Домашнє вино з абрикосів сім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з абрикосів сім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з абрикосів: технологія виготовлення домашніх абрикосових вин природним способом, з винними дріжджами, родзинками, виноградним вином, ягодами

Варіант 1: Домашнє вино з абрикосів – класичний рецепт

Змішування вин з різних сортів виноградов називається купажуванням, навряд чи цей термін застосовний до змішування сортів абрикос ще до зброджування. Тим не менше користуються цією технологією досить часто, і вам ми також рекомендуємо вдатися до неї. Сміливо збирайте упереміж будь-які фрукти, від самих непоказних, до розкішних, селекційних. Абрикосове асорті, з досвіду, дає вина куди смачніше, ніж один, нехай навіть самий солодкий сорт.

Інгредієнти:

 • стиглі абрикоси, будь-якого сорту – три кіло;
 • цукор рафінований – 3000 грамів;
 • до десяти літрів води (відфільтрованої або джерельної).

Покроковий рецепт класичного домашнього вина з абрикосів

Крок 1:

Витримують абрикосову мезгу трохи довше, ніж, наприклад, виноградну. Фрукти перед використанням не моєму, максимум, протираємо сухою ганчіркою. Розламуємо абрикосинки і видаляємо кісточки, збираємо м’якоть в каструлю достатнього обсягу. Обов’язкова вимога до ємності для початкового зброджування – відсутність контакту м’якоті з металом, годиться емальована, скляна та пластикова посудина.

Крок 2:

Половинки плодів розминаємо рукою або м’ялкою з нержавіючої сталі, класично, цей інструмент повинен бути дерев’яним, але обов’язково чистим. Вливаємо підігріту до тридцяти градусів воду і засипаємо половину цукру, перемішуємо і прикриваємо від комах і пилу тканиною або парою шарів марлі. В теплом, темному місці витримуємо до п’яти діб. Обов’язково розмішуємо кожні 4-6 годин, втоплюючи спливаючу мезгу. Менш ніж через добу маса почне активно бродити і пінитися.

Крок 3:

Не пізніше п’яте доби зливаємо утворилося сусло, а з абрикосової м’якоті вичавлюємо сік. Всю рідину процідіть через фільтр не менше ніж з п’яти шарів марлі і розчиніть в ній ще півкіло цукру. Злийте в прозору, краще скляну, бутель, встановіть гідрозатвор чи рукавичку з тоненькою гуми, притягнувши її до шийки мотузкою і проколів отвір в одному з пальчиків тонкою голкою. Увага, наповнення бутлі – не більше ніж 70 відсотків обсягу!

Крок 4:

Строк на бродіння – від одного до двох місяців, зрозуміло, що такий великий розкид залежить від цукристості плодів, кількості та якості дріжджів, що потрапили разом з ними в сусло. Прискорювати процес не будемо, в кращих традиціях виноробів сподіваємось на натуральне бродіння. Вимоги до приміщення, де знаходяться ємності – відсутність зайвого світла і температура в районі 25, плюс-мінус три градуси.

Крок 5:

На п’яту добу до напів-літра сусла злийте, розчиніть у ньому півкіло цукру і поверніть назад в бутель. Похитуючи за горлечко ємність, допоможіть швидше розійтися сиропу. Процес цей повторюємо і на десяту добу бродіння, відправивши в бутель решту 500 грамів цукру.

Крок 6:

Не пізніше 48 діб, якщо бродіння досить активно триває, вино відціджуємо від осаду і знову залишаємо під гідрозатворів. Після того як рукавичка повністю здується, або в гидрозатворе на протязі кількох діб не будуть з’являтися бульбашки, молоде вино зливаємо. Скористайтеся найпростішої і безвідмовної технологією – тонким шлангом, встановивши наповнену ємність вище тієї, яку зливаєте вино. Будьте уважні, не захопіть осад з дна, інакше витримайте вино до доби і заново зцідіть.

