Домашнє вино з винограду пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з винограду пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування столового сухого, напівсолодкого домашнього вина з винограду: як приготувати вино з білого і червоного винограду в домашніх умовах

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з винограду

Опис процесу універсально і з малими змінами підходить для ягід різних сортів, як і для вин різної солодощі та фортеці. У досвідчених виноробів безліч перевірених хитрощів і діляться вони ними неохоче, нерідко не з жадібності, а з більш банальної причини – вкрай складно описати словами процес приготування вина. Давайте задовольнятися простими рецептами, а наберемося досвіду походу.

Інгредієнти:

  • виноградні грона – десять з половиною кілограмів;
  • цукор – формула розрахунку в описі.

Покроковий рецепт домашнього вина з винограду

Крок 1:

Важливо, поряд з іншими вимогами, дотримати і особливу чистоту тари на всіх етапах приготування напою. Починаючи з зброджування мезги в каструлях великого об’єму і аж до пляшок, у яких вино стане набиратися фортеці, всю тару ретельно миємо. Використовуємо харчову соду, не менш старанно выполаскиваем. Навіть ледь вловимий запах, що залишився від колишніх продуктів – сигнал, що перемивати посуд доведеться заново.

Крок 2:

Виноградинки обриваємо з гілочок, видаляючи зіпсовані, покриті цвіллю або павутинкою. Недостиглі, ссохшиеся і все, що відрізняються від зразкових, виноградини так само видаліть, не варто жертвувати якістю напою заради мізерної кількості. Добірні виноградинки не моєму, збираємо в об’ємну каструлю або ванну: пластикову, дерев’яну, покриту емаллю, словом, не допускає контакту винограду з металом. Ретельно розминаємо ягоди руками або дерев’яною м’ялкою, ємність прикривають марлею або іншої натуральної нещільної тканиною, зійде і стару постільну білизну, обов’язково чисте і не рваний.

Крок 3:

Температура в приміщенні повинна становити від 18 до 25 градусів, не допускайте різких перепадів! Менш ніж через добу в мезгі почнеться бродіння і стане підніматися на поверхню шапка з виноградної шкірки і піни. Її обов’язково розмішуємо дерев’яною лопаткою, не рідше двох разів на добу. Важливо не пропустити момент, коли мезга помітно освітлиться і стане випускати кислуватий запах, це значить, що настав час віджимати соки. Як правило, це відбувається на третій день бродіння.

Крок 4:

Шкірку з поверхні збираємо дерев’яним ситом або шумівкою в прес, віджимаємо з неї сік. Те ж саме робимо і з м’якоттю, сік від всіх віджимань можна відразу злити в одну ємність, далі його ретельно фільтруємо. Не пошкодуйте для цього старої але не пошарпаній простирадла або наволочки з щільної, несинтетической тканини. Після кожного етапу фільтрування м’якоть з тканини зчищаємо ложкою, а по можливості замінюємо на чисту. Не викидайте тканина, виперіть з господарським милом і выполощите, вона послужить вам добру службу і в наступний сезон.

Дивіться також:  Домашнє вино з груші пять простих покрокових рецептів

Крок 5:

Зібраний сік розливаємо у великі бутлі, не допускаючи наповнення більш ніж на три чверті їхнього обсягу. Рідина до закінчення бродіння необхідно захистити від доступу кисню, робиться це за допомогою банальної гумової рукавички з одним маленьким проколом у кожному з пальців або більш складним способом – за допомогою гідрозатвору. Температуру в приміщенні витримуємо для білого вина в межах від шістнадцяти до двадцяти градусів, червоному потрібно трохи більше – 20-26 градусів.

Крок 6:

На третю добу молоде сусло спробуйте, якщо воно стало достатньо кислим, злийте близько літра (з десятилитровой бутлі) і розчиніть у ньому цукор. Кількість – на ваш розсуд, від 35 до 50 грамів на літр, розчинивши кристалики без залишку, влийте сироп назад і, похитуючи бутель, розмішайте. Спробуйте сусло через такий же час і повторіть підсолоджування. Коли при черговій пробі вино виявиться не настільки кислим, як раніше, підсолоджування припиніть.

