Домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з ірги з віджиманням соку і без віджиму, з дріжджами і без них, з родзинками: ароматне вино з ірги зі смородиною, вишнею

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з ірги

Просте вино готуємо з не зовсім звичайного сировини, і не чули про таке, не кажучи вже про дегустації. Плоди ці смачні, але не дуже соковиті, бо у всіх рецептах використовується вода. Родзинки для запуску і посилення бродіння частіше кладуть червоний, і ні в якому разі його не миють.

Інгредієнти:

 • стигла ірга – три кілограми;
 • вода, 1:1 з чистим соком;
 • цукор – 450 грамів на літр соку;
 • неповний склянку родзинок (немиті ягоди).

Покроковий рецепт домашнього вина з ірги

Крок 1:

Схожі на крихітні яблучка плоди ірги переберіть від сміття і складіть в простору ємність, для отримання соку їх потрібно подрібнити. Пам’ятайте їх, хоча це і не просто або розмеліть м’ясорубкою, налаштованої на отримання найбільшої фракції.

Крок 2:

Плодову масу зберіть в емальований таз і розігрійте, ні в якому разі не наближаючись до температури кипіння. Краще всього користуватися термометром і вимкнути нагрів, як тільки він покаже температуру 55 градусів. Каструлю витримуємо під кришкою рівно добу.

Крок 3:

Вичавіть сік будь-яким способом, від класичної марлі або преса, до відцентрової соковижималки. Виміряйте і запишіть обсяг соку, це важливо! Влийте до нього воду, рівно стільки ж, скільки було соку. Потім розрахуйте і зважте цукор, взявши за основу, знову-таки обсяг чистого соку і додавши на кожен літр по 200 грамів цукру.

Крок 4:

Заливаємо сусло в бутель, залишивши близько третини обсягу незайнятим. Встановлюємо гідрозатвор і переносимо бутель в приміщення зі стабільним температурним режимом, при відсутності світла. Ідеальна температура для вина 22, плюс-мінус три градуси.

Крок 5:

На четверту та дев’яту добу бродіння вино вводимо цукор. Швидко відливаємо приблизно за неповного склянці з бутля, розмішуємо в суслі сто грамів цукру на вихідний літр соку і повертаємо назад.

Крок 6:

Найважливіший день для молодого вина – сорок п’ятий, зрозуміло, якщо бродіння не припинилося раніше. Воно не повинно тривати довше шістдесяти або менше двадцяти діб. Якщо бульбашки в гидрозатворе не з’являються протягом доби або вже настали сорок п’яті, зливаємо вино з осаду.

Крок 7:

Заздалегідь обережно переставте бутель з молодим вином на стіл або лаву, дайте осісти піднялася муті, на що може піти кілька днів. Потім затвор акуратно знімаємо, вино опускаємо кінчик тонкого гумового шланга. З силою втягнувши з нього повітря, направляємо струмінь у чисту суху бутель, встановлену нижче наповненим. Будьте уважні і, поступово опускаючи кінець шланга в вино, не захопіть каламуть з денця бутлі.

Дивіться також:  Домашнє вино з черемхи пять простих покрокових рецептів

Крок 8:

Злите вино подслащиваем і закріплюємо, з додаванням цукру не перестарайтеся, розчиняйте його у літрі підігрітого вина і змішуйте з основним об’ємом. Спирт додаємо тільки чистий або використовуємо хорошу горілку. Співвідношення – близько 8% спирту до обсягу вина, горілки – близько 15%.

Крок 9:

Закупоривши щільніше бутлі, приберіть їх в прохолодне (до 10 градусів) і темне місце, достигати напою ще до півроку. Кожні три тижні перевіряємо випадання осаду, зливаємо вино, як тільки його збереться на денці близько двох сантиметрів. Згодом слідкуйте за утворенням осаду, а не за календарем, вино оглядайте регулярно, але при малій кількості осаду зливати його дуже часто не варто.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з ірги

Зазвичай натуральних культур дріжджів на поверхні плодів достатньо для зброджування сусла. На випадок якщо їх змило недавнім дощем або ми самі промивали плоди, пропонуємо рецепт вина на спеціальних дріжджах.

Інгредієнти:

 • пюре з плодів ірги – п’ять кілограмів;
 • півтора кіло цукру;
 • вода, чиста;
 • винні дріжджі.

Як швидко приготувати домашнє вино з ірги

Крок 1:

Деяку складність рецептом додає лише розрахунок компонентів, основною одиницею у нас буде кількість соку, що вдасться отримати з плодів. Спочатку їх перебираємо і моєму, позбавтеся заодно від всіх порченных або недостиглих. Ягідки промити в друшляку і відразу перемеліть м’ясорубкою або потужним блендером.

Крок 2:

Зібравши і зваживши пюре, зливаємо в казанок і дуже слабким вогнем прогріваємо хвилин десять, вимкнувши плиту, лише тільки з’являться перші струмені пари. Казанок накрийте, дайте масі повільно охолонути, потім вичавте і ретельно виміряйте отриманий сік.

Крок 3:

Винні дріжджі розводимо згідно інструкції по застосуванню і орієнтуючись на обсяг соку. На око порошок краще не використовувати, але в принципі його кількість становить близько чайної ложечки до 2500 мілілітрів. Всипте цукор в кількості 350 грамів на кожен літр соку, а підливаємо воду по 750 мл на літр.

Крок 4:

Використовуйте звичайну рукавичку з тоненькою гуми, проколів найдовший пальчик голкою. Бродіння буде дуже інтенсивним, тому бутель наповнюйте трохи більше ніж наполовину. Залишилася порцію цукру висипаємо на п’яту добу, розмішавши з деякою кількістю відлитого з бутля сусла.

