Домашнє вино з йошти пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з йошти пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з йошти з винними дріжджами і без них: з родзинками, чорницею, яблуками

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з йошти

Ягідки з кумедним, на російську слух, назвою – прекрасна сировина для вина. Досить цукристі, щоб напій вийшов міцним, навіть без підсолоджування. В міру запашні, адже не секрет, що дуже схожі, смородинові вина нерідко розбавляють, щоб трохи послабити аромат. Великі, що дуже приємно, коли мова йде про збір сировини. Якщо ви знайомі з технологією приготування вин з смородини і вам подобаються якості таких напоїв, скуштуйте і вино з солодкої йошти.

Інгредієнти:

 • ягідки йошти – три кілограми;
 • 1200 грамів цукру бурякового, нерафінованої;
 • винні дріжджі;
 • вода – три літри.

Покроковий рецепт домашнього вина з йошти

Крок 1:

Перебираємо і сортуємо йошту, прибираємо зіпсовані і незрілі ягоди. За розміром їх сортувати не потрібно, а ось покриті цвіллю видаліть і, якщо вони перебували на маленькій пензлику, краще разом з нею. Видаліть плодоніжки, цей кропіткий процес обов’язковий, можете полегшити його до певної міри, користуючись маленькими ножичками. Мити ягідки вкрай небажано, чиніть так тільки у випадку дуже сильної запиленості, воду повністю сцеживайте.

Крок 2:

Зберіть йошту в просторий таз, покритий емаллю, і розімніть металевої м’ялкою, будьте уважні, не залишайте жодної цілої ягідки. М’ятий йошту складіть у бутель, в трьох літрах води розчиніть триста грамів цукру. Якщо вода підігрівалася – охолодіть і влийте сироп до ягід. Строго по інструкції, обов’язково перерахувавши під обсяг ягідного сусла, підготуйте винні дріжджі і влийте в бутель, шийку утяните марлею. В темному, теплому приміщенні, залиште на четверо діб.

Крок 3:

Кожні шість–вісім годин сусло перемішуємо, краще всього простою дерев’яною зубочисткою, достатньої довжини. Спливаючу на поверхню мезгу (шкірочку і м’якоть ягід) утапливайте. На п’яту добу зливаємо сусло в таз, а мезгу викладаємо на кілька шарів щільної тканини. Віджимаємо невеликі порції руками, а якщо кількість мезги велике, озброюємося винним пресом. Сусло ретельно фільтрувати, розчиніть у ньому другу частину від порції цукру і перелийте в бродильну ємність. Як і у випадку з іншими винами, не менше чверті обсягу бутлі залиште порожнім.

Крок 4:

Гідрозатвор краще способу з рукавичкою, особливо якщо у вас немає досвіду. Придбати такі пристрої можна через інтернет-магазини і просто на ринку, встановіть його і переконайтеся, що все функціонує правильно. Оптимальна температура в приміщенні 25 градусів, з можливим відхиленням на три градуси в будь-яку сторону. Менш ніж через тиждень, вино потрібно остаточно підсолодити. Зливаємо склянку сусла, розчиняємо в ньому останню порцію цукру і повертаємо назад.

Дивіться також:  Домашнє вино з чорноплідної горобини пять простих покрокових рецептів

Крок 5:

Останній бульбашка у гидрозатворе може з’явитися і на тридцяті добу бродіння і на шістдесяті. Це говорить тільки про властивості сировини і дріжджів, але жодним чином не про майстерність винороба. Вино повинно помітно посвітліти до цього часу, а на дно осісти помітний шар осаду. Правильне рішення, якщо звичайно є умови, встановлювати ємності для першого бродіння на висоті метр і вище від підлоги приміщення. Наступний етап приготування вина передбачає його зціджування, а це краще робити, не розхитуючи і не переставляючи бутлі.

Крок 6:

Тонкий гумовий шланг, довжиною метр–півтора і діаметром до сантиметра, найкращий ваш помічник. Один його кінець опустіть у молоде вино, сантиметрів на десять, знизу встановіть бутель, так само ідеально чисту, як і перша. З силою втягнувши повітря зі шланга, направте його в шийку нижній ємності, через секунду, туди спрямується напір вина. Тепер вся увага вгору – вино потрібно вибрати повністю і не зачепити осад з дна верхній бутлі. Повільно опускайте верхній кінчик шланга, зупиніться, на рівні трьох сантиметрів від осаду. Якщо хочете ризикнути, просто затисніть нижнє отвір шланга і потім відкрийте його, підставивши невелику чисту сулію, виберіть ще деяку кількість вина і зупиніться, як тільки підхопите осад. Зібравши таким способом нижній шар вина з усіх бутлів, накрийте ємність гідрозатворів і дайте відстоятися, потім злийте з осаду особливо ретельно.

Крок 7:

До основного об’єму вина можна додати цукор, якщо вважаєте його занадто кислим, або спирт найчистішої фракції, якщо віддаєте перевагу напої похмельнее. У першому випадку знову замикаємо вино гідрозатворів, орієнтовно на пару тижнів, ємності на цей раз повинні бути заповнені «під зав’язку». Щодо зупинки бродіння вино закорковуємо щільно, але вже звичайною пробкою (кришкою), переносимо в прохолодне місце, де і зберігаємо до дозрівання. Мінімальна витримка – від двох місяців, а норма – до півроку, кожні десять днів перевіряйте випадання осаду. Як тільки мутний шар у дна ємності зросте до чотирьох сантиметрів, зливайте вино з осаду через шланг. Якщо за пару місяців шар так і не зібрався більше пари сантиметрів, злийте вино в останній раз і можете запрошувати гостей.

