Як зробити смачне домашнє вино з яблучного соку: пять простих покрокових рецептів

Як зробити смачне домашнє вино з яблучного соку: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього вина з яблучного соку з лимоном, мускатом, горілкою, родзинками

Варіант 1: Класичне домашнє вино з яблучного соку

Для домашнього вина з яблучного соку вибираємо виключно зрілі і свіжі фрукти. Якщо вони будуть зеленими і кислими, про якісний і смачний напій залишиться тільки мріяти. Зірвані з дерева яблука небажано зберігати більше п’яти днів, приступаємо до приготування вина відразу. Також важливо не промивати фрукти водою, надто забруднені примірники протерти сухою серветкою. Можна взяти і злегка пошкоджені яблука, підгнилі, але все це потрібно обрізати. Далі віджимаємо сік з м’якоттю будь-яким зручним способом.

Інгредієнти

 • 10 л яблучного соку з м’якоттю;
 • 2 кг цукру.

Покроковий рецепт класичного яблучного вина з соку

Крок 1:

Віджимаємо сік з сирих і немитих яблук, нарізаних шматочками. Перегородки і кісточки потрібно відразу прибирати, щоб у вина не з’явилося гіркоти і дивних присмаків. Далі сік виливаємо в посудину з широким горлом.

Крок 2:

Складаємо великий шматок марлі в чотири шари, обв’язуємо шийку, щоб не потрапили мошки. Ставимо яблучний сік на сонечко або просто в дуже тепле місце з температурою вище 25 градусів. Залишаємо на три дні. Потрібно періодично розмішувати або просто збовтувати.

Крок 3:

Через кілька днів повинні з’явитися ознаки бродіння. М’якоть соку перетвориться в мезгу, невеликий шапкою підніметься до верху. Потрібно акуратно зняти, віджати сік процідити. Додаємо в нього один кілограм цукрового піску, відправляємо в бутель і ставимо гідрозатвор.

Крок 4:

Стежимо за бродінням, бульбашки вуглекислого газу перші дні повинні виходити швидко і весело. На п’яту добу додаємо половину від цукру, що залишився, але тільки не висипаємо пісок в загальну масу. Відливаємо трохи яблучного вина, змішуємо, якщо вдома не дуже жарко, то можна підігріти. Заливаємо вино назад, знову одягаємо гідрозатвор.

Крок 5:

Ще через п’ять днів вводимо залишився пісок. Тепер чекаємо, поки вино перестане бродити, перейде з активної сталі в тиху, бульбашки перестануть виходити. Саме час подивитися на дно бутлі, повинен з’явитися осад. Він утворюється в процесі освітлення вина.

Дивіться також:  Домашнє вино з шпанко шість простих покрокових рецептів

Крок 6:

Опускаємо в вино шланг, але не до самого дна, приблизно на сантиметр вище осаду, подсасываем і перелити вино в інший посуд. Після зняття з осаду закриваємо звичайною кришкою, ставимо в прохолодне місце з температурою не вище 16 градусів. Важливо упевнитися, що вино перестала бродити. Якщо ні, то на кілька днів знову ставимо гідрозатвор.

Крок 7:

Залишаємо яблучне вино на 3 місяці, воно повинно дозріти, освітлити. В процесі буде з’являтися новий осад, з якого потрібно напій періодично знімати.

По цьому рецепту виходить сухе яблучне вино. Якщо хочеться зробити десертний напій, то кількість цукру збільшуємо до 300-400 грамів на літр соку. Чим солодший яблука, тим менше додаткового піску вводимо.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з старого яблучного соку

Цей спосіб приготування вина відмінно підійде, якщо вдома є старий консервований яблучний сік. Ні в якому разі не викидаємо, а робимо ароматний домашній алкоголь. Для запуску бродіння знадобиться родзинки, краще вибирати з чорного винограду.

Інгредієнти

 • 6 л яблучного соку;
 • 50 г родзинок;
 • 700 г цукру.

Як швидко приготувати домашнє вино з яблучного соку

Крок 1:

Ізюм не можна мити, інакше він не скоро забродить. Яблучний сік підігріваємо. Швидше за все, він містить цукор, тому пісок поки не додаємо. Кидаємо в теплий напій родзинки, розмішуємо, накриваємо серветкою або зав’язуємо марлю, залишаємо на сонечку запускати бродіння.

Крок 2:

Через два або три дні родзинки почне працювати, у соку з’явиться запах браги, почнеться бродіння. Саме час вийняти і віджати родзинки, додати 300 г цукру і перелити в бутель, наповнюючи на 2/3 висоти. Можна спробувати напій. Якщо він здається кислим, то відразу вводимо додатковий цукор.

Крок 3:

Надягаємо затвор, залишаємо бродити на тиждень. Потім трохи соку відливаємо, змішуємо з залишками цукру, повертаємо, залишаємо бродити до кінця, поки з гідрозатвори не перестане виходити вуглекислий газ.

