Домашнє вино з чорниці пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з чорниці пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з чорниці на винних дріжджах і без них: варіанти домашнього чорничного вина з цукром чи медом, яблуками, виноградом

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з чорниці

Крім пропонованого підсилювача бродіння на винних дріжджах, нерідко користуються готовим суслом, взявши його від інших, вже забродивших ягід. До такого прийому доводиться вдаватися у випадку, якщо є ризик, що ягоди не забродять, а просто прокиснут. Класичним, вважаємо вино з одних тільки ягід. По готовності його можна подавати як самостійний напій, а також добре використовувати для підфарбовування інших вин з світлих плодів або ягід.

Інгредієнти:

  • ягоди стиглої чорниці – два кілограми;
  • 500 грамів цукру;
  • вода – 1 літр;
  • два грами винних дріжджів.

Покроковий рецепт домашнього вина з чорниці

Крок 1:

Чорницю перебираємо і сортуємо, вибираємо весь сміття. Зсипте їх у високу каструлю і поставте в іншу, великого обсягу, з налитої гарячою водою. Влаштуємо ягодкам водяну баню, але сильно розігрівати не будемо, просто зробимо дуже теплими.

Крок 2:

Заглибним блендером перемелюємо чорницю і перекладаємо на складений в кілька разів відріз марлі. Збираємо мішечком і з силою віджимаємо з мезги сік. Підливаємо прокип’ячену і охолоджену до температури повітря воду, всипаємо триста грамів цукру і перемішуємо.

Крок 3:

Винні дріжджі відміряємо і готуємо згідно інструкції виробника, змішуємо з суслом і перелити в бутель такого обсягу, щоб вона була на третину порожня. Встановлюємо гідрозатвор і залишаємо в теплі, укривши від світла.

Крок 4:

На сьомий день відлийте через трубочку трохи більше половини склянки сусла, швидко розмішайте в ньому ще двісті грамів цукру і поверніть до вина. Контролюйте температуру в приміщенні, вона повинна коливатися близько двадцяти двох градусів.

Крок 5:

Якщо бродіння не припинилося навіть на сорок п’яту добу, перелити вино в чисту тару того ж об’єму за допомогою тонкого гумового шланга. Точно так само чинимо і якщо бродіння закінчилося.

Крок 6:

Будьте дуже обережні під час цього нехитрого, але копіткого процесу, ні в якому разі не зачепіть осад на дні пляшки! Якщо це все ж сталося, поверніть на бутель гідрозатвор і дайте постояти пару діб. Бродити вино не повинно, від сили кілька бульбашок за пару годин, ми просто чекаємо, поки осад знову опуститься на дно.

Крок 7:

При достатній кількості бутлів, в кожному залишиться за літру, а то і більше вина. Щоб воно не пропало даром, вливаємо все в одну бутель під затвор, вичікуємо дня три, до осідання і знову зливаємо тим же способом. Бутель вина, зібраного таким чином відмітьте, щоб не сплутати, йому знадобиться трохи більше уваги на перших порах.

Крок 8:

Все вино переносимо в прохолодне місце і щільно укупориваем. Кожні два тижні перевіряємо і зливаємо з осаду, як тільки він збереться шаром сантиметра три–чотири. Бутель, в яку збирали вино з осаду, частіше перевіряйте, її бажано перший час потримати ще в теплі, під затвором.