Варення з абрикосів без кісточок: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з абрикосів без кісточок: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з абрикосів без кісточок з пектином і желатином, лимоном

Варіант 1: Класичний варення з абрикосів без кісточок

Джем, як і багато інші солодкі заготовки, складається з фруктів і цукру. На відміну від варення, ласощі більш однорідне, воно густіше, має желейну консистенцію. На відміну від повидла, фрукти не увариваются так довго, що дозволяє зберегти натуральний аромат і природний колір. Тут дана класична рецептура сонячного варення з абрикосів без кісточок. Це ласощі ідеально підходить для пирогів, тістечок та іншої випічки, його також можна подавати на стіл у вазі, як варення.

Інгредієнти

  • 1,4 кг абрикосів;
  • 900 г цукру;
  • щіпка лимонної кислоти.

Покроковий рецепт класичного варення з абрикосів

Крок 1:

Вимити всі абрикоси, струсити крапельки, повністю просушувати або витирати насухо не потрібно. Розламуємо кожен абрикос навпіл, виймаємо кісточки. Складаємо половинки в каструлю і вводимо цукор. Накриваємо, залишаємо години на два. Нехай виділиться сік. Якщо абрикоси спочатку жорсткі, то краще залишити їх у цукрі на всю ніч.

Крок 2:

Тепер ставимо каструлю на плиту і варимо 40 хвилин після закипання. За правилами джем починають варити на сильному вогні, поступово знижуючи до самого мінімуму. До кінця маса повинна ледь булькати, накривати джем не можна, помішувати потрібно.

Крок 3:

Додаємо дрібку лимонної кислоти, розмішуємо, знімаємо джем з вогню. Трохи остываем, подрібнюємо блендером. У старовинних рецептах абрикоси протирають через сито. Можна зробити і так, у цьому варіанті охолодити суміш, щоб не обпалити руки.

Крок 4:

Перекладаємо абрикоси назад у каструльку, знову ставимо на вогонь, але тепер кип’ятимо буквально дві хвилинки. Після цього потрібно розкласти заготовку в стерильні банки. Повинно вийти близько 1600 мл. Це три баночки по 0,5 і трохи залишиться.

Крок 5:

Гарячий абрикосовий джем відразу ж закатуємо або накидаємо герметичну завинчивающуюся кришку. Ставимо вгору денцем. Коли джем охолоне, перевернути в нормальне положення.

Не завжди кісточка відмінно розлучається з м’якоттю абрикоса. Зустрічаються сорти, в яких вона щільно з’єднана жилками. Такі абрикоси теж можна використовувати для джему, просто обрізаємо м’якоть ножем. Процес займе трохи більше часу, але на результаті це не позначиться.