Крок 4:

Дивіться також:  Домашнє вино з сірчаної смородини сім простих покрокових рецептів

Зливаємо яблучне вино з осаду, відправляємо в банки або пляшки, але тепер бажано заливати доверху. Ставимо в холодильник на дозрівання або в підвал.

Замість гідрозатвори дуже часто використовується гумова рукавичка. По ній легко відслідковувати бродіння. Поки йде активна стадія, рукавичка буде надута, як тільки вона падає, процес перейшов у тиху стадію.

Варіант 3: Домашнє вино з яблучного соку з водою

Цей спосіб приготування яблучного вина підійде, якщо немає соковижималки. Воду для напою використовуємо неодмінно очищену, можна взяти бутильовану або джерельну, хлору в ній бути не повинно. Кількість яблук приклад, можна взяти трохи більше або менше.

Інгредієнти

 • 10 кг яблук;
 • 7 л води;
 • 8 ст. цукру.

Як приготувати

Крок 1:

Яблука не моєму, зрізаємо гниль і червиві місця, потім розрізаємо навпіл. Акуратно гострим ножем видаляємо огризки з насінням. Або відразу розрізаємо кожне яблуко на чотири частини і зрізаємо куточок. Скидаємо все у відро чи бак з широким горлом.

Крок 2:

Підігріваємо воду і додаємо дві склянки цукру. Заливаємо яблука, залишаємо на добу. Потім розмішуємо, ставимо гніт, але невеликий, щоб тільки опустити шматочки. Залишаємо ще на два або три дні. Чекаємо, поки почнеться активне бродіння, повинен з’явитися спиртової аромат з нотками оцту.

Крок 3:

Віджимаємо з шматочків яблучний сік, сусло проціджують, весь макуха викидаємо. Додаємо три склянки цукру і ставимо під гідрозатвор. Через п’ять днів вводимо в яблучне вино залишки цукру, знову залишаємо приблизно на тиждень.

Крок 4:

Як тільки активні процеси закінчаться, зливаємо домашнє яблучне вино з осаду і відправляємо в прохолодне місце на кілька місяців.

Якщо раптом бродіння слабке, сусло не хоче активно «грати», то в нього можна додати трохи гущі, яка і заграв малини. Ці натуральні дріжджі обов’язково розпочнуть процес, при цьому практично не вплинуть на смак напою.

Варіант 4: Кріплене горілкою домашнє вино з яблучного соку

Яблучне вино кріплене краще зберігається, воно не перетворюється в оцет, також додаванням міцного алкоголю можна придушити бродіння, яке ніяк не хоче закінчуватися. В рецепті натуральний сік сирої.

Дивіться також:  Домашнє вино з червоної смородини вісім простих покрокових рецептів

Інгредієнти

 • 10 л соку з м’якоттю;
 • 1 л горілки;
 • 1,4 кг цукру.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Засипаємо в сирий сік 500 г цукру, розмішуємо, ставимо бродити на сонечко. За бажанням можна насипати жменю родзинок або ввести трохи гущі, яка малини. Іноді використовують спеціальні винні дріжджі.

Крок 2:

Як тільки процес запуститься, сік проціджуємо, додаємо половину кілограма цукру, ставимо гідрозатвор. Через 3-4 дні вводимо залишки цукру, чекаємо ще до 7-10 днів, пісок має перебродити.

Крок 3:

Знімаємо яблучне молоде вино з осаду за допомогою трубочки, додаємо горілку, розмішуємо і переливаємо в банки, пляшки. Ставимо на холод висвітлюватися і дозрівати. Через кожні 20 днів перевіряємо, при необхідності знову знімаємо з осаду.

Заздалегідь вгадати точну фортеця майбутнього вина в домашніх умовах досить складно. Тому горілка вказана в зразковому кількості (80-100 мл на літр напою, але завжди можна збільшити або зменшити пропорції.

Варіант 5: Домашнє вино з яблучного соку з мускатом і лимоном

Ще один спосіб приготування домашнього вина із соку яблук. На виході отримуємо неймовірно ароматний напій з нотками мускату і цитруса.

Інгредієнти

 • 7 л соку;
 • 20 шт. родзинок;
 • 0,5 мускатного горіха;
 • 1 лимон;
 • 1,5 кг цукру.

Як приготувати

Крок 1:

Вичавлюємо в яблучний сік лимон, кірки теж кидаємо, додаємо ізюм, насипаємо 500 грамів цукру і трошки все це підігріваємо. Потім накриваємо, ставимо на сонечко, щодня помішуємо.

Крок 2:

Як тільки почнеться бродіння, проціджуємо сік, виливаємо в бутель, кидаємо рубаний мускатний горіх і закриваємо гідрозатворів. Через 3 дні вводимо 500 г цукру. Чекаємо ще 5 днів і додаємо залишки піску.

Крок 3:

Чекаємо закінчення бродіння, знімаємо яблучне вино з осаду, переливаємо в інші банки, наповнюючи доверху. Тримаємо на холоді, через 20-25 днів повторно зливаємо напій з утвореного осаду.

Можна готувати яблучне вино з вишневими листочками, корицею, додавати бадьян і гвоздику, надаючи напою інший смак і аромат.