Домашнє вино з шовковиці шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з шовковиці шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти домашнього вина з шовковиці з чорною смородиною, малиною, вишнею і свіжим лимоном з дріжджами і на ізюмі

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з шовковиці

Звичайно, найпростіше піти в магазин і купити пляшку вина. Проте в сучасних умовах не завжди зрозуміло, що виробники додають до складу цього напою. Як уникнути небажаних наслідків, Важливо купувати вино у перевірених виробників, а ще краще зробити його своїми руками. Чим ми і займемося зараз, розглянувши, як приготувати домашнє вино з шовковиці.

Інгредієнти:

 • 2 кг шовковиці;
 • 1,5 кг цукру;
 • 5 літрів артезіанської води;
 • 10 грам лимонної кислоти;
 • 100 грам сухого немитого родзинок.

Покроковий рецепт домашнього вина з шовковиці

Крок 1:

Стиглі цілі ягоди без натяку на підгнивання замити, видаляючи хвостики, і просушити на великому полотні. Потім висипати все в таз. Редагувати ступкою і залишити, щоб шовковиця пустила сік.

Крок 2:

Через пару годин перелити суміш у велику ємність (десятилитровую бутель), куди додати воду (артезіанську не хлоровану), 500 грам цукру, родзинки і лимонну кислоту.

Крок 3:

Накрити банку марлею і залишити на два-три дні в темному місці з кімнатною температурою. Раз на добу акуратно змішувати майбутнє вино.

Крок 4:

Коли на поверхні з’явиться піна і почнеться шипіння, що говорить про початок процесу бродіння, отриману суміш процідити через кілька шарів марлі. Осад віджати, а макуха викинути.

Крок 5:

Чисту рідину залити в суху скляну банку. Засипати ще 500 грам цукру. Тонкою лопаткою перемішати. Надіти на шийку гумову рукавичку, проколів голкою один пальчик.

Крок 6:

Залишити сусло в темному місці на 5 днів (температура – 18-25 градусів). По закінченні часу зняти рукавичку і акуратно злити з банки пару склянок рідини в окремий сотейник. Висипати туди ще половину кілограма цукру. Розчинити і влити назад в бутель з суслом.

Крок 7:

Через 20-50 днів бродіння вина припиниться, про що буде свідчити повністю сдувшаяся рукавичка.

Крок 8:

Тепер з максимальною акуратністю, не зачіпаючи густий осад, перелити рідину в стандартні винні пляшки і щільно закупорити пробками, щоб не залишилося порожнього простору з киснем.

Крок 9:

Покласти пляшки в темне місце (5-15 градусів) на 4-8 місяців, протягом яких періодично відкривати ємності і видаляти осад.

Крок 10:

Готове домашнє вино з шовковиці остаточно закупорити. Зберігати до чотирьох місяців у підвалі.

В один із останніх разів, коли ви перемішуєте сусло перед розливанням у пляшки, спробуйте напій на цукор. Якщо вам здається, що його недостатньо, додайте трохи за смаком. Що стосується родзинок, то мити його не потрібно, адже нам потрібні дріжджі, які живуть на поверхні.

Дивіться також:  Домашнє вино з полуниці пять простих покрокових рецептів

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з шовковиці з дріжджами

Зробити вино зовсім швидко неможливо. Хоча скоротити процес, все ж реально. Перш за все, за рахунок додавання дріжджів. Саме вони прискорять бродіння, що нам і потрібно.

Інгредієнти:

 • п’ять літрів води;
 • два кілограми шовковиці;
 • 5 грам сухих дріжджів;
 • півтора кілограма цукру;
 • десять грам лимонної кислоти.

Як швидко приготувати домашнє вино з шовковиці

Крок 1:

У шовковиці видалити хвостики і вимити в тазі з водою. Струшуючи вологу, перемістити в миску. Легко і швидко стовкти ступкою.

Крок 2:

Поки ягода пускає сік, довести пару склянок води до 36-ти градусів. Розчинити в ній дріжджі і п’ятсот грам цукру.

Крок 3:

Разом з рештою водою і лимонною кислотою залити шовковицю солодкої дріжджовий сумішшю. Лопаткою перемішати (недовго). Тут же перелити рідину в скляну пляшку і накрити марлею.

