Домашнє вино з вікторії пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з вікторії пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування сухого, десертного чи кріпленого домашнього вина з вікторії

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з вікторії

Вікторія — один з найбільш популярних невибагливих сортів полуниці. З неї готують всілякі варення, морси і компоти. Сьогодні ми спробуємо зробити вино з цієї ароматної ягоди. Класичний рецепт досить складний, незважаючи на мінімум інгредієнтів. Якщо вам не хочеться витрачати кілька місяців на приготування напою, зверніть увагу на спрощені варіанти.

Інгредієнти:

 • Цукор — 90 г;
 • Полуниця — 2 кг.

Покроковий рецепт домашнього вина з вікторії

Крок 1:

Перед початком готування обов’язково стерилізуйте інвентар. Класичне вино бродить на диких дріжджах, тому будь-яка дрібниця може зіпсувати його смак.

Крок 2:

Дуже уважно розгляньте і переберіть полуницю. Позбавтеся від всіх недозрілих, переспілих, гнилих і зіпсованих ягідок. В ідеалі не потрібно промивати полуницю, якщо на ній немає грудок бруду і землі.

Крок 3:

Руками або дерев’яною ступкою обережно розітріть ягоди. Вони повинні перетворитися в рідкий однорідне пюре. Пересипте його в підготовлену ємність, накрийте марлею, складеною в кілька шарів. Нехай заготівля стоїть в темному місці два тижні.

Крок 4:

Через три дні починайте перемішувати сусло. Не потрібно робити це щодня, досить 2-3 разів на тиждень.

Крок 5:

Через два тижні на поверхні сусла повинна утворитися шапка. Зберіть її в марлю, підвісьте над посудиною з майбутнім вином. Зачекайте, поки стече весь сік.

Крок 6:

Перелийте сусло з соком у велику сулію з гідрозатворів. Воно має бродити ще 10 днів.

Крок 7:

Приберіть гідрозатвор, обережно зберіть мезгу. Процідіть полуничну рідина, поверніть її в пляшку. Залиште ще на 2 місяці під гідрозатворів. Обов’язково позбавляйтеся від осаду через кожні 7-10 днів!

Крок 8:

Через тиждень додайте в заготовку 1/3 цукру. Перемішайте, зніміть вино з осаду. Ще через 10 днів можна висипати в пляшку цукор, що залишився.

Крок 9:

Поступово вино буде світлішати. З кожним разом осаду буде все менше. Коли він повністю перестане виділятися, можна розливати напій по пляшках. Вживайте вино відразу ж, або дайте йому настоятися ще пару місяців.

Полуничне вино допомагає зміцнити імунітет, захиститися від простудних захворювань. Воно позитивно впливає на травлення, роботу опорно-рухового апарату, серця і судин. Антиоксиданти допомагають зменшити ризик інсульту.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з вікторії

Кріплене вино з вікторії можна приготувати набагато швидше, ніж сухе. У цьому рецепті фігурує горілка, до вибору якої потрібно підходити серйозно. Не варто купувати дорогий елітний алкоголь, але і найдешевші варіанти не підійдуть. Зупиніть свій вибір на горілці середнього цінового сегмента без добавок.

Інгредієнти:

 • Вода — 0.5 л;
 • Горілка — 0.5 л;
 • Цукор — 1 кг;
 • Вікторія — 1 кг.

Як швидко приготувати домашнє вино з вікторії

Крок 1:

Ретельно промийте полуничку, позбавтеся від сміття і поганих ягід. Підігрійте Воду приблизно до 40°.

Крок 2:

Розімніть полуницю в пюре. Висипте його в емальовану каструлю, залийте теплою водою.

Крок 3:

Накрийте марлею посудину з майбутнім вином. Залиште в теплі на 5 днів.

Крок 4:

Обережно зніміть піну. Процідіть рідину кілька разів. Додайте в неї горілку, перемішайте і розлийте по пляшках.

Крок 5:

Нехай вино настоюється ще 3 дні в темному прохолодному місці. Після цього можна приступати до дегустації.

Для економії часу можна подрібнювати ягоди картофелемялкой або дерев’яним товкачем. Але не рекомендується використовувати для цього м’ясорубку або блендер. Ці прилади можуть пошкодити насіння полуниці, в результаті вино придбає неприємний гіркий присмак.

Варіант 3: Домашнє вино з замороженої вікторії

У полуниці містяться вітаміни C, Ві PP. Також ця ягода багата антиоксидантами, важливими мінералами і мікроелементами. У їх числі залізо, магній, калій і кальцій. В замороженій полуниці всі ці речовини зберігаються, так що можна приготувати вино з неї.

