Домашнє вино з сливи пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з сливи пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з сливи

Варіант 1. Класичний рецепт домашнього вина з сливи

Вино з сливи давно готують на Сході. У нас його стали робити не так давно, але воно вже стало не менш популярним, ніж виноградне або яблучне. Універсальність – основне достоїнство цього рецепта. Зазначене кількість цукру дозволить отримати сухе вино, щоб вийшло десертне, його збільшують.

Інгредієнти

 • три кілограми стиглої сливи;
 • на 1 літр сусла – 100 г цукрового піску;
 • на кг м’якоті сливи – літр води джерельної.

Покроковий рецепт домашнього вина з сливи

Крок 1:

Ретельно перебираємо сливу. Покриті цвіллю та підгнилі плоди видаляємо. Відібрані фрукти обтираем сухою чистою ганчіркою. Ні в якому разі не моє! Залишаємо сливи на три доби під прямими сонячними променями. Ділимо фрукти навпіл, видаляємо кісточки. М’якоть перебиваємо блендером до однорідного пюре.

Крок 2:

Сливову масу з’єднайте з водою, кладемо в ємність, у якій буде бродити вино. Прикривають марлею і ставимо на два дні в темне сухе тепле місце. Щодня три рази перемішуємо, втоплюючи мезгу, яка спливає на поверхню.

Крок 3:

При появі перших ознак бродіння сусло проціджують через марлю і перелити в чисту ємність. Додаємо половину цукру, щільно закриваємо пробкою з гідрозатворів і залишаємо в сухому темному місці.

Крок 4:

Цукор, що залишився ділимо навпіл і всипаємо на п’ятий і десятий день бродіння. Коли процес бродіння завершиться, вино фільтруємо. Розливаємо по скляних ємностей і щільно закорковуємо. Зберігаємо в прохолодному темному приміщенні.

В залежності від кількості цукру, який ви додасте в сливовий сік, вийде напівсухе, напівсолодке або солодке вино. Сухе і напівсухе вино прекрасно підійде до м’ясних страв, а солодке – до десерту.

Варіант 2. Швидкий рецепт міцного домашнього вина із слив

Любителі міцних напоїв, можуть приготувати сливове вино з доданням спирту. Зазначене кількість цукру можете змінювати, в залежності від солодощі фрукта.

Інгредієнти

 • кілограм стиглої сливи;
 • два літри джерельної води;
 • 400 г цукру бурякового;
 • 300 мл спирту.

Як швидко приготувати домашнє вино кріплене зі слив

Крок 1:

Стиглі сливи перебираємо, залишаючи тільки цілі, непошкоджені плоди. Кожен обтираем вологим рушником. Розрізаємо навпіл і видаляємо кісточки.

Крок 2:

У літрі джерельної води розчиняємо половину порції цукру. Ставимо на вогонь і варимо сироп, постійно помішуючи, до розчинення крупинок.

Крок 3:

Поміщаємо фрукти в ємність, заливаємо їх киплячим сиропом, накриваємо кришкою і закутуємо ковдрою. Залишаємо на ніч. З решти води і цукру варимо ще одну порцію сиропу. Заливаємо їм сливи, чекаємо, поки суміш охолоне, і зливаємо в першу порцію сиропу. Вливаємо спирт, накриваємо кришкою і залишаємо на половину місяця. Фільтруємо вино і розподіляємо по скляних пляшках, щільно закорковуємо і зберігаємо в прохолодному, темному місці.

Вино можете готувати з будь-яких сортів слив, однак з темних плодів напій вийде красивого насиченого кольору. Залиште фрукти на кілька годин під прямими променями сонця.

Варіант 3. Домашнє вино з сливового варення

Зацукроване або забродившее сливове варення не потрібно викидати. З нього вийде смачною, ароматне вино.

Інгредієнти

 • кілограм сливового варення;
 • 150 г цукрового пеку бурякового;
 • літр води джерельної.

Як приготувати

Крок 1:

Варення перекладаємо в чисту суху банку, об’ємом три літри. Вливаємо туди воду і додаємо сто грамів цукру. Ретельно все перемішуємо.