Крок 4:

Залишити сусло бродить протягом двох днів в темному теплому місці, після чого процідити крізь п’ять-шість шарів марлі, наприкінці добре віджавши її.

Крок 5:

Чистий напій влити в ошпарену бутель і в воронку всипати півкіло цукру. Круговими неспішними рухами змішати, а потім надіти тонку гумову рукавичку. До речі, будь палець необхідно проколоти шилом.

Крок 6:

Тримати майбутнє домашнє вино з шовковиці ще пару діб, після чого ввести останні 500 грам цукру. Повернути рукавичку на місце і поставити бутель вже в прохолодне місце до 15 градусів.

Крок 7:

Наполягати напій, поки рукавичка “не осяде”, на що піде близько місяця. На наступному етапі обережно злити вино, не збовтуючи осад. Розлити по чистим краще стерилізованим пляшках, які закупорити. Зберігати в прохолодному місці ще три-чотири місяці, через які напій можна подавати.

Завдяки присутності в рецепті дріжджів тривалий процес створення вина скоротиться майже в два рази. При цьому важливо не перекинути цей інгредієнт, щоб сусло не занадто сильно забродило, перетворившись в бражку, як для горілки.

Варіант 3: Домашнє вино з шовковиці з лимоном

Немає бажання додавати в рецептуру вина лимонну кислоту Замініть її свіжим лимоном.

Інгредієнти:

 • два свіжих великих лимона;
 • два кілограми стиглої шовковиці;
 • півтора кілограми білого цукру в сусло;
 • 105 грам немитого родзинок;
 • п’ять літрів не хлорованої води.

Як приготувати

Крок 1:

Оброблену і промиту шовковицю стовкти легкими рухами тазу. Присипати ягоди цукром (500 грам).

Крок 2:

Шовковицю залишити, щоб вона пустила сік. Через годину відправити вміст миски в підходящу банку. Зверху ввести сухий не митий родзинки, порізані четвертинками кружечків лимони і запланований обсяг води.

Крок 3:

Накрити шийку марлею і перемістити рідина в тепле темне місце на 3-4 дні. Потім перелити отримане сусло десятилитровую бутель, віджавши інгредієнти через кілька шарів марлі.

Дивіться також:  Домашнє вино з аличі шість простих покрокових рецептів

Крок 4:

Проціджений напій доповнити останньою порцією цукру (1000 грам). Тепер натягнути на широке горлечко рукавичку (гумовий). Повернути в те ж місце і залишити ще на 30 днів.

Крок 5:

Через місяць влити без осаду домашнє вино з шовковиці в кілька пляшок, які закупорити пробками.

Крок 6:

Наполягати напій протягом п’яти місяців, протягом яких періодично проціджувати її від утвореного осаду.

Використання лимонів разом зі шкіркою додасть провину легкі гіркі нюанси. Якщо вам це не підходить, просто видавіть сік з свіжих лимонів, не включаючи до складу шкірку. Як би не було, рекомендуємо видалити кісточки, які не повинні потрапити в напій.

Варіант 4: Шовковичне вино з чорної смородини по-домашньому

Наступний варіант домашнього вина ми зробимо з додаванням чорної смородини, яка додасть дуже глибокий темний відтінок і насичений смак з легкою кислинкою.

Інгредієнти:

 • 1,5 кг шовковиці;
 • 1,5 кг чорної смородини;
 • 2 кг білого цукру;
 • 15 грам лимонної кислоти;
 • 145 грам родзинок;
 • 7 літрів чистої води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Всі ягоди ретельно замит. Перекласти шовковицю зі смородиною в сухий таз. Придавити ступкою. Ввести півкілограма цукру зверху. Дати ягодам пустити сік.

Крок 2:

Через годину-півтора ароматну суміш перекинути в скляну ошпарену банку. Туди ж відправити лимонну (гранульовану) кислоту, всю чисту воду і не митий родзинки.

Крок 3:

Прикрити напій марлею. Чекати три дні, протягом яких сусло почне активно бродити. Саме на цьому етапі вміст ємності процідити, добре віджавши марлю.

Крок 4:

Повернути рідину в вимиту пляшку, куди всипати цукор, що залишився. На шийку натягнути гумові рукавички. Поставити домашнє вино з шовковиці в темний порівняно тепле (до 25 градусів) місце.