Дивіться також:  Домашнє вино з груші пять простих покрокових рецептів

Варіант 2: Швидкий рецепт – молоде домашнє вино з йошти

Старі, витримані вина гарні своїм ароматом і тонкими переливами смаку, молоді напої іскряться силою і свіжістю, притаманні юності. Яке вам подобається більше – вирішуйте самі, а для широти вибору додамо рецепт і молодого вина.

Інгредієнти:

 • йошта, добірна – три кілограми;
 • три літри води, ключовий або спеціально відфільтрованої;
 • три кіло цукру-рафінаду.

Як швидко приготувати домашнє вино з йошти

Крок 1:

Відсортувавши тільки стиглі ягідки і перебравши йошту від сміття, подрібніть м’ясорубкою і складіть в бутель десятилітрового обсягу. Цукор розчиніть в гарячій воді, охолодіть і влийте сироп до ягодному пюре.

Крок 2:

Тричі в день розмішуйте, тримайте в теплі, прикривши тканиною. Приблизно на п’яту добу сусло відцідіть, і профільтруйте, мезгу повністю відіжміть, і отриманий сік змішайте з основним об’ємом.

Крок 3:

Встановивши на бутель затвор, або надівши проколоту рукавичку, витримуємо в теплому і темному місці до зупинки бродіння. Вино зціджуємо через трубочку і ставимо в прохолодне місце, на двадцяті добу повторюємо переливання. Молоде вино можна подавати або витримувати, поки не перестане випадати осад.

Варіант 3: Чисте домашнє вино з йошти

Використання родзинок, мабуть, зайва перестраховка. Можете не поспішати відправляти його в мезгу і зробити це, тільки якщо на другу добу бродіння не почалося.

Інгредієнти:

 • йошта, свіжого збору – 11 кілограмів;
 • 15 літрів води;
 • сім кілограмів цукру;
 • ізюм, чорний – дві склянки.

Як приготувати

Крок 1:

Йошту перебираємо тільки від псування, ягоди не моєму, складаємо в каструлю великого об’єму і розминаємо спочатку товкачиком. Блендер увімкніть на мінімальну потужність, пройдіться нею по ягодам, перетворюючи в пюре. У воді розчиніть половину цукру і залийте нею йошту, додайте родзинки, прикрийте кришкою, але не зовсім щільно.

Крок 2:

За тиждень перше бродіння має закінчитися, ознака – помітне освітлення мезги. Не забувайте щодня по кілька разів її перемішувати, щоб не утворилася цвіль. Далі мезгу віджимаємо і змішуємо з основним об’ємом сусла, вливаємо в чисті бродильні ємкості, замикаємо їх герметичним гідрозатворів.

Крок 3:

На другу добу відлийте по півсклянки сусла з кожної бутлі. Розчиніть у ньому цукор – по сто грамів від кількості, що залишилася на літр сусла в бутлях і розлийте порівну. Підсолоджування повторіть ще через п’ять діб, швидше за все, більше цього робити не знадобиться.

Дивіться також:  Домашнє вино з ожини пять простих покрокових рецептів

Крок 4:

Пам’ятайте, що сусло не повинно займати більше трьох чвертей обсягу бутлів. Дайте провину дограти до зупинки бродіння, злийте через трубочку з осаду і перенесіть в холодний підвал. Періодично перевіряйте вино і зливайте з осаду. Провину бажано настоятися до півроку.

Варіант 4: Швидке приготування домашнього вина з йошти з чорницею на дріжджах

Інструкцію по використанню винних дріжджів обов’язково вивчіть. Якщо спосіб їх застосування сильно відрізняється від наведеного нижче, краще дотримуйтесь правил виробника.

Інгредієнти:

 • чорниця – два кілограми;
 • півкіло родзинок;
 • вода – шість літрів;
 • шість кіло нерафінованої цукру;
 • пакетик винних дріжджів;
 • десять кіло йошти.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Обидва сорти ягідок переберіть і промийте, за обсыханию роздушіть товкачиком. Родзинки теж трохи пам’ятайте і відправте до чорниці і йоште. Додаємо дріжджі, чотири кілограма цукру і три літри води.

Крок 2:

Встановлюємо на бутель з ягідним суслом гідрозатвор, залишаємо рівно на тиждень. На сьому добу вливаємо ще три літри води з розчиненим у ній залишком цукру. Приблизно після двох тижнів бродіння має закінчитися.

Крок 3:

Мезгу віджимаємо, сусло змішуємо і фільтруємо, залишаємо під гідрозатворів поки бродіння не зупиниться. Проціджуємо вино і розливаємо в дрібну тару, даємо йому настоятися десять днів.

Варіант 5: Кріплене вино з йошти з яблуками

Той, хто сміє потішатися над плодово-ягідним вином, нехай спочатку покуштує наш хмільний напій! Міцний і ароматний, освіжаючий, з цільним, насиченим смаком. Аромат яблук не так важливий, як насолода і соковитість, вибирайте фрукти за цим принципом.

Інгредієнти:

 • 2500 грамів йошти;
 • цукор – 200 грамів;
 • чверть склянки винної закваски;
 • чотири кіло соковитих яблук;
 • горілка – півлітрова пляшка.

Як приготувати

Крок 1:

З йошти виберіть гілочки і великий сміття, ягідки промийте і розімніть з половиною цукру. Залиште в теплі на добу, потім вичавіть сік. Відцентрової соковижималкою або іншим способом вичавіть сік з яблук і відфільтруйте для вина рівно два літри.

Крок 2:

Змішавши обидва соку, влийте до них закваску, додайте решту цукру. Встановіть на бутель гідрозатвор і залиште на тиждень. Потім вино відфільтруйте і влийте в нього горілку, знову замкніть гідрозатворів до зупинки бродіння. Вино ще раз фільтруємо і розливаємо в дрібну тару.