Домашнє вино з черемхи пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з черемхи пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти приготування домашнього вино з черемхи з горілкою, листочками, суцвіттями, апельсинами та лимонами

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з черемхи

Для приготування вина з черемхи за традиційним рецептом знадобляться: звичайна марля, яку потрібно випрати з милом в гарячій воді, а потім прополоскати, посуд із скла з вузьким горлом, відро з нержавійки або емальована каструля, а також гідрозатвор.

В якості останнього підійде звичайна медична рукавичка з дірочкою або капронова кришка з трубочкою, обмазаної пластиліном для герметичності. Так як черемха має здатність швидко вбирати всі сторонні запахи, то використовується при приготуванні вина посуд необхідно ретельно мити і стерилізувати на пару.

Інгредієнти:

  • 2,5 л води;
  • 50 грам родзинок;
  • 2,5 кг черемхи;
  • 750 грам цукрового піску.

Покроковий рецепт домашнього вина з черемхи

Крок 1:

Перебрати ягоди від порченных і перестиглих плодів, листочків, гілочок.

Крок 2:

Ягоди розім’яти дерев’яним товкачем або руками, кожен плід повинен бути размят.

Крок 3:

Зробити сироп з розрахунку 750 грам цукру на 1,5 літра води: довести рідину до кипіння, маленькими порція засипати пісок, що утворюється пінку прибрати, варити десять хвилин. Як тільки сироп почне ставати густим, вимкнути плиту і дати сиропу повільно охолонути при кімнатній температурі.

Крок 4:

У сироп покласти черемшину і родзинки, додати літр води, розмішати. Попередньо мити ягоди не потрібно, так як із-за наявності в шкірці крохмалю вони будуть краще бродити.

Крок 5:

Посуд з усіма інгредієнтами замотати марлею і прибрати в бродильню на чотири дні. Іноді потрібно більше часу, однак якщо процес бродіння не розпочнеться через шість днів, то можна додати винні дріжджі або закваску. Протягом усього цього часу кожні дванадцять годин вміст миски потрібно перемішувати, щоб рівномірно розподілити дріжджі з рідини.

Крок 6:

Після того як з’явиться характерний запах браги і активна піна, масу потрібно процідити від ягід, злити сік, макуха віджати.

Крок 7:

Отриманий сік перелити в пляшку, кількість сусла має бути не більше 2/3 від усього обсягу, зверху повинне залишитися місце для піни і газу.

Крок 8:

На шийку бутля одягнути гідрозатвор і прибрати в бродильню. Якщо використовується рукавичка, то в ній треба великої голкою зробити дірку, для виведення газів. У випадку з трубочкою, її потрібно розташувати високо над суслом, а один кінець опустити в склянку на половину заповнений водою, при цьому стик між трубкою і кришкою необхідно замазати пластиліном.

Крок 9:

Періодично бутель потрібно струшувати, не відкриваючи, початок бродіння можна визначити по тому, що рукавичка надуется або у воді з трубочкою з’являться бульбашки газу.

Крок 10:

Процес бродіння зазвичай займає 60-90 днів, про його закінчення буде зрозуміло, коли перестануть з’являтися бульбашки або здується рукавичка.

Крок 11:

Зняти вино з осаду за допомогою трубочки, передить у звичайні банки і прибрати в темне прохолодне (не вище +16 градусів) місце.

Крок 12:

Через п’ятнадцять днів двічі злити з осаду, коли ще товщина буде більше двадцяти міліметрів.

Крок 13:

Розлити по пляшках і прибрати в холод.

Витримувати вино перед відкриттям потрібно не менше чотирьох місяців, тільки тоді вино матиме характерний аромат черемхи, а смак стане насиченим і приємним. Зберігати вино максимум можна три роки.