Домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з ірги з віджиманням соку і без віджиму, з дріжджами і без них, з родзинками: ароматне вино з ірги зі смородиною, вишнею

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з ірги

Просте вино готуємо з не зовсім звичайного сировини, і не чули про таке, не кажучи вже про дегустації. Плоди ці смачні, але не дуже соковиті, бо у всіх рецептах використовується вода. Родзинки для запуску і посилення бродіння частіше кладуть червоний, і ні в якому разі його не миють.

Інгредієнти:

  • стигла ірга – три кілограми;
  • вода, 1:1 з чистим соком;
  • цукор – 450 грамів на літр соку;
  • неповний склянку родзинок (немиті ягоди).

Покроковий рецепт домашнього вина з ірги

Крок 1:

Схожі на крихітні яблучка плоди ірги переберіть від сміття і складіть в простору ємність, для отримання соку їх потрібно подрібнити. Пам’ятайте їх, хоча це і не просто або розмеліть м’ясорубкою, налаштованої на отримання найбільшої фракції.

Крок 2:

Плодову масу зберіть в емальований таз і розігрійте, ні в якому разі не наближаючись до температури кипіння. Краще всього користуватися термометром і вимкнути нагрів, як тільки він покаже температуру 55 градусів. Каструлю витримуємо під кришкою рівно добу.

Крок 3:

Вичавіть сік будь-яким способом, від класичної марлі або преса, до відцентрової соковижималки. Виміряйте і запишіть обсяг соку, це важливо! Влийте до нього воду, рівно стільки ж, скільки було соку. Потім розрахуйте і зважте цукор, взявши за основу, знову-таки обсяг чистого соку і додавши на кожен літр по 200 грамів цукру.

Крок 4:

Заливаємо сусло в бутель, залишивши близько третини обсягу незайнятим. Встановлюємо гідрозатвор і переносимо бутель в приміщення зі стабільним температурним режимом, при відсутності світла. Ідеальна температура для вина 22, плюс-мінус три градуси.

Крок 5:

На четверту та дев’яту добу бродіння вино вводимо цукор. Швидко відливаємо приблизно за неповного склянці з бутля, розмішуємо в суслі сто грамів цукру на вихідний літр соку і повертаємо назад.

Крок 6:

Найважливіший день для молодого вина – сорок п’ятий, зрозуміло, якщо бродіння не припинилося раніше. Воно не повинно тривати довше шістдесяти або менше двадцяти діб. Якщо бульбашки в гидрозатворе не з’являються протягом доби або вже настали сорок п’яті, зливаємо вино з осаду.

Крок 7:

Заздалегідь обережно переставте бутель з молодим вином на стіл або лаву, дайте осісти піднялася муті, на що може піти кілька днів. Потім затвор акуратно знімаємо, вино опускаємо кінчик тонкого гумового шланга. З силою втягнувши з нього повітря, направляємо струмінь у чисту суху бутель, встановлену нижче наповненим. Будьте уважні і, поступово опускаючи кінець шланга в вино, не захопіть каламуть з денця бутлі.

Крок 8:

Злите вино подслащиваем і закріплюємо, з додаванням цукру не перестарайтеся, розчиняйте його у літрі підігрітого вина і змішуйте з основним об’ємом. Спирт додаємо тільки чистий або використовуємо хорошу горілку. Співвідношення – близько 8% спирту до обсягу вина, горілки – близько 15%.

Крок 9:

Закупоривши щільніше бутлі, приберіть їх в прохолодне (до 10 градусів) і темне місце, достигати напою ще до півроку. Кожні три тижні перевіряємо випадання осаду, зливаємо вино, як тільки його збереться на денці близько двох сантиметрів. Згодом слідкуйте за утворенням осаду, а не за календарем, вино оглядайте регулярно, але при малій кількості осаду зливати його дуже часто не варто.