Персики у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати персики у власному соку на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування персиків у власному соку на зиму зі стерилізацією і без: варіанти консервації персиків з додаванням води, лимонної кислотою, цукром

Варіант 1: Половинки персиків у власному соку на зиму – класичний рецепт

Опис процесу, що називається, з бабусиної скриньки, навіть пропорції вказані відповідним чином. Що за диво ці бабусині солодощі та соління, і як тільки примудрялися здавна обходитися без електронних ваг, блендерів і іншої сучасної начиння?

В принципі це зовсім нескладно і відкриває величезне поле для експериментів: солодкі фрукти можна зробити практично медовими, або навпаки, простим регулюванням кількості цукру. Уклавши плоди в тару щільніше, отримуємо більш концентрований сироп, а якщо не знімати шкірку, то він ще й апетитно подкрасится.

Інгредієнти:

  • стиглі персики, середнього розміру – 5-6 штучок;
  • ложка цукру;
  • вода, очищена.

Покроковий рецепт консервування персиків у власному соку на зиму

Крок 1:

Залежно від сорту і стиглості фруктів, буває практично неможливо виконати з ними дві важливі підготовчі процедури. Перша полягає в знятті бархатистою шкірки, грубої і практично не дає ніякого смаку, друга – відокремлення м’якоті від кісточки.

Крок 2:

Якщо вам пощастило, і сорт персиків відповідає побажанням, просто вимийте їх і надорвите шкірку, очистити її з персика буде не складніше, ніж з банана. Плоди, в яких шкірка не хоче відділятися, занурюємо в киплячу воду на хвилину-другу, далі вона зніметься значно простіше.

Крок 3:

Спробуйте розламати один з плодів і вийняти кісточку, якщо це не вдасться, доведеться ретельно зрізати м’якоть полудольками. Маленькі скибочки лягають в тару щільніше, але розрахунок у нас залишається незмінним: 500-550 г чищених фруктів на літрову банку.

Крок 4:

М’якоть укладаємо в стерильну тару, пересипаючи цукром, можете додати ще половину ложки піску, якщо персики несолодкі. Заповнюємо банки по плічка, вливаємо зверху гарячу воду. Банки встановлюємо у простору каструлю з трохи підігрітою водою, щоб рівень її в банках і самій каструлі був приблизно рівний. Не забудьте підкласти під банки товстий шар тканини, не давайте їм стикатися з металевим дном.

Крок 5:

Швидко розігріває воду в каструлі до кипіння, банки накидаємо стерильні кришки. Знизьте Температуру для помірного кипіння, стерилізують персики до півгодини. Швидко герметично загорніть і витримайте банки до охолодження донизу шийками, прикривши старими теплими речами.