Крок 7:

Абрикосове вино варто злегка закріпити і підсолодити. Відлийте деяку кількість на пробу, але будьте помірковані з цією дією. Розчиніть в відлитому вини за смаком цукор, але не намагайтеся перетворити вино в солодку наливку. Вимірявши кількість молодого вина в пляшки, долийте до винної сиропу спирт з розрахунку 8% від обсягу вина, влийте і перемішайте. Бродити закріплене вино не має, але на всяк випадок поверніть на місце гідрозатвор, почекайте до двох тижнів, якщо бульбашки все ж з’являться.

Крок 8:

Дозріває звеселяючий абрикосовий напій в підвалі при середній температурі не вище десяти, але й не нижче п’яти градусів. Обов’язково поглядайте на стан рідини в бутлі і зливайте не рідше ніж раз у два тижні з осаду. Як тільки він перестане випадати і протягом трьох тижнів не утворюється в помітній кількості, вино розливаємо в дрібну тару і в ній відправляємо на зберігання.

Варіант 2: Легке домашнє вино з абрикосів: швидкий рецепт

Автори рецепту не дарма обмовилися, що плоди не варто мити, але як вчинити з тими, що вже опало, але ще досить гарні? Сміливо збирайте, мийте і обрізайте зіпсовану м’якоть. До складу сусла входить родзинки, він і запустить бродіння, якщо ж не вистачить і його, позичте пару стаканів виноградної мезги у сусіда виноградаря або скористайтеся винними дріжджами.

Інгредієнти:

 • цукровий пісок – один кілограм;
 • чотири кіло повністю стиглих абрикосів;
 • до літра води (при необхідності);
 • сто грамів темного родзинок.

Як швидко приготувати домашнє вино з абрикосів

Крок 1:

Сік з плодів вичавлюємо будь-яким зручним способом, добре підходять соковижималки відцентрового принципу дії. Фрукти спочатку перебираємо, розламуємо м’якоть і видаляємо з неї кісточки. По можливості не моє!

Крок 2:

У соку розчиняємо цукор, половину кількості, засипаємо немитий родзинки. Воду до абрикосовому соку доливаємо за бажанням, особливої потреби в цьому, якщо соковиті фрукти, немає. Решту віджату м’якоть можете використовувати для приготування домашнього повидла або заморозити на компоти.

Крок 3:

Четверо діб витримуємо сусло до початкового зброджування, обов’язково кілька разів на день перемішуємо, в приміщенні повинно бути темно і тепло. Після закінчення зазначеного терміну, рідина отфильтровываем і розчиняємо у ній ще близько двохсот грамів цукру, на цей раз ставимо під гідрозатвор.

Крок 4:

Наступне підсолоджування буде через п’ять діб, додайте на цей раз залишок цукру, розчинивши його в відлитому молодому вині. Далі залишається лише дочекатися дня, протягом якого гидрозатворе не з’явиться жодного бульбашки або опаде рукавичка.

Крок 5:

Молоде вино можна покуштувати і без дозрівання, але краще, ще раз злив з осаду, трохи закріпити (ложка спирту на 500 мілілітрів вина) і щільно закупорених пляшках прибрати на зберігання в підвал або льох з невисокою температурою.

Варіант 3: Домашнє вино з абрикосів з фруктового пюре

Використання чистої води – не побажання, а необхідність. Як мінімум проженіть її через мембранний фільтр, або використовувати бутильовану. Вміст у водопровідній воді хлору або інших знезаражувальних присадок може уповільнити, а то і повністю зупинити бродіння.

Інгредієнти:

 • чиста джерельна вода – 12 літрів;
 • чотири кіло нерафінованої цукру;
 • чотири кілограми великих стиглих абрикосів.

Як приготувати

Крок 1:

Перебираємо абрикоси, видаляючи тільки кісточки і зрізуючи зіпсовані шкідниками частини. Фрукти не мийте, відразу перемеліть м’ясорубкою. Зібравши всю пюре в каструлю з емалевим покриттям, підливаємо теплу воду, прикривають марлею і залишаємо в теплі.

Крок 2:

Сусло обов’язково помішуйте, якщо плоди містили досить дріжджів на поверхні, на другу добу почнеться бродіння, інакше всипте в пюре жменю немитого темного родзинок. Витримуємо сусло, як і раніше, розмішуючи не рідше, ніж кожні шість годин.

