Домашнє вино з вишні шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з вишні шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти домашнього вина з вишні з лимоном, чорною смородиною, чилі, трав’яним настоєм і корицею на ізюмі з кісточками і без них

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з вишні

Свіжа стигла вишня відрізняється дуже яскравим ягідним смаком, який неможливо переплутати або забути. Саме тому з неї роблять компоти, настоянки та вина. До речі, рецепти останніх ми і розглянемо в цій добірці. Причому будемо робити домашнє вино з вишні з цілих ягід як у чистому вигляді, так і з додаванням інших інгредієнтів.

Інгредієнти:

 • 3 кг соковитою вишні;
 • 1,5 кг білого цукру;
 • 5 літрів очищеної не хлорованої води;
 • 10 грам кислоти (лимон);
 • 119 грам родзинок (не митого).

Покроковий рецепт домашнього вина з вишні

Крок 1:

Стиглу вишню замит в очищеній воді. Зняти гілочки. Шпилькою по черзі дістати кісточки. Підготовлені ягоди засипати в таз.

Крок 2:

Додати третину цукру. Акуратно струсити. Поставити на три години, щоб цукор міг розчинитися в выделяющемся соку.

Крок 3:

По закінченні цього часу обшпарити велику сулію окропом. Всередину перемістити вміст тазу. Ввести не митий родзинки, другу третину цукру і лимонну кислоту. Залити п’ятьма літрами води без хлору.

Крок 4:

Прикрити складеної шарами марлею і залишити на 2-3 дні для початку активного бродіння. За цей проміжок часу з’явиться безліч бульбашок, міцна пінка і різкий специфічний запах.

Крок 5:

На наступному етапі зняти піну і, не чіпаючи осад, перелити сусло через марлю у другу скляну пляшку. Додати решту цукру (500 грам).

Крок 6:

Перемішати майбутній напій і натягнути на тонку шийку медичну рукавичку. Залишити в тому ж дуже темному і теплому (до 22-23 градусів) місці для проходження подальшого бродіння.

Крок 7:

Через 20-25 днів вино в останній раз процідити, перелив домашнє вино з вишні без кісточок з більш дрібним пляшках. Закупорити максимально щільно. Залишити вже в прохолоді ще на три-чотири місяці для остаточного припинення процесу бродіння.

На останньому етапі дуже важливо закупорити напій таким чином, щоб він не вступав в реакцію з киснем. Для цього використовуйте відповідні по діаметру пробки і закривайте вино щільно, як це роблять професійні виробники. А от зберігати запашний вишневий напій краще в місці до 16 градусів тепла і з мінімальною присутністю сонячних променів.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з вишні з кісточками

Швидке вино пропонуємо зробити з вишні з кісточками, трохи скоротивши час настоянки. У підсумку вийде молоде напівсолодке вино, яке ідеально підходить до м’ясних страв.

Інгредієнти:

 • 3 кг вишні з кісточками;
 • 1,5 кг цукру;
 • 10-11 грам лимонної кислоти;
 • 5 літрів води без хлору;
 • 115 грам сушеної не митого родзинок.

Як швидко приготувати домашнє вино з вишні

Крок 1:

Цілу стиглу вишню замит. Струшуючи партії ягід від води, висипати у велику скляну пляшку. Його, до речі, потрібно обшпарити перед використанням.

Крок 2:

На наступному етапі всипати кілограм цукру, всю лимонну кислоту і заплановану кількість сушеного родзинок.

Дивіться також:  Домашнє вино з агрусу пять простих покрокових рецептів

Крок 3:

Кілька разів струсити вміст ємності і залити всередину воду, що не містить хлору. Прикрити марлею і залишити в теплі на дві доби.

Крок 4:

Через це час сусло процідити і злити отриману рідину в чистий бутель. Всипати половину кілограма цукру. Перемішати. Надіти гумову рукавичку на рівну горлечко.

Крок 5:

Залишити домашнє вино з вишні з кісточками бродити протягом місяця, після чого в останній раз процідити. Розлити вже в звичайні винні пляшки. Подавати мінімум місяць.

Щоб необхідні для отримання вина процеси бродіння йшли швидше, залишайте сусло на всіх етапах в теплі (до 26 градусів). А ось після останньої закупорки напій рекомендується зберігати в спеціальному холодильнику або підвалі, температура якого не нижче 10 і не вище 16 градусів.

Варіант 3: Вишневе вино з лимоном по-домашньому

Таке вино ми приготуємо з лимоном, який замінить в рецепті гранульовану кислоту. До речі, можна використовувати його у вигляді нарізаних шматочків або видавленого соку і натертою цедрою.

