Домашнє вино з червоної смородини вісім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з червоної смородини вісім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти запашного домашнього вина з червоної смородини з м’ятою, трав’яний настоянкою, вишнями та медом на дріжджах і без цукру

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з червоної смородини

Готувати вина, з одного боку, просто, а, з іншого, довго. Тому якщо у вас є час і терпіння, обов’язково спробуйте зробити домашнє вино з червоної смородини. А як це зробити, ми пояснимо в даній підбірці.

Інгредієнти:

 • 3 кг червоної смородини;
 • 1,5 кг дрібного цукру;
 • 5 літрів чистої не хлорованої води;
 • 8-9 грам гранульованої кислоти;
 • 120 грам сухого родзинок.

Покроковий рецепт домашнього вина з червоної смородини

Крок 1:

З гілочок акуратно зняти дрібні ягідки соковиті. Пересипати червону смородину в таз. Залити водою і через пару хвилин вимити.

Крок 2:

Розкидати по рушникові, щоб плоди змогли просохнути. Коли волога випарується, перемістити смородину у високу миску.

Крок 3:

Товкачем або ступкою з широким днищем стовкти ягоди в кашу. Додати цукор (500 грам). Відставити. Через годину отриману суміш перелити в ошпарений бутель.

Крок 4:

Всередину засипати не митий сухий родзинки і лимонну кислоту. Також залити нехлоровану воду. Прикрити ємність марлею.

Крок 5:

Через три дні, коли почне з’являтися піна, процідити майбутній напій, добре вичавивши ягідний макуха. Крім того, ввести другі півкіло цукру і повернути у знову ошпарену бутель.

Крок 6:

На шийку натягнути тонку гумову рукавичку з проколоті пальцем. Переставити домашнє вино з червоної смородини в той же темне тепле місце (до 25 градусів), де воно стояло в перший раз.

Крок 7:

Ще через 20-30 днів, як тільки рукавичка осяде, ягідне вино ще раз процідити, не допустивши потрапляння осаду. Розчинити останню частину цукру (500 грам) і перелити за чистим пляшках меншого розміру.

Крок 8:

Наполягати ароматний напій від 4 до 6 місяців. Причому закупорювати пляшки так важливо, щоб вино не контактувало з киснем. Зберігати його необхідно при температурі до 16 градусів в темному місці.

Зазначені терміни поетапного настоювання досить відносні. Ви повинні стежити за “поведінкою” вина і зменшувати або збільшувати час бродіння і отстойки. Що стосується додаткових інгредієнтів, то допустимо додати малину для посилення кольору або вишню для більш темного фарбування напою.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з червоної смородини

Швидке вино можна так назвати лише умовно. Просто ми пропонуємо подати його через місяць після закупорки, отримавши, таким чином, молодий напій.

Інгредієнти:

 • 2,5 кг червоної смородини;
 • 1 кг білого цукру;
 • 9 грам лимонної кислоти;
 • 95 грам родзинок;
 • 4,5 літра води (без хлорки).

Як швидко приготувати домашнє вино з червоної смородини

Крок 1:

Ягоди з гілок зняти, після чого вимити і потовкти товкачем в миску з високими бортами. Додати половину цукру, перемішати і залишити на півгодини.

Крок 2:

Потім ягідну масу покласти в скляний бутель. Також ввести лимонну кислоту, воду та сухої родзинки.

Крок 3:

Тримати майбутній напій три дні в теплі і темряві, покривши шийку марлею. На наступному етапі двічі перелити і процідити домашнє вино з червоної смородини, віджавши настоявшиеся інгредієнти.

Крок 4:

Тепер розчинити в однорідному ягідної рідини цукор, що залишився, а потім збовтати пляшку ще раз.

Крок 5:

Повернути напій туди, де він стояв, і почекати ще місяць, який ще раз його процідити і розлити вже з невеликим пляшках для подальшого зберігання в прохолодному місці.

