Як швидко приготувати смачний і густий джем з абрикосів: пять простих покрокових рецептів

Як швидко приготувати смачний і густий джем з абрикосів: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього густого варення з абрикосів з какао, желатином, лимонами

Варіант 1: Класичний рецепт густого варення з абрикосів

Джеми цінуються за свою консистенцію і однорідність. Це ласощі зручно мазати на хліб, використовувати в різній випічці і десертах. Для натурального густого варення з абрикосів знадобиться всі три інгредієнти і близько чотирьох годин часу. Ніякі загусники не додаються, потрібної консистенції домагаються за рахунок тривалого уварювання фруктів. Каструлю бажано брати з нержавійки. Добре, якщо у неї буде потовщене дно.

Інгредієнти

  • 3 кг абрикосів;
  • 300 мл води;
  • 3 кг цукру.

Покроковий рецепт класичного густого варення з абрикосів

Крок 1:

Абрикоси хвилин на п’ятнадцять залити водою. Просто так їх відразу відмити складно через шорсткою шкірки, в якій накопичується пил і бруд. Далі обполіскуємо, поділяємо на половинки, виймаємо кісточки. Сушити нічого не потрібно.

Крок 2:

Скидаємо половинки абрикосів в каструльку і додаємо 300 мл води. Якщо фрукти дуже соковиті, то досить однієї склянки. Ставимо на плиту і починаємо парити під кришкою. Тушкуємо на невеликому вогні близько 40 хвилин, не менше. Ніж довше варити абрикоси, тим менше буде відходів. Далі знімаємо кришку, півгодини остуджуємо.

Крок 3:

Протираємо абрикоси через сито, отримуємо ніжне пюре. Додаємо в нього відразу весь цукровий пісок, ретельно розмішуємо і в каструлі без кришки ставимо на плиту. Уварюємо масу, выпариваем рідина, періодично помішуємо.

Крок 4:

Приблизно через годину у маси почне з’являтися карамельний відтінок, перевіряємо консистенцію, починаємо вимішувати джем частіше. Готуємо ще приблизно 20-30 хвилин. Капаємо трохи абрикосового джему на охолоджену тарілочку. Якщо він не розтікається, то можна закінчувати варіння.

Крок 5:

Банки для джему обов’язково стерилізуємо, як і кришечки. Беремо чисту і суху ложку, набираємо і розкладаємо абрикосову заготівлю, закатуємо.

Якщо абрикоси дуже солодкі, то для поліпшення смаку в джем можна видавити трохи лимонного соку. Ще зручніше використовувати розведену кислоту, на таку кількість достатньо однієї чайної ложки. Додаємо ці інгредієнти хвилин за 20 до закінчення варіння.