Інгредієнти:

 • 1,5 кг цукру;
 • великий лимон;
 • 3 кг свіжої вишні;
 • 121 грам родзинок;
 • близько 5 літрів не хлорованої води.

Як приготувати

Крок 1:

Стиглу Вишню і соковиту переглянути, щоб всередину не потрапили гнилі ягоди. Гілочки викинути. Закинути чисті плоди в миску або таз.

Крок 2:

Товкачем або ступкою “побити” ягоди, щоб вони тріснули. Тільки потім ввести півкіло цукру. Залишити на пару годин в теплі.

Крок 3:

Потім перемістити суміш з даної ємності в скляний бутель великого розміру. Туди ж вкинути не митий родзинки, другу частину (500 г) цукру і не хлоровану воду. Також додати порізаний половинками або четвертинками (залежно від розміру) свіжого лимона.

Крок 4:

Накрити майбутнє сусло марлею і залишити на пару днів. Як тільки почнеться активна фаза бродіння, злити напій в іншу сулію, віджавши макуха з ягід і лимона.

Крок 5:

Тепер натягнути на шийку скляній сулії з ароматною рідиною всередині рукавичкою. Залишити в темряві на місяць, протягом якого пройдуть усі стадії бродіння і домашнє вино з вишні з кісточками буде готове до останнього етапу.

Крок 6:

Отже, акуратно, бажано за допомогою трубочки перелити напій по пляшках, які негайно закупорити і залишити вже в прохолодному місці до 16 градусів. Зберігати не менше чотирьох місяців перед тим, як подати на стіл.

Хочете зробити вино з більш вираженими гіркими відтінками? Тоді замініть звичний лимон екзотичним лаймом, який сьогодні можна придбати в будь-якому великому магазині за цілком прийнятну ціну.

Варіант 4: Домашнє вино з вишні з чорною смородиною

Ще одна ягода чудово вписується в рецепт вишневого вина, – чорна смородина. До того ж, використовуючи її, не доведеться додавати лимонну кислоту.

Інгредієнти:

 • кілограм чорної смородини;
 • два кілограми вишні без кісточок;
 • півтора кілограма цукру;
 • п’ять літрів не хлорованої води;
 • 10-12 грам лимонної гранульованої кислоти;
 • 110-120 грам родзинок.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Морожену вишню залишити в тазу на ніч, щоб вона змогла повністю відтанути. На наступний ранок всипати всередину ретельно вимиту чорну смородину. Висипати також півкіло цукру.

Дивіться також:  Домашнє вино з йошти пять простих покрокових рецептів

Крок 2:

Через дві години обережно перелити вміст тазу в десятилитровую бутель, ошпарену окропом. Крім того, додати ще півкіло цукру, немитий родзинки, все не хлоровану воду і лимонну кислоту.

Крок 3:

Прикривши шийку марлею, забути про суслі на три дні, через які процідити і віджати в отриману суміш макуха. Ввести залишок білого цукру. Перемішати. Натягнути рукавичку з тонкої гуми.

Крок 4:

Поставити домашнє вино з вишні в темряві і прохолоду, де воно повинно стояти близько місяця. На наступному етапі з максимальною обережністю перелити напій без осаду з чистим пляшках, які закупорити і повернути в те ж місце зберігання.

Крок 5:

Наполягати вино ще три-чотири місяці, через які його припустимо подавати до м’ясних страв або десертів.

Перед додаванням чорної смородини, обов’язково спробуйте її на смак. Якщо вона досить кисла, припустимо виключити або суттєво зменшити введення лимонної кислоти. Що стосується родзинок, то його не варто мити, як і у випадках з приготуванням інших домашніх вин.

Варіант 5: Домашнє вишневе вино з чилі

Таке вино, напевно, вам невідомо. Однак воно “має право на життя”. Особливо якщо ви любите незвичайні напої з екстравагантним смаком.

Інгредієнти:

 • три дрібних стручки чилі (2 р);
 • три кілограми очищеної вишні;
 • п’ять літрів мінеральної (без газу) води;
 • 10 грам гранульованої кислоти;
 • півтора кілограма цукру;
 • 130 грам не митого сухого родзинок.

Як приготувати

Крок 1:

Оброблену і зачищену від гілочок і кісточок вишню перекласти у великий емальований таз. Засипати півкіло цукру білого.

Крок 2:

Через дві години перемістити настоявшиеся ягоди разом з утворився соком в десятилитровую скляну пляшку.

Крок 3:

Всередину ввести лимонну кислоту, сухий родзинки, другі півкіло цукру і п’ять літрів мінеральної води (їдальні).

Крок 4:

Прикрити суміш марлевим відрізу. Поставити в тепло. Через три доби сусло процідити, а вишневий макуха віджати.

