Варення з черешні: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з черешні: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з черешні натурального, з пектином, желатином, желфиксом

Варіант 1: Класичний варення з черешні

Черешню можна і навіть треба запасати на зиму. Є різні спосіб консервування, але особливо вдалим виходить джем. Густе ласощі желейної консистенції точно знайде своїх шанувальників, а його смак буде прямо залежати від сорту. З жовтої черешні виходить ніжна солодкість бурштинового кольору з легким смаком. Якщо взяти червоні сорти, то кінцеве ласощі буде трохи віддавати вишнею.

Інгредієнти

  • 1 кг черешні;
  • 50 мл води;
  • 500 г цукру;
  • 0,5 лимона.

Покроковий рецепт класичного варення з черешні

Крок 1:

В черешні можуть бути черв’ячки, тому ягоди перед використанням обов’язково заливаємо на пару годин холодною водою. Всі жителі обов’язково вилізуть і спливуть на поверхню. Якщо черешня зірвана давно, то черв’ячки могли загинути, вони залишаться всередині. Далі ягоди потрібно звільнити від кісточок і скласти в каструлю.

Крок 2:

Засипаємо цукровий пісок і додаємо трохи води. Якщо черешня соковита, то додаткова рідина не потрібна. Залишаємо це на годину, щоб з’явився сік. Поки знімаємо з лимона цедру і дрібно рубаємо в невелику мисочку отживаем сік, що випадково потрапили кісточки викидаємо.

Крок 3:

Ставимо черешню на плиту, даємо покипіти буквально десять хвилин, пінку можна зібрати, як при варінні варення, або залишити, в даному випадку це не важливо. Знімаємо ягоди з плити, охолодити і протираємо через сито. Існує лінивий варіант – збиваємо блендером.

Крок 4:

Черешневе пюре ставимо на плиту, вводимо подрібнену цедру і відразу додаємо сік. Тепер ласощі просто уварюємо, поки воно не досягне потрібної консистенції. Справжній густий джем, він не падає з ложки, а повільно стікає. Щоб визначити правильну консистенцію, капаємо трохи на охолоджену тарілку. Якщо ласощі не розтікається, то все готово.

Крок 5:

Так як джем зазвичай заготовляють на зиму, стерилізуємо попередньо вимиті і знежирені банки з кришками, розкладаємо киплячу масу, закатуємо і залишаємо до повного охолодження. Потім прибираємо в темне і бажано прохолодне місце, де заготівля може простояти навіть кілька років без втрати смаку та якості.

Засипати черешню цукром і вистоювати краще в емальованому посуді, так як метал окислюється. Для варіння ж краще використовувати каструлю з нержавіючої сталі або просто з гарним і товстим дном, до якого джем не буде прилипати.