Варення з аличі пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з аличі пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування густого джему з аличі з желатином і без нього: як приготувати смачний джем з стиглої і зеленої аличі, з апельсинами або абрикосами

Варіант 1: Класичний рецепт джему з аличі

Сорти слив, джеми з яких ми вам пропонуємо, немов створені для цієї солодощі. Вміст природних желирующих речовин у них високо, м’якоть соковита і в стиглих плодах дуже солодка. Чи ви Будете готувати джем, видаляючи шкірку, або зваріть разом з нею, залежить від рецепту і особистого смаку. У більшості випадків це мало впливає на процес, хіба що припадає трохи регулювати солодкість, змінюючи кількість цукру.

Інгредієнти:

  • два кілограми нерозібраної темної аличі;
  • стакан води;
  • приблизно вісімсот грамів цукру;
  • невелика паличка кориці.

Покроковий рецепт джему з аличі

Крок 1:

Починати варіння джему будемо з підготовки аличі. Складіть ягоди в просторий таз, залийте чистою водою. Перебирайте, видаляючи листя, хвостики і інше сміття, також виберіть недоспелые плоди. Відібрану аличу зважте, нам необхідно рівно два кіло на розрахункове кількість цукру, ягоди обсушувати не потрібно.

Крок 2:

Зсипте їх у велику емальовану каструлю, підлийте не більше склянки води і встановити на плиту. Увімкніть слабкий вогонь, а після того як рідина на дні каструлі почне закипати, зменшіть температуру. Проваріть до десяти хвилин, прикривши кришкою, кілька разів за цей час перемішайте. Слідкуйте за розм’якшенням плодів, вони повинні бути досить м’якими, щоб можна було видалити кісточки.

Крок 3:

Скористайтесь ще однієї каструлі або мискою. Встановіть над нею металеве сито, додаючи невеликими порціями розм’яклі ягоди, протирайте їх. Залишилися в ситі видаліть кісточки, а шматочки шкірки відправте до протертої м’якоті. Знову зважте, маса повинна складати близько двох кілограмів. На кожні півкіло м’якоті засипте по двісті грамів цукру.

Крок 4:

Каструлю з алычовым пюре знову поставте на плиту, відразу ж покладіть в неї і паличку кориці. Нагрівання спочатку збільшуємо потім знижуємо до колишнього. Постійно не надто інтенсивно помішуємо, час від часу приостанавливайтесь і збирайте пінку. За закипанню температуру ще трохи знизьте, не накривайте кришкою каструлю, через двадцять хвилин видаліть корицю. Всього варимо джем приблизно годину, орієнтуючись по його густини.

Крок 5:

Як тільки маса стане досить густий і буде повільно стікати з ложки, нагрів відключаємо. Якщо джем плануєте консервувати, заздалегідь стерилізуйте достатню кількість скляної тари і прокип’ятіть кришки. Дуже об’ємні банки використовувати не завжди зручно, джем буде густим навіть до охолодження, а згодом застигне ще сильніше.