Варення з чорниці шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з чорниці шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти корисних варення з чорниці з лимоном, малиною, яблуком і полуницею з додаванням желатину на плиті і в мультиварці

Варіант 1: Класичний рецепт джему з чорниці

Як правило, з корисною чорниці роблять варення, а джем. Хоча і перша заготівля досить популярна у наших господинь. Чому так відбувається? Дана ягода досить сильно забарвлює не тільки посуд, але і зуби з мовою в характерний фіолетовий колір. Саме тому, все ж, рекомендується готувати варення з чорниці, який потім чудово підійде як доповнення до морозиву, печінкою або солодких пирогів.

Інгредієнти:

  • 1700 грамів чорниці;
  • 2000 грам цукру;
  • 4-5 грам лимонної кислоти;
  • 1 склянку окропу.

Покроковий рецепт джему з чорниці

Крок 1:

Дрібну чорницю засипати в таз, куди до цього необхідно влити холодну чисту воду. Круговими рухами промити ягоди, вибираючи спливаючі листочки і гілочки.

Крок 2:

Промиту чорницю розкидати по рушникові, щоб вона просохла. Коли це станеться, партіями засипати і подрібнити ягоди до пюреподібної консистенції.

Крок 3:

Паралельно засипати заплановану кількість цукру в широкий таз. Туди ж негайно вилити склянку води.

Крок 4:

Відварити сироп до повного розчинення солодких кристалів. Після цього обережно перелити чорничну суміш.

Крок 5:

Активно змішуючи довгою лопаткою, томити на несильному вогні варення з чорниці протягом 35-45 хвилин до отримання бажаної густоти.

Крок 6:

Тепер перелити вміст таза через максимально рідкісне сито в іншу ємність. Ще раз довести отриману ягідну суміш до вирування з додаванням лимонної кислоти. В кінці залити джем по банкам і, негайно закрутити кришками, остудити.

Проціджувати масу для видалення дрібних насіння краще в самому кінці, щоб джем вийшов більш концентрованим і насиченим. Але тут – справа смаку! А ось доводити солодку заготовку до кипіння вдруге перед переливанням в банки, обов’язково. Інакше джем може зіпсуватися раніше, ніж ви зберетеся подавати його на стіл.