Домашнє вино з йошти пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з йошти пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з йошти з винними дріжджами і без них: з родзинками, чорницею, яблуками

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з йошти

Ягідки з кумедним, на російську слух, назвою – прекрасна сировина для вина. Досить цукристі, щоб напій вийшов міцним, навіть без підсолоджування. В міру запашні, адже не секрет, що дуже схожі, смородинові вина нерідко розбавляють, щоб трохи послабити аромат. Великі, що дуже приємно, коли мова йде про збір сировини. Якщо ви знайомі з технологією приготування вин з смородини і вам подобаються якості таких напоїв, скуштуйте і вино з солодкої йошти.

Інгредієнти:

  • ягідки йошти – три кілограми;
  • 1200 грамів цукру бурякового, нерафінованої;
  • винні дріжджі;
  • вода – три літри.

Покроковий рецепт домашнього вина з йошти

Крок 1:

Перебираємо і сортуємо йошту, прибираємо зіпсовані і незрілі ягоди. За розміром їх сортувати не потрібно, а ось покриті цвіллю видаліть і, якщо вони перебували на маленькій пензлику, краще разом з нею. Видаліть плодоніжки, цей кропіткий процес обов’язковий, можете полегшити його до певної міри, користуючись маленькими ножичками. Мити ягідки вкрай небажано, чиніть так тільки у випадку дуже сильної запиленості, воду повністю сцеживайте.

Крок 2:

Зберіть йошту в просторий таз, покритий емаллю, і розімніть металевої м’ялкою, будьте уважні, не залишайте жодної цілої ягідки. М’ятий йошту складіть у бутель, в трьох літрах води розчиніть триста грамів цукру. Якщо вода підігрівалася – охолодіть і влийте сироп до ягід. Строго по інструкції, обов’язково перерахувавши під обсяг ягідного сусла, підготуйте винні дріжджі і влийте в бутель, шийку утяните марлею. В темному, теплому приміщенні, залиште на четверо діб.

Крок 3:

Кожні шість–вісім годин сусло перемішуємо, краще всього простою дерев’яною зубочисткою, достатньої довжини. Спливаючу на поверхню мезгу (шкірочку і м’якоть ягід) утапливайте. На п’яту добу зливаємо сусло в таз, а мезгу викладаємо на кілька шарів щільної тканини. Віджимаємо невеликі порції руками, а якщо кількість мезги велике, озброюємося винним пресом. Сусло ретельно фільтрувати, розчиніть у ньому другу частину від порції цукру і перелийте в бродильну ємність. Як і у випадку з іншими винами, не менше чверті обсягу бутлі залиште порожнім.

Крок 4:

Гідрозатвор краще способу з рукавичкою, особливо якщо у вас немає досвіду. Придбати такі пристрої можна через інтернет-магазини і просто на ринку, встановіть його і переконайтеся, що все функціонує правильно. Оптимальна температура в приміщенні 25 градусів, з можливим відхиленням на три градуси в будь-яку сторону. Менш ніж через тиждень, вино потрібно остаточно підсолодити. Зливаємо склянку сусла, розчиняємо в ньому останню порцію цукру і повертаємо назад.

Крок 5:

Останній бульбашка у гидрозатворе може з’явитися і на тридцяті добу бродіння і на шістдесяті. Це говорить тільки про властивості сировини і дріжджів, але жодним чином не про майстерність винороба. Вино повинно помітно посвітліти до цього часу, а на дно осісти помітний шар осаду. Правильне рішення, якщо звичайно є умови, встановлювати ємності для першого бродіння на висоті метр і вище від підлоги приміщення. Наступний етап приготування вина передбачає його зціджування, а це краще робити, не розхитуючи і не переставляючи бутлі.

Крок 6:

Тонкий гумовий шланг, довжиною метр–півтора і діаметром до сантиметра, найкращий ваш помічник. Один його кінець опустіть у молоде вино, сантиметрів на десять, знизу встановіть бутель, так само ідеально чисту, як і перша. З силою втягнувши повітря зі шланга, направте його в шийку нижній ємності, через секунду, туди спрямується напір вина. Тепер вся увага вгору – вино потрібно вибрати повністю і не зачепити осад з дна верхній бутлі. Повільно опускайте верхній кінчик шланга, зупиніться, на рівні трьох сантиметрів від осаду. Якщо хочете ризикнути, просто затисніть нижнє отвір шланга і потім відкрийте його, підставивши невелику чисту сулію, виберіть ще деяку кількість вина і зупиніться, як тільки підхопите осад. Зібравши таким способом нижній шар вина з усіх бутлів, накрийте ємність гідрозатворів і дайте відстоятися, потім злийте з осаду особливо ретельно.

Крок 7:

До основного об’єму вина можна додати цукор, якщо вважаєте його занадто кислим, або спирт найчистішої фракції, якщо віддаєте перевагу напої похмельнее. У першому випадку знову замикаємо вино гідрозатворів, орієнтовно на пару тижнів, ємності на цей раз повинні бути заповнені «під зав’язку». Щодо зупинки бродіння вино закорковуємо щільно, але вже звичайною пробкою (кришкою), переносимо в прохолодне місце, де і зберігаємо до дозрівання. Мінімальна витримка – від двох місяців, а норма – до півроку, кожні десять днів перевіряйте випадання осаду. Як тільки мутний шар у дна ємності зросте до чотирьох сантиметрів, зливайте вино з осаду через шланг. Якщо за пару місяців шар так і не зібрався більше пари сантиметрів, злийте вино в останній раз і можете запрошувати гостей.