Домашнє вино з чорниці пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з чорниці пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з чорниці на винних дріжджах і без них: варіанти домашнього чорничного вина з цукром чи медом, яблуками, виноградом

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з чорниці

Крім пропонованого підсилювача бродіння на винних дріжджах, нерідко користуються готовим суслом, взявши його від інших, вже забродивших ягід. До такого прийому доводиться вдаватися у випадку, якщо є ризик, що ягоди не забродять, а просто прокиснут. Класичним, вважаємо вино з одних тільки ягід. По готовності його можна подавати як самостійний напій, а також добре використовувати для підфарбовування інших вин з світлих плодів або ягід.

Інгредієнти:

 • ягоди стиглої чорниці – два кілограми;
 • 500 грамів цукру;
 • вода – 1 літр;
 • два грами винних дріжджів.

Покроковий рецепт домашнього вина з чорниці

Крок 1:

Чорницю перебираємо і сортуємо, вибираємо весь сміття. Зсипте їх у високу каструлю і поставте в іншу, великого обсягу, з налитої гарячою водою. Влаштуємо ягодкам водяну баню, але сильно розігрівати не будемо, просто зробимо дуже теплими.

Крок 2:

Заглибним блендером перемелюємо чорницю і перекладаємо на складений в кілька разів відріз марлі. Збираємо мішечком і з силою віджимаємо з мезги сік. Підливаємо прокип’ячену і охолоджену до температури повітря воду, всипаємо триста грамів цукру і перемішуємо.

Крок 3:

Винні дріжджі відміряємо і готуємо згідно інструкції виробника, змішуємо з суслом і перелити в бутель такого обсягу, щоб вона була на третину порожня. Встановлюємо гідрозатвор і залишаємо в теплі, укривши від світла.

Крок 4:

На сьомий день відлийте через трубочку трохи більше половини склянки сусла, швидко розмішайте в ньому ще двісті грамів цукру і поверніть до вина. Контролюйте температуру в приміщенні, вона повинна коливатися близько двадцяти двох градусів.

Крок 5:

Якщо бродіння не припинилося навіть на сорок п’яту добу, перелити вино в чисту тару того ж об’єму за допомогою тонкого гумового шланга. Точно так само чинимо і якщо бродіння закінчилося.

Крок 6:

Будьте дуже обережні під час цього нехитрого, але копіткого процесу, ні в якому разі не зачепіть осад на дні пляшки! Якщо це все ж сталося, поверніть на бутель гідрозатвор і дайте постояти пару діб. Бродити вино не повинно, від сили кілька бульбашок за пару годин, ми просто чекаємо, поки осад знову опуститься на дно.

Крок 7:

При достатній кількості бутлів, в кожному залишиться за літру, а то і більше вина. Щоб воно не пропало даром, вливаємо все в одну бутель під затвор, вичікуємо дня три, до осідання і знову зливаємо тим же способом. Бутель вина, зібраного таким чином відмітьте, щоб не сплутати, йому знадобиться трохи більше уваги на перших порах.

Дивіться також:  Домашнє вино з шовковиці шість простих покрокових рецептів

Крок 8:

Все вино переносимо в прохолодне місце і щільно укупориваем. Кожні два тижні перевіряємо і зливаємо з осаду, як тільки він збереться шаром сантиметра три–чотири. Бутель, в яку збирали вино з осаду, частіше перевіряйте, її бажано перший час потримати ще в теплі, під затвором.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з чорниці

Перед додаванням родзинок, його варто трохи розтерти. Складіть немиті ягідки вагового (це важливо!) ізюму в ступку і трохи посипте цукром. Товкачем розімніть і тільки потім використовувати.

Інгредієнти:

 • чорниця, добірна – чотири кілограми;
 • вода бутильована – два літри;
 • кілограм білого цукру;
 • сто грамів родзинок, червоного.

