Як зробити смачне домашнє вино з яблучного соку: пять простих покрокових рецептів

Як зробити смачне домашнє вино з яблучного соку: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього вина з яблучного соку з лимоном, мускатом, горілкою, родзинками

Варіант 1: Класичне домашнє вино з яблучного соку

Для домашнього вина з яблучного соку вибираємо виключно зрілі і свіжі фрукти. Якщо вони будуть зеленими і кислими, про якісний і смачний напій залишиться тільки мріяти. Зірвані з дерева яблука небажано зберігати більше п’яти днів, приступаємо до приготування вина відразу. Також важливо не промивати фрукти водою, надто забруднені примірники протерти сухою серветкою. Можна взяти і злегка пошкоджені яблука, підгнилі, але все це потрібно обрізати. Далі віджимаємо сік з м’якоттю будь-яким зручним способом.

Інгредієнти

  • 10 л яблучного соку з м’якоттю;
  • 2 кг цукру.

Покроковий рецепт класичного яблучного вина з соку

Крок 1:

Віджимаємо сік з сирих і немитих яблук, нарізаних шматочками. Перегородки і кісточки потрібно відразу прибирати, щоб у вина не з’явилося гіркоти і дивних присмаків. Далі сік виливаємо в посудину з широким горлом.

Крок 2:

Складаємо великий шматок марлі в чотири шари, обв’язуємо шийку, щоб не потрапили мошки. Ставимо яблучний сік на сонечко або просто в дуже тепле місце з температурою вище 25 градусів. Залишаємо на три дні. Потрібно періодично розмішувати або просто збовтувати.

Крок 3:

Через кілька днів повинні з’явитися ознаки бродіння. М’якоть соку перетвориться в мезгу, невеликий шапкою підніметься до верху. Потрібно акуратно зняти, віджати сік процідити. Додаємо в нього один кілограм цукрового піску, відправляємо в бутель і ставимо гідрозатвор.

Крок 4:

Стежимо за бродінням, бульбашки вуглекислого газу перші дні повинні виходити швидко і весело. На п’яту добу додаємо половину від цукру, що залишився, але тільки не висипаємо пісок в загальну масу. Відливаємо трохи яблучного вина, змішуємо, якщо вдома не дуже жарко, то можна підігріти. Заливаємо вино назад, знову одягаємо гідрозатвор.

Крок 5:

Ще через п’ять днів вводимо залишився пісок. Тепер чекаємо, поки вино перестане бродити, перейде з активної сталі в тиху, бульбашки перестануть виходити. Саме час подивитися на дно бутлі, повинен з’явитися осад. Він утворюється в процесі освітлення вина.

Крок 6:

Опускаємо в вино шланг, але не до самого дна, приблизно на сантиметр вище осаду, подсасываем і перелити вино в інший посуд. Після зняття з осаду закриваємо звичайною кришкою, ставимо в прохолодне місце з температурою не вище 16 градусів. Важливо упевнитися, що вино перестала бродити. Якщо ні, то на кілька днів знову ставимо гідрозатвор.

Крок 7:

Залишаємо яблучне вино на 3 місяці, воно повинно дозріти, освітлити. В процесі буде з’являтися новий осад, з якого потрібно напій періодично знімати.

По цьому рецепту виходить сухе яблучне вино. Якщо хочеться зробити десертний напій, то кількість цукру збільшуємо до 300-400 грамів на літр соку. Чим солодший яблука, тим менше додаткового піску вводимо.