Оригінальні рецепти варення з бананів і яблук для чаювання

Оригінальні рецепти варення з бананів і яблук для чаювання

Чотири рецепту приготування оригінального варення з бананів і яблук

Простий рецепт варення з бананів і яблук

Варення – улюблене багатьма солодке частування, яке не втрачає своїх смакових якостей близько року і багате вітамінами. Зазвичай для приготування використовують ягоди, але оригінальне варення з бананів і яблук, незважаючи на свою екзотичність, виходить нітрохи не гірше, ніж з «традиційних» інгредієнтів.

Особливо такий варіант актуальне восени, коли зібрано великий врожай яблук, і хочеться спробувати зробити з них щось незвичайне. Краще віддати перевагу плодам кислих і кисло-солодких сортів, тому що солодкі банани самі по собі, і при додаванні цукру варення може стати занадто нудотним.

Для приготування по самому простому рецептом потрібно:

  • 1 кг стиглих бананів;
  • 2 кг яблук;
  • 700 г цукрового піску;
  • 100 мл чистої води.

Коли всі інгредієнти готові, можна приступати до роботи:

1. Почати потрібно з чищення яблук. Для цього у них вирізають середину, видаляючи все насіння і тверді плівки. Якщо вони потраплять в варення, тобто його буде неприємно. Потім яблука нарізують на часточки середньої товщини: потрібно враховувати, що в процесі термічної обробки вони суттєво зменшаться в розмірі.

2. Яблука покласти в каструлю і додати трохи води, щоб вони потушились на повільному вогні. Досить буде чверті години.

3. Паралельно з цим слід обробити банани. Вони м’які, тому не потребують попередньої варінні. Досить зняти шкірку бананів, а потім нарізати їх на однакові кружечки.

4. Покласти в каструлю до яблук нарізані банани і весь цукор, перемішати. Солодка маса повинна постояти близько 15 хвилин. Потрібно, щоб пісок, ввібравши в себе соки і вологу, розчинився.

5. Для однорідності консистенції суміші її рекомендується подрібнити в блендері.

6. Проварити на повільному вогні протягом 20 хвилин.

Загальний час приготування – 1-1,5 години з усіма роботами. Після готовності варення розкладають по банках і закривають. Щоб воно довше зберігалося, слід вибрати метод гарячого розливу або стерилізації заготовки. Вони не обов’язкові, якщо планується з’їсти плодове частування в найближчі дні.