Коржі з житнього борошна пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати коржі з житнього борошна пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування житніх коржів в духовці: коржі з житнього борошна на дріжджах і без них, на кефірі, сметані, молоці

Варіант 1: Класичний рецепт дріжджових коржів з житнього борошна

Різні збірники рецептів по-різному рекомендують заводити опару для житнього тіста. Якщо ставити її на борошно одного сорту це займе додатковий час, житнє опара підходить неквапливо. Використовуємо пшеничну муку, це помітно прискорить процес, не позначилася негативно на якість випічки.

Інгредієнти:

  • дріжджі сухі – чотири грами;
  • 50 грамів цукру;
  • свіже яйце;
  • 150 грамів масла, 82-відсоткової жирності;
  • ложечка розпушувача;
  • сіль;
  • 60 грамів пшеничного і 400 – житнього борошна;
  • вода – 60 мілілітрів.

Покроковий рецепт апетитних житніх коржів

Крок 1:

Злегка підігрів воду, розчинивши в ній ложку цукру, всипаємо потім дріжджі і, перемішавши, додаємо борошно пшеничне. Розмішавши опару, залишаємо підходити в теплі.

Крок 2:

Повільним нагріванням на плиті розтоплюємо масло, окремо просіваємо борошно і плошечке разбалтываем яйце. У підійшла опару кладемо розпушувач і цукор, присаливаем і, розмішавши, виливаємо в борошно. Залишивши пару ложок олії для замісу тіста, і чайну ложечку яєчної маси для змащування коржів, решта також відправляємо до борошна.

Крок 3:

Почніть вимішувати тісто ложкою, потім перенесіть його на стіл, руки зволожте розтопленим маслом, щоб тісто не сильно липло спочатку. По мірі вимішування воно буде все легше відставати від пальців, а коли стане досить гладким на вигляд, перекладіть його в мисочку під рушник і так залиште на чверть години.

Крок 4:

Качалка для формування коржів не потрібно, вони відмінно ліпляться просто руками. Розділіть тісто на частини, масою грамів сімдесят, сплющена і надайте округлу форму заготівлях. Розкладіть їх з жаровні, густо змащена маслом. При 180 градусах житні коржі будуть готові за двадцять хвилин, не пересушите!