Домашнє вино з винограду пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з винограду пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування столового сухого, напівсолодкого домашнього вина з винограду: як приготувати вино з білого і червоного винограду в домашніх умовах

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з винограду

Опис процесу універсально і з малими змінами підходить для ягід різних сортів, як і для вин різної солодощі та фортеці. У досвідчених виноробів безліч перевірених хитрощів і діляться вони ними неохоче, нерідко не з жадібності, а з більш банальної причини – вкрай складно описати словами процес приготування вина. Давайте задовольнятися простими рецептами, а наберемося досвіду походу.

Інгредієнти:

  • виноградні грона – десять з половиною кілограмів;
  • цукор – формула розрахунку в описі.

Покроковий рецепт домашнього вина з винограду

Крок 1:

Важливо, поряд з іншими вимогами, дотримати і особливу чистоту тари на всіх етапах приготування напою. Починаючи з зброджування мезги в каструлях великого об’єму і аж до пляшок, у яких вино стане набиратися фортеці, всю тару ретельно миємо. Використовуємо харчову соду, не менш старанно выполаскиваем. Навіть ледь вловимий запах, що залишився від колишніх продуктів – сигнал, що перемивати посуд доведеться заново.

Крок 2:

Виноградинки обриваємо з гілочок, видаляючи зіпсовані, покриті цвіллю або павутинкою. Недостиглі, ссохшиеся і все, що відрізняються від зразкових, виноградини так само видаліть, не варто жертвувати якістю напою заради мізерної кількості. Добірні виноградинки не моєму, збираємо в об’ємну каструлю або ванну: пластикову, дерев’яну, покриту емаллю, словом, не допускає контакту винограду з металом. Ретельно розминаємо ягоди руками або дерев’яною м’ялкою, ємність прикривають марлею або іншої натуральної нещільної тканиною, зійде і стару постільну білизну, обов’язково чисте і не рваний.

Крок 3:

Температура в приміщенні повинна становити від 18 до 25 градусів, не допускайте різких перепадів! Менш ніж через добу в мезгі почнеться бродіння і стане підніматися на поверхню шапка з виноградної шкірки і піни. Її обов’язково розмішуємо дерев’яною лопаткою, не рідше двох разів на добу. Важливо не пропустити момент, коли мезга помітно освітлиться і стане випускати кислуватий запах, це значить, що настав час віджимати соки. Як правило, це відбувається на третій день бродіння.

Крок 4:

Шкірку з поверхні збираємо дерев’яним ситом або шумівкою в прес, віджимаємо з неї сік. Те ж саме робимо і з м’якоттю, сік від всіх віджимань можна відразу злити в одну ємність, далі його ретельно фільтруємо. Не пошкодуйте для цього старої але не пошарпаній простирадла або наволочки з щільної, несинтетической тканини. Після кожного етапу фільтрування м’якоть з тканини зчищаємо ложкою, а по можливості замінюємо на чисту. Не викидайте тканина, виперіть з господарським милом і выполощите, вона послужить вам добру службу і в наступний сезон.

Крок 5:

Зібраний сік розливаємо у великі бутлі, не допускаючи наповнення більш ніж на три чверті їхнього обсягу. Рідина до закінчення бродіння необхідно захистити від доступу кисню, робиться це за допомогою банальної гумової рукавички з одним маленьким проколом у кожному з пальців або більш складним способом – за допомогою гідрозатвору. Температуру в приміщенні витримуємо для білого вина в межах від шістнадцяти до двадцяти градусів, червоному потрібно трохи більше – 20-26 градусів.

Крок 6:

На третю добу молоде сусло спробуйте, якщо воно стало достатньо кислим, злийте близько літра (з десятилитровой бутлі) і розчиніть у ньому цукор. Кількість – на ваш розсуд, від 35 до 50 грамів на літр, розчинивши кристалики без залишку, влийте сироп назад і, похитуючи бутель, розмішайте. Спробуйте сусло через такий же час і повторіть підсолоджування. Коли при черговій пробі вино виявиться не настільки кислим, як раніше, підсолоджування припиніть.

Крок 7:

Слідкуйте за рукавичкою або затвором, коли протягом пари днів пухирці перестануть з’являтися зовсім або будуть з’являтися ненадовго після легкого похитування ємності, злийте вино з осаду. Бутель з молодим вином встановіть на піднесення, дочекайтеся осідання муті. Скористайтеся тонкою гумовою трубочкою, опустивши один край на кілька сантиметрів у вино, а через другий з силою втягніть повітря і опустіть в чистий бутель, що знаходиться нижче першої. Вино буде витікати досить швидко, слідкуйте за верхнім кінцем шланга і поступово опускайте його, але не наближайтеся ближче ніж на пару сантиметрів до шару осаду.

Крок 8:

Вино стоїть за бажанням підсолодити, знову відлийте близько літра і розмішайте в ньому цукор, до ста грамів на літр вина. Зверніть увагу, що бутлі на цей раз повинні наповнюватися під саме горлечко, а температура в приміщенні повинна знаходитися в межах 8-15 та не перевищувати 20 градусів. Знову встановіть гідрозатвор, дозрівати вино буде від шести до десяти тижнів. Як тільки на дні бутлі випаде осад шаром 2-3 сантиметри, вино знову зливаємо за допомогою описаного трохи вище технології. Як тільки випадання повністю припиниться, вино розливаємо в пляшки.