Інгредієнти:

 • Вода — 2 л;
 • Сухі дріжджі — 10 г;
 • Полуниця заморожена — 3 кг;
 • Горілка — 0.5 л;
 • Цукор — 2 кг

Покроковий рецепт

Крок 1:

Заздалегідь закип’ятіть воду, дайте їй охолонути. Полуницю перемістіть з морозилки в холодильник за кілька годин до початку готування.

Крок 2:

Розімніть растаявшую полуницю руками. Пересипте її в скляну посудину.

Крок 3:

Цукор розчиніть в теплій водичці. Залийте ягідне пюре, додайте дріжджі. Накрийте пляшку гідрозатворів. Періодично струшуйте її.

Крок 4:

Через місяць потрібно злити рідину з осаду. З’єднайте сусло з горілкою, залиште ще на місяць.

Крок 5:

Відфільтруйте вино. Розлийте по чистим пляшках, закупорите.

Найважливішим у будь-якому рецепті є стерильний інструментарій, а також якісні інгредієнти і чітке дотримання інструкцій. В ідеалі потрібно кілька разів полуницю промити, обшпарити окропом і просушити весь посуд. Якщо все зробити правильно, ви зможете насолодитися смачним вином з першої спроби.

Варіант 4: Домашнє вино з вікторії з родзинками

У вікторії міститься мало дубильних речовин, тому вино не завжди виходить з першого разу. Щоб полегшити завдання, можна додати в сусло трохи родзинок. У ньому містяться винні дріжджі, завдяки яким бродіння відбувається набагато швидше і якісніше.

Інгредієнти:

 • Полуниця — 3 кг;
 • Вода — 3 л;
 • Цукор — 2 кг;
 • Родзинки — 100 р.

Як приготувати

Крок 1:

Позбавтеся від листя і плодоніжок. Полуницю розімніть руками як можна більш ретельно.

Крок 2:

Чисту воду прогрійте приблизно до 30°. Розчиніть в ній ½ підготовленого цукру.

Крок 3:

Висипте пюре з вікторії в глибоку посудину. Залийте сиропом, додайте родзинки.

Крок 4:

Перемішайте всі інгредієнти, наповніть на ¾ посудину з широким горлом. Накрийте її марлею, залиште на тиждень в темному теплому приміщенні.

Крок 5:

В процесі бродіння може з’явитися цвіль. Щоб уникнути цього, перемішуйте сусло дерев’яною ложкою тричі на добу.

Крок 6:

Коли тиждень закінчиться, потрібно процідити рідину. Видавіть з макухи залишки соку. Заправте його 0.5 кг цукру, перемішайте з суслом. Вичавки можна викинути у сміття.

Крок 7:

Перелийте сусло велику пляшку. На шийку потрібно надіти рукавичку або гідрозатвор. Нехай бродить ще 5 днів.

Крок 8:

Відміряйте склянку рідини з пляшки, з’єднайте його з такою ж кількістю цукру. Коли крупинки розчиняться, можна повернути суміш у посудину. Через п’ять днів повторіть процедуру, висипавши в сусло цукор, що залишився.

Приблизно через 1.5 місяця всі бродильні процеси припиняться. Тоді потрібно обережно злити вино з осаду, розподілити по пляшках. Поставте ємності в льох або холодильник, щоб напій дозрів. На це піде ще 3 місяці. Якщо буде з’являтися осад, обов’язково позбавляйтеся від нього.

Варіант 5: Домашнє вино з варення вікторії

Якщо варення з вікторії забродило, можна приготувати з нього смачне вино. Але пам’ятайте, що для цього рецепті не підходить консервація з цвіллю. Вона може бути небезпечна для життя!

Інгредієнти:

 • Варення з вікторії — 1.5 л;
 • Цукор — 200 г;
 • Родзинки — 10 г;
 • Вода — 1.5 л.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Висипте варення в посудину з широким горлом. Воду прогрійте до кімнатної температури, додайте в ту ж ємність. Добре перемішайте інгредієнти.

Крок 2:

Додайте родзинки в полуничну рідина. Спробуйте на смак, якщо потрібно, додайте 50 г цукру.

Крок 3:

Знову перемішайте заготовку. Надягніть рукавицю з отвором на горлечко. Залиште пляшку в теплі на 4 дні.

Крок 4:

Відлийте трохи полуничного соку, розчиніть у ньому ще 50 г цукру. Поверніть рідина в бутель, закрийте рукавичкою або гідрозатворів. Нехай стоїть в теплі ще 5 днів.

Крок 5:

Спробуйте майбутнє вино на смак. Якщо потрібно, додайте цукор, що залишився. Сусло буде бродити ще 25 днів, його потрібно періодично помішувати.

Крок 6:

Злийте вино з осаду, процідіть його. Розлийте по пляшках, щільно закупорите і поставте в прохолодне місце.

Напій можна готувати також з кислого компоту або мезги, що залишилася після попереднього приготування вина. В цьому випадку краще додавати не цукор, а мед.