривши конфітюр чверть години від моменту закипання, відставте ємність з вогню, дайте приостыть, щоб працювати з ягодами було безпечно. Далі можна масу протерти крізь друшляк, розмолоти заглибним блендером або банальної ручної м’ясорубкою.

Крок 4:

Розігріваємо ягідне пюре до закипання, додаємо лимонну кислоту. Кількість її можна зменшити, якщо ягоди самі по собі несолодкі або ви використовували в конфітюр недостиглі. За закипанню конфітюр проваріть хвилин десять, але можете і, повільно помішуючи, злегка уварити його. Повністю маса загусне тільки по охолодженню, зберігайте конфітюр у закупорених банках в холодильнику.