Густий яблучний джем: шість простих покрокових рецептів

Як швидко приготувати смачний і густий яблучний джем: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти яблучного джему зі шкурками, агар-агаром, лимоном і абрикосами

Варіант 1: Класичний яблучний джем (рецепт без шкурок)

Класичний натуральний джем з яблук готується шляхом уварювання інгредієнтів з додаванням цукру. Тут звичайна рецептура без шкірки. Нижче можна знайти економні варіанти, які дозволяють приготувати ласощі практично без відходів. Яблука беремо будь-якого сорту, які є або подобаються за смаком. В джем можна пускати навіть червиві, биті і злегка зіпсовані фрукти, але все зайве просто зрізаємо, доводимо до потрібної кількості. До речі, нижче вага чистих шматочків, а не яблук.

Інгредієнти

  • 1,5 кг яблук;
  • 1 кг цукру;
  • 100 мл води.

Покроковий рецепт класичного джему з яблук

Крок 1:

Очищаємо яблука, але знімаємо шкірку дуже акуратно і тільки саму шкірку, так як під нею містяться дубильні речовини. Нарізаємо тоненькими ломиками, скидаємо в миску, пересипаючи шари цукровим піском. Відразу можна і влити воду. Залишаємо для виділення соку на п’ять годин або на ніч.

Крок 2:

Ставимо яблука на вогонь, помішуємо, варимо до розм’якшення близько півгодини. Фрукти твердих сортів можуть готуватися трохи довше. Потім інтенсивно розмішуємо, уварюють у два рази. Шматочки подрібнювати не потрібно. Так як шкурок немає, вони поступово самі розваляться.

Крок 3:

Поки яблучний джем готується, стерилізуємо банки, а також ставимо в холодильник (а краще в морозилку) блюдце. Потім тарілочку дістаємо, розмішуємо джем і капаємо невелику кількість на охолоджену поверхню. Перевіряємо консистенцію. Якщо джем не розтікається, густота влаштовує, переходимо до наступного етапу.

Крок 4:

Беремо чистий ополоник або велику ложку, ставимо стерильну банку на тарілочку, накладаємо доверху гарячий джем. Переносимо на стіл, якщо краї банки забруднилися, то відразу витираємо сухою і чистою серветкою. Тепер накидаємо кришку, закатуємо.

Джем по мірі згущення дуже часто починає пригорати. Саме з цієї причини його рекомендується готувати в посуді з товстим і рівним дном. Для розмішування потрібно використовувати плоску лопатку, яка якісно підніме нижні шари.