Крок 5:

Повернути напій в чистий бутель, куди додати останні півкіло цукру. Круговими рухами перемішати домашнє вино з вишні без кісточок і надягти на горло ємності тонку рукавичку.

Крок 6:

Коли пройде ще три-чотири місяці і активна фаза бродіння закінчиться, в останній раз злити напій з великої ємності, залишаючи на дні осад у літрові пляшки, куди до цього необхідно закласти вимитий стручок дрібного чилі.

Крок 7:

Щільно закупорити вино пробками і залишити в порівняно холодному (12-14 градусів) місці ще на три-чотири місяці.

По закінченні останнього зазначеного часу обов’язково спробуйте вино на гостроту. Якщо воно вже досить настоялося, чилі краще видалити, щоб в результаті напій не вийшов дуже насиченим. Тому ж приводу сам стручок не рекомендується розрізати.

Варіант 6: Вишневе вино з корицею по-домашньому

Таке вино рекомендуємо зробити з додаванням ароматних паличок кориці. Причому скільки тримати їх в напої – вирішувати вам, від цього безпосередньо залежатиме насиченість смаку.

Дивіться також:  Домашнє вино з малини пять простих покрокових рецептів

Інгредієнти:

 • п’ять літрів мінеральної або очищеної води;
 • три кілограми свіжої вишні з кісточками;
 • десять грам лимонної кислоти;
 • півтора кілограма цукру;
 • 135 грам сушеної родзинок;

дві палички кориці.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Цілую і ретельно вимиту вишню вкинути у чистий емальований таз. Злегка придавити, щоб назовні вийшло трохи соку. Засипати шаром цукру (500 грам).

Крок 2:

Коли мине дві години, перемістити ягоди з отриманою рідиною в ошпарену десятилитровую бутель. Також ввести ще півкіло цукру, родзинки, лимонну кислоту, всю заплановану воду і пару паличок кориці.

Крок 3:

Прикрити марлею. Залишити для активного бродіння на три доби. Потім акуратно дістати палички, а інші інгредієнти віджати. Саме сусло процідити і повернути в ємність. Закласти коричні палички.

Крок 4:

На шийку надіти гумову (дуже тонку) рукавичку. Поставити в темряву і прохолоду. Ще через чотири місяці домашнє вино з вишні з кісточками в останній раз процідити, а корицю видалити.

Крок 5:

Тепер розлити напій по пляшках, що сильно закупорити і залишити при температурі не вище 16 градусів.

Залежно від стану палички і вашої любові до кориці, збільшити або зменшити час її знаходження в напої. Якщо хочете домогтися легкого відтінку, видаліть цю спецію разом з родзинками і вишнею. Чим довше паличка буде перебувати в напої, тим інтенсивніше вийде коричнева смак.

Варіант 7: Домашнє вино з вишні з трав’яний настоянкою

Останнім вино після останнього проціджування пропонуємо додати трохи трав’яні настоянки. Це дещо збільшить градус напою, але, головне, забезпечить приголомшливий аромат.

Інгредієнти:

 • півтора кілограми білого цукру;
 • 180 грам трав’яний настоянки;
 • три кілограми соковитою свіжої вишні;
 • п’ять літрів мінералки без газу;
 • 150 грам сухого родзинок;
 • 9-11 грам лимонної кислоти.

Як приготувати

Крок 1:

Всі три кілограми вишні замити, обробити (видалити кісточки) і перекинути в широку ємність з високими бортиками.

Крок 2:

Засипати третину від запланованого обсягу цукру зверху, обережно струсити і залишити на кухонному столі на кілька (2-3) годин.

Крок 3:

Потім разом із родзинками, кислотою, мінеральної негазованої водою, половиною кілограми цукру перемістити ягоди з соком в бутель на десять літрів.

Крок 4:

Прикривши марлевим відрізу, залишити на дві-три доби. Потім сусло перелити через кілька шарів марлі, а вишню і родзинки віджати і викинути.

Крок 5:

Повернути напій в скляну ємність, куди пересипати через воронку залишок цукру. Перемішати і поставити в темне місце, натягнувши на шийку гумову рукавичку.

Крок 6:

Через три місяці напівготове домашнє вино з вишні перелити через вузьку трубочку по літрових пляшках, куди додати однакову кількість трав’яний настоянки (по 30 мл у кожну).

Крок 7:

Закупорити напій пробками і дати настоятися ще протягом трьох-чотирьох місяців. Подавати в холодному вигляді.

Яку саме настоянку використовувати, справа вашого кулінарного вибору. Однак при підборі трав постарайтеся взяти таку суміш, яка підійде до смаку вишні. Адже нам важливо доповнити основний смак ягідного вина, а не зіпсувати його.