Крок 7:

Слідкуйте за рукавичкою або затвором, коли протягом пари днів пухирці перестануть з’являтися зовсім або будуть з’являтися ненадовго після легкого похитування ємності, злийте вино з осаду. Бутель з молодим вином встановіть на піднесення, дочекайтеся осідання муті. Скористайтеся тонкою гумовою трубочкою, опустивши один край на кілька сантиметрів у вино, а через другий з силою втягніть повітря і опустіть в чистий бутель, що знаходиться нижче першої. Вино буде витікати досить швидко, слідкуйте за верхнім кінцем шланга і поступово опускайте його, але не наближайтеся ближче ніж на пару сантиметрів до шару осаду.

Крок 8:

Вино стоїть за бажанням підсолодити, знову відлийте близько літра і розмішайте в ньому цукор, до ста грамів на літр вина. Зверніть увагу, що бутлі на цей раз повинні наповнюватися під саме горлечко, а температура в приміщенні повинна знаходитися в межах 8-15 та не перевищувати 20 градусів. Знову встановіть гідрозатвор, дозрівати вино буде від шести до десяти тижнів. Як тільки на дні бутлі випаде осад шаром 2-3 сантиметри, вино знову зливаємо за допомогою описаного трохи вище технології. Як тільки випадання повністю припиниться, вино розливаємо в пляшки.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з винограду

Використання родзинок можна виключити, якщо мезга і так дуже активно піднімається і піниться. Інший спосіб прискорити бродіння полягає у використанні винних дріжджів, придбайте їх у спеціальному магазині і використовуйте строго по інструкції.

Інгредієнти:

  • добірні виноградні ягоди – два кілограми;
  • до кілограма цукру;
  • сто грамів темного родзинок.

Як швидко приготувати домашнє вино з винограду

Крок 1:

Виноградинки при перебиранні не промиваємо, зберігаючи знаходяться на їх поверхні дріжджі. Збираємо в будь-яку неметалеву або покриту емаллю ємність, залишивши добрий запас об’єму. Підливаємо сиру воду, трохи нижче верхнього рівня ягід, витримуємо дві доби, прикривши тканиною або марлею.

Дивіться також:  Як приготувати смачне домашнє вино з черешні: пять простих покрокових рецептів

Крок 2:

На третю добу виноградинки розімніть за допомогою дерев’яної лопатки, отриману мезгу ще добу витримуємо в теплі, потім сік зливаємо, а м’якоть ретельно віджимаємо. Отримане сусло профільтруйте тканиною від грубих частинок, злийте в пляшку, залишивши в ній близько 20% обсягу порожнім.

Крок 3:

В сусло всипаємо 450 грамів цукру і немитий родзинки, перемішуємо і закріплюємо на шийці проколоту рукавичку або гідрозатвор. Температурний режим – близько 20 градусів, бажано дотримуватися і затінення у місці бродіння вина. Як тільки активна фаза закінчиться, і рукавичка опаде, або в затворі перестануть часто з’являтися бульбашки, вино акуратно злийте з осаду в чистий бутель.

Крок 4:

Спробувавши і за смаком додавши цукор, вино відправляємо на друге бродіння, знову під гідрозатвор. Як і в перший раз, з зупинки бродіння напій зливаємо, але на цей раз в каструлю. Повільно доводимо до кипіння і відразу відключаємо конфорку. По охолодженню перелити в пляшки, закорковуємо і тиждень витримуємо в прохолодному місці, виключивши доступ сонячного світла.

Варіант 3: Напівсолодке домашнє вино з винограду Ізабелла

Метри виноробства знайдуть підвід, і від душі повеселяться над класифікацією домашніх вин. Нам досить і простого опису напою – не кислить і в міру міцна, значить, вино напівсолодке. Зверніть увагу і на аромат напою, з Ізабелли він виходить приголомшливо пахучим.

Інгредієнти:

  • 15 кілограмів винограду;
  • цукор – 150 грамів на літр сусла.

Як приготувати

Крок 1:

Виноградні ягоди, відібрані і відсортовані, збираємо в великій каструлі або пластиковому тазу, важливо, щоб вони не мали контакту з металом. Розминаємо просто руками або користуємося товкачиком з нержавіючої сталі, на троє діб залишаємо під тканиною. Щодня тричі або частіше перемішуємо.