Дивіться також:  Домашнє вино з пелюсток троянд пять простих покрокових рецептів

Таке швидке вино можна подавати через місяць настоювання при температурі до 16 градусів. Саме тому в напої допустимо присутність невеликого осаду. До речі, перше наполягання з родзинками і кислотою повинно проходити в темному місці з температурою близько 25 градусів.

Варіант 3: Смородинове вино з вишнею по-домашньому на зиму

Наступне смородинове вино ми зробимо з додаванням стиглої вишні, яка ідеально підходить для винних рецептів.

Інгредієнти:

 • 1 кг стиглої вишні;
 • 2 кг соковитою червоною смородини;
 • 1,5 кг цукру;
 • 12 грамів кислоти в гранулах;
 • 7 літрів води (без хлору);
 • 145 грам не митого родзинок.

Як приготувати

Крок 1:

Червону смородину зняти з гілочок. Вимити разом з вишнею. Потім з останньої видалити кісточки. Обидві ягоди вкинути у велику миску.

Крок 2:

Потовкти ступкою або товкачем і всипати півкіло цукру білого. Переставити ємність для утворення соку.

Крок 3:

Через півгодини перелити ароматну соковиту суміш в стерилізовану десятилитровую бутель. Всередину відправити не митий родзинки, фільтровану воду і гранули кислоти.

Крок 4:

Дати інгредієнтів настоятися протягом трьох діб, поставивши ємність в темне місце (рекомендована температура 20-25 градусів).

Крок 5:

На наступному етапі сусло процідити через марлю, яка покривала шийку бутля. Макуха вичавити і викинути.

Крок 6:

В отриманому напої розчинити 500 грам цукру, збовтати і залишити в тому ж місці при тій же температурі вже під гумовою рукавичкою на місяць.

Крок 7:

Після вторинного бродіння (вже не такий активний, як в перший раз) акуратно злити домашнє вино з червоної смородини, не чіпаючи осад.

Крок 8:

Розлити напій в чисті (ще краще стерилізовані) пляшки, максимально щільно закупорити і залишити в прохолоді на кілька місяців.

Якщо не хочете витрачати багато часу для видалення кісточок з стиглої вишні, візьміть покупної заморожений варіант. Таку ягоду потрібно лише заздалегідь залишити для відтавання, попередньо обшпаривши окропом.

Варіант 4: Домашнє вино з трьома видами смородини на зиму

Хоча ми готуємо вино з червоної смородини, для цього варіанту пропонуємо додати інші види цієї ягоди, а саме чорну і білу.

Інгредієнти:

 • за 1 кг чорної, білої і червоної смородини;
 • 1,5 кг дрібного цукру;
 • 7 літрів прохолодної води (без хлору);
 • пакетик лимонної кислоти (10 грам);
 • 149 грам не митого родзинок.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Три види смородини переробити, замити і злегка просушити. Потім перекинути ягоди в миску з високими краями. Потовкти товкачем.

Крок 2:

Також засипати одну третину цукру і залишити на пару годин для утворення соку. Потім пересипати суміш у великий бутель, куди вкинути не митий родзинки і лимонну кислоту. Крім того, влити сім літрів води.

Крок 3:

Накрити майбутнє сусло марлею і забути про нього на три дні, протягом яких кілька разів перемішати. До речі, місце повинно бути темним і порівняно теплим.

Крок 4:

На наступному етапі добре перебродило сусло процідити через кілька шарів марлі, потім віджати і з’єднати з другої третю цукру. Збовтати.

Крок 5:

Накрити бутель вже не марлею, а медичної рукавичкою. Повернути в те ж місце. Чекати ще півтора місяці, через які з максимальною акуратністю злити напій в іншу ємність. Розчинити останню частину цукру і розлити в стерилізовані скляні пляшки.