Крок 3:

На п’яту добу масу процідіть через фільтр в п’ять шарів марлі, відберіть близько трьох літрів рідини і перемішайте в них до розчинення цукор, поверніть до решти соку. На бутель достатнього обсягу, заповнену суслом не більше ніж на дві третини, надіньте рукавички з тонкої гуми, проколів один з пальчиків.

Крок 4:

При температурі в приміщенні від 20 до 24 градусів бродіння може тривати до місяця. Потім рукавичка опаде, це означає, що пора зливати вино з осаду. Використайте з цією метою тонкою гумовою трубочкою і вилийте вино в ємність трохи меншого обсягу.

Крок 5:

На всякий випадок витримайте вино ще день під рукавичкою, але якщо бродіння не відновилося, герметично закупорьте і перенесіть в більш прохолодне місце. Кожні десять днів перевіряйте вино на осад і при його значній кількості на день (більше двох сантиметрів) зливайте вино в чисту тару. Вино дозріє, коли осад перестане утворюватися в помітних кількостях.

Варіант 4: Ароматне домашнє вино з абрикосів з мускатним горіхом і додаванням виноградного вина

Вдаватися до ароматизаторів є сенс, оскільки абрикоси не володіють настільки вираженим запахом, як виноград або інші ягоди. Ніжний і тонкий смак хороший, але любителям ароматних напоїв варто випробувати наступний рецепт.

Інгредієнти:

 • столове виноградне вино – один літр;
 • п’ять кілограмів абрикосів;
 • три кілограми цукру;
 • ложка меленого мускату.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Кісточки з абрикосів вибираємо, м’якоть розминаємо в пюре. Вливаємо до нього в каструлю вино і половину мірки води. З другої частини води варимо сироп з усім цукром, даємо охолонути, і вливаємо до абрикосам, туди ж натираємо мускатний горіх.

Крок 2:

Мезгу щодня багаторазово перемішуємо, на четверту добу фільтруємо і ставимо під гідрозатвор. Дочекавшись припинення активного бродіння, зливаємо з осаду через шланг, пробуємо і за смаком додаємо цукор, знову витримуємо під гідрозатворів пару тижнів або менше.

Крок 3:

Злив ще раз з осаду і переставивши в прохолодне місце, стежимо за дозріванням і до припинення випадання муті раз в три тижні переливаємо в чисту тару. Потім відправляємо на дозрівання в скляних пляшках об’ємом до півтора літрів.

Варіант 5: Домашнє вино з абрикосів на винних дріжджах

Підсилювач бродіння використовують не лише з метою скорочення термінів, але і у випадках, якщо живих дріжджів на фруктах недостатньо. Як правило, таке може статися після сильної зливи, коли абрикоси потрібно збирати і переробляти не зволікаючи, а всі дріжджі з них потонув.

Інгредієнти:

 • абрикоси, дрібні – три кілограми;
 • пара лимонів;
 • 2500 грамів цукру;
 • по ложечці винних дріжджів на 2,5 літра сусла.

Як приготувати

Крок 1:

Звільнивши плоди від кісточок і зіпсованих ділянок м’якоті, перемеліть їх і за допомогою преса або марлі вичавіть сік. Вичавіть в нього лимони, всипте і розчиніть цукор, потім розмішайте до розчинення дріжджі, обов’язково измеряв і розрахувавши кількість.

Крок 2:

Зливаємо сусло в бутель, залишивши до третьої частини обсягу вільним, ставимо у тепле місце під гідрозатвор. Активне бродіння триває до трьох тижнів, потім ослабне і повністю припиниться. Молоде вино злити з осаду і за бажанням трохи закріпіть спиртом, до п’яти відсотків обсягу.

Крок 3:

Дбайливо, не зачіпаючи осаду, злийте вино через трубочку у велику сулію і до трьох місяців витримайте спочатку в ній. Потім знову злити з осаду, але на цей раз в дрібну тару. До повного дозрівання зберігайте при температурі не вище 12 градусів, без доступу світла.