Крок 5:

Дати йому доброджувати протягом півтора місяців, після чого ще раз процідити і розлити по стерилізованим пляшках. Закупорити і дати напою вдруге настоятися вже близько чотирьох місяців.

Щоб уникнути присутності осаду в готовому напої, його рекомендується періодично переливати в інші пляшки. Причому робити це потрібно максимально акуратно і неквапливо.

Варіант 5: Домашнє вино з шовковиці з вишнею

У п’ятому рецепті вина буде присутній вишня, ідеально підходить для даного напою. Причому допускається використовувати як свіжі, так і оттаявшие морожені ягоди.

Інгредієнти:

 • по 1,5 кг шовковиці та вишні;
 • 2 кг цукру;
 • 13-14 грам гранульованої кислоти;
 • 155 грам не митого родзинок;
 • 7 кг артезіанської води.

Як приготувати

Крок 1:

Ягоди вимити. З шовковиці зняти хвостики, а у вишні видалити кісточки. Все закинути в миску відповідного розміру. Додати 500 грам білого цукру.

Крок 2:

Через недовгий час, коли ягоди пустять багато соку, перемістити у велику сулію суміш з миски. Крім того, вкинути гранули лимонної кислоти, сухий родзинки і чисту артезіанську воду.

Дивіться також:  Домашнє сухе вино сім простих покрокових рецептів

Крок 3:

Кількома рухами вимішати вміст ємності, а потім прикрити шийку чистим складеним у кілька разів відрізу марлі.

Крок 4:

Через два-три дні крізь накриту марлю сусло процідити, віджати і викинувши макуха. Перелити напій в ту ж бутель (тільки чисту) і додати решту кілограм цукру.

Крок 5:

На поточному етапі закрити бутель з домашнім вином із шовковиці рукавичкою з гуми. Відправити ємність в темне тепле (до 24-25 градусів) місце, де напій буде настоюватися протягом трьох діб.

Крок 6:

Тепер вино максимально акуратно вилитий без осаду у іншу тару, після чого розлити його по пляшках (0,7 мл), попередньо ошпарених окропом.

Крок 7:

Наполягати ароматний напій ще 4-5 місяців, видаляючи в процесі з’являється осад. В кінці зберігати вино в прохолодному місці не більше півроку.

Вишня додасть і так красивому шелковичному кольору більш насичений бордовий відтінок. Крім цього, дана ягода зробить вино більше терпким. Тому регулюйте обсяг цукру за власним уподобанням, незначно збільшуючи або зменшуючи його.

Варіант 6: Шовковичне вино з малиною по-домашньому

Останнім шовковичне вино пропонуємо приготувати зі свіжої ароматною малиною, яка зробить смак напою незабутнім.

Інгредієнти:

 • 1 кг свіжої малини;
 • 2 кг стиглої шовковиці;
 • 2 кг звичайного цукру;
 • пакетик гранульованої кислоти (до 15 грам);
 • 7 літрів чистої не хлорованої води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Малину з шовковицею переглянути, обробити і замит. Потім укласти і в тазу придавити ступкою. Всипати небагато (до половини кілограма) цукру і відставити для пускання соку.

Крок 2:

Коли мине кілька годин, перемістити обидві ягоди разом з солодкою рідиною у великій ошпарений бутель. Туди ж ввести сім літрів води, залишок цукру і гранули кислоти.

Крок 3:

Напій прикрити марлею. Через три дні бродіння в теплому і обов’язково темному місці, домашнє вино з шовковиці процідити і повернути в ту ж, тільки ретельно вимиту ємність.

Крок 4:

Вдруге поставити напій вже під гумовою рукавичкою в темне місце (навколишня температура до 25 градусів) на півтора місяця. Після того, як рукавичка осяде, напій ще раз буде вилита і негайно розлити у винні пляшки.

Крок 5:

Ретельно закупорити скляну тару зберігати вже при 16-18 градусах ще чотири місяці. В цей час бажано видаляти утворюється осад, щоб не зіпсувати характеристики вина.

І шовковиця, і малина – ягоди досить солодкі. Тому саме в цьому рецепті допустимо злегка збільшити обсяг лимонної кислоти, яку, до речі, можна замінити соком або нарізкою зі свіжого лимона.