Домашнє вино з ожини пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з ожини пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування смачного домашнього вина з ожини: насичене ожинове вино з родзинками, медом, цукром

Варіант 1: Домашнє вино з ожини – класичний рецепт

Ніяких спеціальних добавок до вину спочатку, зрозуміло, не існувало. Готуємо напій за традиційною технологією, це займе трохи більше часу, зате можете пишатися, що вино, подібне вашому, красувалося на столах ще в допотопні часи.

Інгредієнти:

  • дика ожина – три кілограми;
  • літр води;
  • цукор – півкіло, плюс до двохсот грамів для підсолоджування вина.

Покроковий рецепт приготування солодкого домашнього вина з ожини

Крок 1:

Зібравши ягідки в емальованій каструлі або відрі відповідного об’єму, потолките їх сталевий або силіконової м’ялкою. Отвесьте і засипте триста грамів цукру від основної порції, перемішайте і на пару днів залиште під шаром марлі. Підставте під таз або каструлю просто круглий піднос, сусло не втече, але піна може і витекти, якщо її вчасно не зіб’єте при розмішуванні. Робити це, до речі, бажано три-чотири рази на добу.

Крок 2:

Мезгу разом з суслом перелити в бутель і натягуємо на нього тоненьку гумову рукавичку. Гідрозатвор, зрозуміло, краще, але, по-перше, його необхідно купити або зробити самому, а по-друге, обмякшая рукавичка наочно свідчить про завершення першої фази бродіння. Ще одне важливе зауваження – бутель не повинна бути наповнена «під зав’язку», ні бути напівпорожній, оптимальне наповнення – трохи більше двох третин посудини. Приміщення для бродіння бажано затінене, з не надто високою температурою, орієнтовна тривалість першого циклу – до трьох тижнів.

Крок 3:

По зупинці активного бродіння (при відсутності безлічі бульбашок в гидрозатворе або обпаданні рукавички), рідке сусло зливаємо, мезгу віджимаємо, сусло зливаємо в бутель. Всипаємо і розмішуємо до розчинення решта 200 грамів цукру з початкової порції. На цей раз ємність варто наповнити вже на більшу частину обсягу, до 4/5, вимоги до приміщення ті ж, гидрозавтор знову встановлюємо. З інтервалом у тиждень молоде вино зливаємо в чистий бутель, залишаючи на дні колишньої ємності весь осад. Використайте з цією метою тонкою гумовою трубочкою, яку після процедури обов’язково промивайте напором гарячої води.

Крок 4:

Після приблизно двох місяців вино освітлиться, а виділення газів повністю припиниться. Вино в останній раз зливаємо, на цей раз в каструлю, вмішуємо в нього за смаком цукор і на пару місяців залишаємо в пляшках для дозрівання.