Як швидко приготувати з родзинками домашнє вино з чорниці

Крок 1:

Оскільки в будь-якому випадку будемо «розганяти» бродіння за допомогою родзинок, ягоди чорниці варто вимити. Переберіть їх і зважте потрібну кількість, складаємо в друшляк і разом з ним занурюємо в таз з водою, помішуємо в друшляку ягоди рукою, збираємо новий сміття. Більш важкі частинки при цьому опустяться на дно. З друшляка струсіть воду, чорницю підставте під кран з надітим на нього розпилювачем, промийте і викладіть в інший друшляк для стікання.

Крок 2:

Чисті ягідки збираємо в миску, розминаємо і перекладаємо в емальоване відро. Всипаємо і розмішуємо приблизно третину цукру, кладемо немитий родзинки. Утяните верх ємності тканиною, а краще марлею, складеною в кілька шарів, залиште в теплі кухні. По два рази на день знімаємо тканину і розмішуємо лопаткою, а то й просто рукою, мезгу. Максимум на четверту добу ягідна маса почне видавати сильний кислуватий запах і шипіння. Зливаємо сусло через тканинний фільтр, а мезгу віджимаємо до неї пресом.

Крок 3:

Щоб не втратити дорогоцінні краплі напою, мезгу відразу не викидаємо, але заливаємо водою, кількість її зазначено в рецепті, температура повинна бути нормальною. Даємо постояти до півгодини, непогано масу при цьому помішувати. Далі рідку частину зливаємо до сусла, а мезгу повторно віджимаємо. В суслі розчиняємо ще третину цукру, наповнюємо їм бродильні ємкості приблизно на сімдесят відсотків обсягу. Ставимо під гідрозатвор в теплі і темряві.

Крок 4:

На п’яту добу до півлітра сусла з кожної десятилитровой бутлі відлийте і розчиніть у ньому цукор, що залишився. Розливаємо підсолоджене сусло порівну в ємності і залишаємо бродити під наглядом. Потрібно на цей етап від трьох до шести тижнів, якщо бродіння не зупиниться навіть на п’ятдесятий день, вино злийте з таких бутлів в сухі і ідеально чисті. Після закінчення бродіння ретельно зцідіть вино через трубочку, залишивши на дні осад.

Дивіться також:  Домашнє вино з жимолості пять простих покрокових рецептів

Крок 5:

Напій спробуйте, звичайно, до фінальної стадії йому далеко, але вже можна визначитися зі смаком і фортецею. За бажанням вино подслащиваем і закріплюємо. Цукор для цього розводимо в відлитому і трохи підігрітому вини, а спирт відміряємо з розрахунку 6% від обсягу вина. Частина цукру можна підсмажити, ні в якому разі не пережигая, але до темно-карамельного кольору.

Крок 6:

Підсолоджене вино ще до пари тижнів витримуємо в теплі і під гідрозатворів, але кількість його в бутлі повинна бути вже великим, молодому напою не можна довго стикатися з киснем. Найкраще вино відразу по процеживанию розливати в пляшки, в яких планується його витримувати. Вино, яке тільки закріплювали, або взагалі лише отцедили, витримуємо в теплому приміщенні під затвором всього пару діб.

Крок 7:

Вино після недовгого «догравання» або відразу по розливу в свіжу тару, переносимо в приміщення з температурою близько десяти градусів, повною відсутністю сонячного світла і мінімумом освітлення взагалі. Рівно раз у три тижні вино зливаємо з допомогою тоненького шланга, відокремлюючи його від осаду. Всього даємо на освітлення до трьох місяців.

Варіант 3: Домашнє вино з чорниці з виноградом

Пропорції ягід можна в певних межах змінювати, темний виноград цілком замінимо світлим. Підходять будь-які виноградні сорти, але краще, все ж, солодкі.

Інгредієнти:

 • червоний, ароматний і солодкий виноград – п’ять кілограмів;
 • немита чорниця – 2500-2700 грамів;
 • чверть кілограма цукру-рафінаду.

Як приготувати

Крок 1:

Бажано використовувати це вино ягоди, які ви виростили власноруч або, як мінімум, абсолютно впевнені в їх походженні. Найочевидніша причина – потрібно бути стовідсотково впевненим у відсутності хімічних засобів на шкірці ягід, крім шкоди здоров’ю, вони можуть уповільнити, а то і повністю зупинити бродіння. Друга причина, відбувається з першою, щоб позбутися від хімікатів, ягоди можуть обполоснути перед продажем, тим самим змив з них і дріжджі.