Дивіться також:  Домашнє вино з сірчаної смородини сім простих покрокових рецептів

Крок 6:

В кінці надіслати домашнє вино з червоної смородини в прохолодне місце на чотири-п’ять місяців.

Використання відразу трьох видів смородини наситить вино приголомшливими і по-своєму неповторні ягідними відтінками. До того ж, напій отримає насичений смородиновий колір, який поліпшить зовнішні характеристики вина.

Варіант 5: Смородинове вино з дріжджами на зиму по-домашньому

Хоча домашні вина роблять на основі родзинок, в наступному рецепті для процесу бродіння будуть використані швидкорозчинні дріжджі.

Інгредієнти:

 • 5-6 грам гранульованих дріжджів;
 • 10-11 грам гранульованої кислоти;
 • 3 кг соковитою стиглою червоною смородини;
 • 1,5 кг білого цукру;
 • 6,5 літрів води (не хлорованою).

Як приготувати

Крок 1:

Грона червоної смородини розібрати, отримані ягоди вимити і, обтрусивши, вкинути в миску. Придавити товкачем.

Крок 2:

В ягідну суміш додати цукор (1/3 частина). Змішати. Залишити для отримання соку на дві години, після яких всипати дріжджі і лимонну кислоту. Крім цього, залити все водою.

Крок 3:

Скляну велику сулію прикрити марлею. Дати пройти процесу бродіння протягом не більше двох днів, а потім уважно перелити сусло, процідивши його через 5-6 шарів марлі.

Крок 4:

В отриману рідину всипати другу третину білого цукру. Збовтати і натягнути на шийку гумову медичну рукавичку.

Крок 5:

Наполягати домашнє вино з червоної смородини близько місяця, а потім, не збовтуючи осад, злити, змішати з залишком запланованого цукру і залити по чистим пляшках.

Готове вино на дріжджах зберігати щільно закупорюють в прохолодному місці не менше трьох-чотирьох місяців, протягом яких відбудеться остаточне наполягання. Але при бажанні напій допустимо поставити на стіл вже через місяць.

Варіант 6: Домашнє смородинове вино з трав’яний настоянкою на зиму

Різні трав’яні настоянки часто додають у ягідні вина для аромату і поліпшення смакових характеристик. Так ми і поступимо на цей раз.

Інгредієнти:

 • 50 грам трав’яний настоянки (16-18 градусів);
 • 3 кг червоної смородини;
 • 1,5 кг цукру;
 • 2 великих лимона;
 • 150 грам не митого родзинок;
 • 5 літрів не хлорованої води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Зняту з гілочок, промиту червону смородину придавити в сухий мисці. Всередину сипати цукор і перемішати.

Крок 2:

Щоб ягода пустила сік, залишити її на пару годин. Потім перекласти смородиновую суміш у відповідну за розмірами бутель.

Крок 3:

Туди ж відправити воду, сік з двох великих лимонів і пару жмень не митого родзинок. Перемішати шпажкою або лопаткою.

Крок 4:

Прикривши марлею, залишити сусло на три дні. По закінченню активного бродіння майбутній напій буде вилита, добре вичавивши ягоди.

Крок 5:

Повернути ягідну рідина у чисту суху посудину, куди всипати наступні 500 грам цукру і слабоалкогольний трав’яний настій (полин, звіробій та інші).

Крок 6:

Накрутити на шийку медичну рукавичку і відправити сусло в темне місце, де продовжити процес бродіння при температурі не більше 25 градусів на протязі місяця.

Крок 7:

На останньому етапі без осаду злити домашнє вино з червоної смородини в чисту ємність, куди додати цукор (залишок) і розмішати.

Крок 8:

Влити готовий напій за стандартним винних пляшках, ретельно закупорити і настоювати ще кілька місяців (до півроку). Місце остаточного зберігання – прохолодне, темне.

