Як швидко приготувати смачні голубці в скороварці: пять простих покрокових рецептів

Як швидко приготувати смачні голубці в скороварці: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашніх голубців у скороварці з різним м’ясом і рисом, овочами і грибами

Варіант 1: Класичні голубці в скороварці

Скороварка значно скорочує час гасіння голубців. В ній термічна обробка не займе не більш півгодини, іноді достатньо і 20 хвилин. При цьому капустяні конвертики зберігають свою форму, не розвалюються, розкривають смак. Деякі прилади (в основному старого типу) призначені тільки для варіння. Сучасні моделі дозволяють проводити і обсмажування. Тут найпростіша рецептура з рисом і м’ясом, для заливки використовується томат зі сметаною.

Інгредієнти

  • 2 головки цибулі;
  • 500 г фаршу;
  • 1,4 кг капусти;
  • 100 г рису;
  • 200 г сметани;
  • 40 г томатної пасти;
  • 380 мл води;
  • 2 морквини;
  • 50 г масла.

Покроковий рецепт класичних голубців у скороварці

Крок 1:

Кип’ятимо воду, опускаємо капусту. Для кращого проникнення гарячої води качан зазвичай надрізають навколо кочережки. Проварюємо пару хвилин. Виймаємо, знімаємо м’які листочки і знову занурюємо. Готуємо ще кілька хвилин. Знову знімаємо листочки.

Крок 2:

Рис промиваємо, варимо. Овочі шаткуємо, моркву можна натерти. Смажимо в олії кілька хвилин, половину відкладаємо в миску. Додаємо в овочі, що залишилися пасту. Готуємо ще хвилинку, вводимо воду і сметану, додаємо в соус сіль, перець. Даємо закипіти, вимикаємо. Овочі можна обсмажувати скороварки, в ній і готувати соус, або робимо це окремо на сковорідці, все залежить від функціональності приладу.

Крок 3:

Змішуємо фарш з рисом і раніше відкладеними овочами, приправляємо спеції. Готуємо пропарені листя. Акуратно вирізаємо товсту жилку. Потім розкладаємо фарш, звертаємо голубці конвертиками.

Крок 4:

На дно скороварки кладемо кілька капустяних листочків, зверху конвертики, поливаємо соусом. Закриваємо скороварку і клапан, готуємо під тиском 20 хвилин. Якщо хочеться отримати дуже ніжні голубці, то витримуємо півгодини. Даємо страви ще кілька хвилин постояти, щоб впав тиск. При подачі посипаємо голубці зеленню.

Не варто зберігати голубці (та й інші страви) в скороварці. Це потягне за собою утворення стійких плям, так і ставити в холодильник таку річ не зовсім зручно. Краще перекласти їжу в каструлю, супницю або в контейнер.