Варіант 6: Кріплене домашнє вино з абрикосів

Вино можна зробити і з легким присмаком карамелі, потрібно лише смажений цукор. Наберіть половину чайної ложечки і пересипте в їдальню, капніть зверху води або коньяку, щоб цукор перетворився в густу кашку. Тримаючи черпак ложки над газовою запальничкою або конфоркою, розплавте масу, і давши карамелі придбати легкий бурштиновий відтінок, відсуньте від вогню. Стежимо за кольором і при зайвому потемнении занурюємо в миску з холодною водою. Через тиждень від початку бродіння під затвором, відлийте склянку сусла і опустіть в нього 2-3 ложки з карамеллю, помішуючи, дайте розчинитися і влийте до вину назад.

Інгредієнти:

 • абрикосова м’якоть – два кілограми;
 • вода бутильована;
 • цукор – до восьмисот грамів;
 • горілка.

Покроковий рецепт

Крок 1:

До перемеленої м’якоті фруктів додаємо півкіло цукру і півтора літра води. На чотири дні залишаємо під марлею в каструлі, щодня, раз по п’ять, перемішуючи.

Крок 2:

Сусло зцідіть через марлю, мезгу відіжміть і змішайте обидві рідини. Ретельно измеряв обсяг, всипте по сто грамів цукру на літр сусла.

Крок 3:

Замкнувши гідрозатворів, залишаємо вино бродити в помірно теплому приміщенні. Після зупинки бродіння, переконайтеся, що воно не відновиться, злегка збовтавши бутель і почекавши пару діб після цього.

Крок 4:

Вино зливаємо через трубочку в бутель і знову ставимо під затвор, на другий день вливаємо горілку з розрахунку тридцять мілілітрів на літр вина. Дайте провину «дограти» і процідіть через воронку з встановленим ватним диском. У закупорених пляшках дайте провину дозріти і освітлити.

Варіант 7: Сангрія – домашнє вино з абрикосів з ягодами

Оригінальні вина з такою назвою готують зовсім інакше, але у нас же домашній варіант. Аромат цитруса, властивий Сангрії, буде зовсім слабким, тому, відправивши вино дозрівати, залийте кірки ще пари апельсинів склянкою домашнього продукту високої міцності і залиште настоюватися в баночці. Закріплювати вино не станемо, але наливаючи в глечики перед подачею до столу, трохи підфарбуйте його смак настоянкою.

Інгредієнти:

 • півтора кілограма великих колерованных абрикосів;
 • жменя вишеньок і стільки ж червоної аличі;
 • два кіло цукру;
 • шість літрів води;
 • ізюм;
 • кірки двох апельсинів.

Як приготувати

Крок 1:

Немиті фрукти розминаємо в пюре, прибравши тільки кісточки. Вишню і аличу трохи потолките м’ялкою, протріть через друшляк – так простіше позбутися від кісточок. Кіло цукру розчиніть в підігрітій до тридцяти градусів воді, залийте сиропом фруктово-ягідну мезгу у великій емальованій каструлі.

Крок 2:

Додавши родзинки і апельсинову кірку, затягніть ємність марлею і на чотири дні залиште в темному і досить теплому місці. Тричі в день перемішуйте, потім злийте сусло, а мезгу вичавте. Додайте склянку цукру і розчиніть в суміші обох рідин, злийте в бутель і встановіть на неї гідрозатвор.

Крок 3:

Бродіння повинно відбуватися в теплі, на сьому добу вино злийте в чисту тару, відібравши до літра, розчиніть у ньому залишок цукру і змішайте з основним об’ємом. Провину даємо на цей раз дограти до повної зупинки бродіння, потім знову зливаємо через шланг.

Крок 4:

Подальшого бродіння вже не очікується, але на всяк випадок знову поставте гідрозатвор і почекайте хоча б добу. Вино відправляємо на освітлення в прохолодне місце, заповнивши ємність «під зав’язку» і герметично закривши кришкою. Після пари тижнів перевірте рівень осаду і коли він перевищить кілька сантиметрів або якщо це не відбудеться протягом місяця, знову вино відцідіть.