Який саме трав’яний настій використовувати – справа ваша. Це можуть бути як збори трав, так і окремі види. Тут все залежить від вашого смаку. Важливо включити в рецептуру варіант з невисоким градусом (до 18 оборотів), щоб не зробити вино кріпленим. Хоча якщо ви не проти, вибирайте настоянки в 60 або 70 градусів алкоголю.

Дивіться також:  Домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів

Варіант 7: Смородинове вино з медом по-домашньому на зиму (без цукру)

Не хочете додавати вино цукор? Тоді включіть в рецептуру квітковий мед. Буде пряно, солодко і ароматно!

Інгредієнти:

 • 2 кг свіжої червоної смородини;
 • 5 літрів не хлорованої води;
 • 1 літр квіткового меду;
 • 5-6 грам лимонної кислоти;
 • 105 грам сухого родзинок без кісточок.

Як приготувати

Крок 1:

Переглянуту і зняту з гілок червону смородину вимити. Закинути в сухий високий таз. Пром’яти товкачем або ступою.

Крок 2:

Залишити на півгодини, щоб усередині утворилося достатньо соку. Після цього тонко влити (бажано партіями) за будь-квітковий мед. Активно змішати до розчинення інгредієнтів.

Крок 3:

Далі всипати сушений родзинки (не замытый) і лимонну кислоту. Влити п’ять літрів води. Накрити посуд марлевим відрізу.

Крок 4:

Залишити ароматне сусло в теплі і темряві на три дні, протягом яких змішувати його довгою лопаткою.

Крок 5:

На наступному етапі добре процідити суміш. Сильно віджати ягоди і викинути макуха. Майбутнє домашнє вино з червоної смородини повернути в бутель. Надіти на неї рукавичку (тонку медичну).

Крок 6:

Наполягати напій при тій же кімнатній температурі ще 25 днів. В кінці вдруге процідити вино і негайно влити у відповідні ошпарені окропом пляшки.

Крок 7:

Закупорити і відправити в прохолоду ще на кілька місяців, після яких ягідний напій остаточно добродит.

При приготуванні подібних типів вин важливо використовувати світлий квітковий мед, який добре розчинитися в смородиновому соку і наситить напій неповторними пряними нотками.

Варіант 8: Домашнє вино з червоної смородини з м’ятою на зиму

Останній варіант вина ми зробимо з додаванням неймовірно пахучої м’яти. Причому ми візьмемо її в свіжому вигляді і використовуємо на другому етапі.

Інгредієнти:

 • великий пучок м’яти;
 • 3 кг червоної смородини;
 • 10 грам гранул лимонної кислоти;
 • 1,5 кг цукру;
 • 7 літрів фільтрованої (без хлору) води;
 • половина склянки не митого родзинок.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Замытую і оброблену червону смородину потовкти в підходящої сухий мисці. Через годину пересипати суміш з ягід у десятилитровый бутель.

Крок 2:

Також всередину вкинути лимонну кислоту, 500 грам цукру, всю заплановану воду і половину склянки сухого родзинок.

Крок 3:

Накрити ємність з інгредієнтами марлею. Залишити на два-три дні, протягом яких кілька разів перемішати лопаткою.

Крок 4:

На наступному етапі процідити і віджати отримане сусло. Влити його в стерилізовану бутель. Вкласти великий пучок м’яти, який важливо легко порубати, щоб трава могла віддати свій аромат. Також додати 500 грам цукру.

Крок 5:

На шийку акуратно надіти рукавичку з проколоті пальцем і повернути у той же темне місце. Ідеальна температура для бродіння – 20-25 градусів.

Крок 6:

Через півтора місяці домашнє вино з червоної смородини повторно процідити, м’яту викинути, висипати залишився звичайний цукор і перелити напій з більш дрібним пляшках. Закупорити.

Як і інші подібні вина, це потрібно зберігати в темному прохолодному місці протягом мінімум трьох місяців. Саме за цей час напій зможе остаточно доброджувати.