Крок 2:

На четверту добу сік зливаємо, мезгу ретельно віджимаємо пресом. Сік відфільтруйте через щільну лляну ганчірку, на кожен літр додайте за неповного склянці сирої води і 50 г цукру.

Крок 3:

Сусло зливаємо у велику скляну пляшку, встановлюємо гидрозавтор, важливо щоб ємність не була наповнена більше ніж на дві третини об’єму. Оптимальна температура для бродіння – 20 градусів.

Крок 4:

Рівно через п’ять днів вино зливаємо в іншу сулію через гнучку трубочку, залишивши осад у першій ємності. Відбираємо до літра сусла і розчиняємо в ньому знову по п’ятдесят грамів цукру на кожен літр сировини. Повертаємо в бутель і перемішуємо, знову ставимо гідрозатвор.

Крок 5:

Підсолоджування і зціджування, в точності, як описано в попередньому етапі, повторіть ще раз. Сумарна тривалість активної фази бродіння – близько двох місяців. Після чого вино в останній раз підсолоджують, на цей раз за смаком. Давши провину «дограти» ще пару тижнів під гидрозавтором його особливо ретельно зціджують і фільтрують. За бажанням закріплюють п’ятьма ложками спирту на літр і до трьох місяців витримують у прохолодному місці.

Дивіться також:  Домашнє вино з ожини пять простих покрокових рецептів

Варіант 4: Столове домашнє вино з винограду білого сорту

Бажані сорти Рислінг, Ркацителі, Аліготе, але в принципі зійде будь, білий. У вин з темного винограду дещо інші температурні режими і терміни дозрівання, хоча технологія задоволена схожа.

Інгредієнти:

  • рафінований цукор – півтора кіло;
  • десять кілограмів білого винограду, солодкого столового сорту.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Такі вина з винороби називають столовими і готують часто у великих кількостях виходячи з доступності сировини і простоти технології. Виноград, немитий, але ретельно перебраний, відразу розминаємо і залишаємо в щільно причиненими тканиною емальованій каструлі. Помішуємо двічі на добу.

Крок 2:

На п’яту добу мезгу віджимаємо сік проціджують, змішуємо і розчиняємо в суслі цукор. Замикаємо його в бутлях гідрозатворів, наповнюючи ємності не більше ніж на три чверті. Вичікуємо до закінчення бродіння, приблизно три тижні, потім дуже акуратно зціджуємо з осаду і ще пару днів переконуємося, що бродіння дійсно немає.

Крок 3:

Вино нагрійте до закипання і вмішайте в нього за смаком цукор. Після охолодження до нормальної температури, вливаємо по столовій ложці спирту на кожні 0,5 літра вина і розфасовуємо його в пляшки. Після місячної витримки в прохолодному місці вино можна подавати.

Варіант 5: Сухе домашнє вино з винограду

Простий і легкий напій, що не містить добавок спирту або цукрів. В залежності від солодощі ягід, фортеця його змінюється, але все ж залишається слабкою. Іноді подібні вина жартома називають «компотами», не засмучуйтеся, якщо так розіграють і вас, хороше сухе вино часом складніше приготувати, ніж міцне.

Інгредієнти:

  • білий виноград Совіньйон або Рислінг.

Як приготувати

Крок 1:

Найчистіше і легкий напій готується дуже просто. Виноград після перебирання раздавливаем і залишаємо в каструлі, прикритої шаром марлі. Щодня по кілька разів розмішуємо мезгу, поки на поверхню спливе щільна шапка з кожурок і м’якоті.

Крок 2:

Сік відфільтруйте через шар мішковини, а потім і через щільну тканину. Мезгу вичавте і виконайте з соком ті ж маніпуляції. Розлийте сусло в пляшки не менш п’ятилітрового обсягу, доверху не наповнюйте, залиште шар повітря сантиметрів на десять до гідрозатвори.

Крок 3:

Бродіння рідко триває довше трьох тижнів. Далі вино особливо дбайливо злийте, не турбуючи осад на дні пляшки, при наявності спеціальних винних фільтрів ретельно фільтрувати і на місяць відправте в прохолодне місце для дозрівання.