Крок 2:

На горло банки натягуємо медичну рукавичку, проколів один з пальців голкою. Ставимо в тепле темне місце. Як тільки макуха спливе на поверхню, знімаємо його і додаємо в суміш інший цукор. Розмішуємо і залишаємо до закінчення бродіння.

Крок 3:

Як тільки бродіння закінчиться, вино проціджують через два шари марлі. Залишаємо на три місяці в темному прохолодному приміщенні. Потім фільтруємо і розливаємо по пляшках. Щільно укупориваем і відправляємо на зберігання в підвал.

Сливи краще віддадуть сік, якщо їх попередньо витримати в гарячій воді, поки не лопне шкірка. Щоб вино не горчило, не допускайте інтенсивного бродіння довше півтора місяців.

Варіант 4. Домашнє вино з сливи без води

Вино можете готувати з будь-яких злив. Особливо смачним воно вийде, якщо поєднати відразу кілька сортів. Сливове вино – просте в приготуванні, тому з цим впорається навіть починаючий винороб. Вино із слив без води має насичений смак і колір.

Інгредієнти

 • стигла слива;
 • 300 р цукрового піску на літр сусла.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Сливу перебираємо. Не моє! Кладемо фрукти в миску і добре розминаємо, не виймаючи кісточки. Поміщаємо сливову масу в ємність, прикриваємо її марлею і ставимо в темне тепле місце. Чекаємо початку бродіння, періодично перемішуючи масу.

Крок 2:

Утворилася в ємності сусло ретельно проціджуємо. Всипаємо в нього цукор, переливаємо у велику каструлю і ставимо на слабкий вогонь. Помішуємо масу до повного розчинення кристалів. Сусло охолодити до теплого стану. Переливаємо його в чисту суху скляну ємність. Горлечко зав’язуємо марлею і залишаємо на 20 днів у темному сухому місці.

Крок 3:

Через відведений час, забродившую рідину обережно зливаємо з осаду за допомогою трубочки в іншу чисту скляну посудину. Додаємо вино ще по 50 г цукрового піску на літр сусла. Закриваємо ємність щільно кришкою з гідрозатворів і знову відправляємо в темне сухе місце. Через місяць вино акуратно знімаємо з осаду і розливаємо по пляшках. Укупориваем пробками і залишаємо на остаточне дозрівання в льох.

Сливи не мийте. На їх поверхні є бактерії, які посприяють бродінню. Після початку бродіння видаліть кісточки. Для приготування вина використовуйте тільки сік і м’якоть фрукта.

Варіант 5. Пряне домашнє вино зі слив

Смак вина заграє по-новому, якщо в нього додати прянощі. Ви можете експериментувати, додаючи ті чи інші спеції.

Інгредієнти

 • п’ять бутонів гвоздики;
 • два кілограми стиглої сливи;
 • три лаврових листа;
 • три літри джерельної води;
 • кілограм цукру бурякового.

Як приготувати

Крок 1:

Перебираємо сливи, пошкоджені і зіпсовані плоди, видаляємо. Фрукти обтираем сухою серветкою. Розрізаємо навпіл і видаляємо кісточки. М’якуш слив складаємо в емальований таз. Вливаємо півлітра джерельної води і раздавливаем ягоди.

Крок 2:

Вливаємо півтора літра води, додаємо гвоздику та лавровий лист. Всипаємо цукор. Ставимо таз з вмістом на вогонь і варимо, періодично розмішуючи, до утворення піни, яку знімаємо. Знімаємо з плити, охолодити.

Крок 3:

За допомогою преса з отриманої маси вичавлюємо рідина. Вичавки заливаємо літром кип’яченої води, розмішуємо і ще раз віджимаємо. З’єднуємо обидві рідини і проціджуємо суміш через сито. Переливаємо в бочку і залишаємо на три дні. Потім ще раз фільтруємо, розливаємо по чистим пляшках і укупориваем пробками. Витримуємо ще два тижні.

Вино за цим рецептом за смаком нагадує портвейн. Бажано вжити його протягом місяця. Процес бродіння сливового вина становить близько трьох тижнів. Чим довше ви будете зберігати вино, тим світліше воно вийде. Не осветляйте його штучно, інакше напій набуває бурий відтінок.