Дивіться також:  Як зробити смачне домашнє вино із винограду «ізабелла»: пять простих покрокових рецептів

Крок 5:

Приміщення, де знаходяться бутлі, має бути помірно теплим і без світла, приблизно через шість тижнів вино повинно повністю відіграти, іноді це відбувається швидше. Як тільки рукавичка обмякнет і опаде, злийте вино з осаду за допомогою трубочки, намагаючись не розгойдувати бутель.

Крок 6:

Вино за смаком подслащиваем і витримуємо під затвором ще два тижні, переконуємося, що бродіння не відновилося, інакше залишаємо «догравати». Знову зціджуємо і розливаємо в тару подрібніше, під саму пробку або кришку. Вино витримайте до трьох місяців у прохолодному підвалі, обов’язково раз в пару тижнів перевіряйте на випадання осаду. Як тільки його шар перевищить пару сантиметрів, зливайте в чистий бутель.

Варіант 3: Домашнє вино з ірги (без віджимання соку)

Вина на заквасках і без віджимання не поступаються напоїв, бродившим за класичними технологіями. Помітного розходження між ними, втім, немає, але до смаку нашого вина додасться трохи більше терпкості від насіння ірги.

Інгредієнти:

 • два літри бутильованої води;
 • ірга, стигла – 2200 грамів;
 • 1300 грамів цукру (бурякового).

Як приготувати

Крок 1:

Двісті грамів немитих плодів і триста цукру ретельно розімніть, додайте півтори склянки води і залиште на добу в теплі, решту іргу просто переберіть і теж не мийте.

Крок 2:

Якщо за 24 години в заквасці не почалося помітне бродіння, всипте до неї жменю немитого родзинок, перемішайте і почекайте ще вісім годин. Чотириста грамів цукру від решти порції поки відкладіть, іншим посипте розім’яту іргу.

Крок 3:

Перемішайте і складіть в п’ятилітрову бутель, туди ж відправте закваску і воду, що залишилася. Встановивши під затвор, почекайте три доби, потім злийте всю рідку частину сусла в чистий бутель, додайте до нього залишок цукру. М’якоть ірги з силою відіжміть, помістивши в марлевий мішок або винним пресом, змішайте з рештою соком і розбавте водою до об’єму трохи більше чотирьох літрів.

Крок 4:

Не турбуємо вино до зупинки бродіння, при нормальній температурі (до 25 градусів) це займе три тижні. Потім зливаємо вино з осаду, гідрозатвор встановлюємо ще на день-два, щоб переконатися, що ми не захопили осад з дна і бродіння не відновиться. Потім вино ще раз зливаємо, наповнюючи тару майже під саму пробку. Періодично зливаючи, при утворенні осаду, даємо провину з ірги протягом 90 діб дозріти.

Варіант 4: Ароматне домашнє вино з ірги зі смородиною

Зціджене на другому кроці вино повинно наповнювати бутель під самий верх, зверніть на це увагу не тільки в цьому рецепті. Злите після активного бродіння вино ніколи не повинно перебувати у напівпорожніх ємностях, навіть мала кількість кисню йому протипоказано.

Дивіться також:  Домашнє вино з агрусу пять простих покрокових рецептів

Інгредієнти:

 • смородина чорна – 750 грамів;
 • кіло стиглої ірги;
 • вода;
 • 1500 грамів цукру;
 • жменю родзинок, червоного.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Обидва види ягідок переберіть і не мийте, переробіть на сік будь-яким способом і змішайте. Воду закип’ятіть і розчиніть в ній цукор, дайте сиропу охолонути і змішати з соком в просторій бутлі.

Крок 2:

Відразу всипте родзинки і встановіть гідрозатвор, бродіння повинно початися протягом доби, інакше додайте ще жменьку родзинок. «Грати» вино має до півтора місяців, потім в будь-якому випадку його перелийте в чистий бутель по трубочці.

Крок 3:

Гідрозатвор ставимо на місце, але лише для контролю, через пару днів, якщо бульбашок так і не утворилося, герметично укупорив ємність, перенесіть в прохолодний льох. Вино буде повністю яке визріло місяця через три.

Варіант 5: Кріплене домашнє вино з ірги з вишнею

Коріандр і кмин, якщо їх по дрібці додати в спиртову настоянку, поліпшать аромат вина, але зроблять його вже далеким від ягідного. Замість вишень годяться смородина і малина, якщо вино кріпиться, то непогана на смак суміш ірги з абрикосами.

Інгредієнти:

 • стигла, колерована вишня – 600 грамів;
 • півтора кіло ірги;
 • до двох літрів води;
 • ізюм;
 • цукор рафінований – 1100 грамів;
 • спирт – 150 мілілітрів;
 • п’ять ялинкових шишок.

Як приготувати

Крок 1:

Закріплювати вино будемо домашнім джином, з його приготування і почнемо. Сто грамів цукру розчиніть в половині склянки чистої води, ялівцеві шишки розімніть в ступці, але не розтирайте. Спиртом або домашнім напоєм високої міцності (не менше 60 градусів) обполосніть ступку і все до крапельки, разом з ялівцевими ягідками, зберіть в півлітрову баночку. Долийте туди ж сироп, перемішайте і герметично закупорьте, залиште в теплі кухні, обернувши щільною тканиною від світла.

Крок 2:

До размятым вишням і ірге додайте ложку родзинок і весь цукор, додайте воду, але не більше двох літрів. Під затвором витримайте рівно три тижні, потім злийте і відцідіть, знову замкніть гідрозатворів. Після припинення бродіння, вино зцідіть, не зачіпаючи осад, підсолодіть за смаком і закріпіть процідженим саморобним джином. Витримайте до повного дозрівання в прохолодному місці близько місяця.