Крок 2:

Добірні ягідки, з яких максимально видалений навіть дрібне сміття і, само собою, прибрані гілочки і обривки листів, складіть у таз, покритий емаллю. Роздушіть і за допомогою преса відіжміть сік, всипте до нього і перемішайте цукор, злийте в пляшку під гідрозатвор. Чекаємо закінчення бродіння, зберігаючи ємність в теплі, при відсутності світла. Зливаємо в чисту, герметичну ємність, даємо відстоятися два тижні, і перевіряємо випадання осаду. Знову відцідити вино, переносимо його в прохолодний підвал і далі зливаємо кожен місяць, поки осад не припинить випадати.

Дивіться також:  Домашнє вино з ожини пять простих покрокових рецептів

Варіант 4: Плодово-ягідне домашнє вино з чорниці з яблуками

Розкішний плодово-ягідний напій, один з класичних європейських рецептів. Якщо є можливість роздобути ароматні лісові яблучка, додайте десяток крихітних запашних фруктів до загальної кількості інгредієнтів, а вино обов’язково підсолодіть, і доведіть його міцність до 16%. Після року вистоювання напій стане чудовим!

Інгредієнти:

 • вода, ключова або відфільтрована – один літр;
 • 500 грамів цукру;
 • по кілограму чорниці і яблук.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Немиті ягоди перемелюємо м’ясорубкою, яблучка пропускаємо слідом, розрізавши на скибочки. До отриманого пюре підсипте дві–три ложки цукру і під шаром марлі залиште каструлю або іншу ємність в приміщенні з нормальною температурою. Не забувайте її щодня перемішувати.

Крок 2:

Наприкінці четвертої доби віджимаємо сусло з мезги, розбавляємо водою, розчиняємо весь цукор, ставимо під надійний гідрозатвор. Наповнення бродильної ємності – 75%, не більше. Очікувана тривалість бродіння – до двох з половиною місяців. На сорок п’яту добу вино зливаємо по трубочці в чистий бутель, залишаємо дображивать в тому ж приміщенні і під затвором.

Крок 3:

Повністю отыгравшее вино злити з осаду, наповнюючи чисті ємності під самий верх. Кожні два тижні перевіряємо кількість випав осаду і зливаємо, як тільки його шар у дна підніметься на три сантиметри.

Варіант 5: Сброженное на меду домашнє вино з чорниці

Мед повинен бути натуральним, і тільки. Розігрівати застиглий не можна, використовуємо тільки рідкий, благо його до моменту збору врожаю чорниці вже досить. Масу цукру можна зменшити, щоб знизити міцність напою. Такими винами заправляють деякі види компотів.

Інгредієнти:

 • чорниця – півтора кілограма;
 • вода – 2500 мл;
 • кілограм бурякового цукру;
 • стакан рідкого меду.

Як приготувати

Крок 1:

Перебрані і промиті ягідки розминаємо і розтираємо з цукром. Вливаємо в масу рівно півтора літра води і ставимо в теплому місці, прикривши шийку бутля тканиною.

Крок 2:

До кінця третього дня, сусло зцідіть, гущу відіжміть, зібравши в щільну чисту ганчірочку. У літрі чистої води розчиняємо мед і виливаємо в загальну масу сусла, збираємо його в п’ятилітрову бутель, надягаємо на шийку проколоту рукавичку і прив’язуємо її мотузкою.

Крок 3:

Тривалість наступного етапу залежить від безлічі факторів і може скласти до восьми тижнів. Тим не менш, по закінченні шостого тижня вино акуратно зціджуємо з осаду і повертаємо рукавичку на місце. Зрозуміло, якщо вона опала раніше, тоді ж і процідіть молодий напій.

Крок 4:

Витримуємо вино два місяці в прохолоді, повністю наповнених ємностях. Потім обов’язково зливаємо з осаду і далі зберігаємо в дрібній тарі.