Шоколадний ганаш для торта: шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати шоколадний ганаш для торта: шість простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти шоколадного ганаша для торта з вершками і згущеним молоком, медом, молоком

Варіант 1: Класичний шоколадний ганаш для торта

Багато плутають ганаш з глазур’ю, але це абсолютно різні речі, хоч і готуються вони з шоколаду. Головна відмінність в консистенції. Ганаш являє собою щільний шоколадний крем. Він використовується для покриття, вирівнювання, наповнення.

Часто подібна маса зустрічається в цукерки, шоколадки з наповнювачами. У класичній рецептурі ганаш готують з вершками. Тут дані пропорції по ГОСТу. На виході виходить щільна і смачна маса, яка не тече, легко ріжеться ножем.

Інгредієнти

  • 100 г шоколаду 72%;
  • 50 мл вершків 33%.

Покроковий рецепт класичного ганаша

Крок 1:

За правилами готуємо ганаш на водяній бані. Тому відразу включаємо каструльку з водою нагріватися. Беремо посуд меншого розміру, заливаємо вершки і зверху встановлюємо.

Крок 2:

Поки можна підготувати шоколад. Краще його відразу порубати. Можна просто розламати і кинути в вершки, теж все вийде, але займе більше часу. До того ж не завжди вдається купити якісний шоколад, деякі продукти при тривалому нагріванні схоплюються пластівцями.

Крок 3:

Перекладаємо шоколад в гарячі вершки. Помішуємо і розтоплюємо. Ні в якому разі не доводимо до кипіння, робити цього категорично не можна. Як тільки більша частина шматочків розчиниться, можна відразу зняти каструльку з лазні. Помішуючи, розчиняємо залишки.

Крок 4:

Наносимо ганаш на торт. Якщо він вийшов рідкуватим, то трохи охолоджуємо, маса стане густіше. Остаточно застигне ганаш в холодильнику. Він може це зробити і при кімнатній температурі, якщо вона не вище 20 градусів.

Якщо потрібно підтримати рідку консистенцію ганаша, то просто залишаємо його над каструлькою з гарячою водою, але плиту вже вимикаємо, іноді помішуємо.