Домашнє вино з малини пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з малини пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування малинового вина в домашніх умовах зі свіжих ягід, варення: класична рецептура, оригінальні варіанти домашнього вина з малини з родзинками, смородиною, вишнею,

Варіант 1: Малинове вино в домашніх умовах – класичний рецепт

Дозрівання молодого напою на останньому етапі, до розфасовки його в пляшки, має відбуватися у повністю наповненій тарі. Краще, якщо це будуть бутлі досить великого об’єму, що у п’ять і більше літрів. Якщо зазначений вид цукру роздобути не вдасться, не варто скасовувати весь процес, але на останньому етапі, можливо, підсолоджувати вино доведеться трохи сильніше.

Інгредієнти:

  • п’ятсот грамів цукру бурякового, нерафінованої;
  • літр води;
  • п’ять склянок немитої стиглої малини.

Покроковий рецепт домашнього вина з малини

Крок 1:

Важливий момент, який нерідко ігнорують початківці винороби – ідеальна чистота всій посуду, пристосувань і інструментів. Не має значення, чи використовувалося устаткування раніше і в яких цілях, або було придбано напередодні виноробного сезону і буквально сяє новизною, його необхідно особливо ретельно вимити. Тим більше це стосується дерев’яної тари, хоча її використовують порівняно нечасто.

Крок 2:

Використовуємо мінімум миючих засобів, в ідеалі обходимося одним лише содовим розчином. Всі пристосування, тільки витягнуті із заводської упаковки, бажано протерти і промити чистим спиртом, а якщо на їх поверхні помітні сліди масла, то ще й в гарячій воді з господарським милом. Зрозуміло, після миття необхідно не менш ретельно виполоскати все в чистій воді.

Крок 3:

Зазначене в рецептурі кількість продуктів цілком вміститься в трилітрову сулію, але рідко хто робить вино такими невеликими партіями, до того ж вважається, що в ємностях більшого обсягу смак і аромат напою стають більш об’ємними. Малину розімніть, просто товкачем або навіть дном пляшки з-під шампанського, додайте і перемішайте з пюре триста грамів цукру і три з половиною склянки чистої води.

Крок 4:

На верх банки надягаємо тонку гумову рукавичку з маленьким отвором у одному з пальців, а при наявності ставимо під гідрозатвор. Бутель з суслом в перші десять днів повинна знаходитися в теплі і темряві, під вашим постійним контролем. Щодня, мінімум двічі, рукавичку знімаємо і швидко перемішуємо малинову м’якоть лопаткою.

Крок 5:

На десяту добу в трьохстах мілілітрах води розчиняємо половину від решти цукру (100 грамів), разом з суслом переливаємо в чистий бутель, через марлю в кілька шарів. Всю м’якоть збираємо в марлі і з зусиллям віджимаємо, можна скористатися і пресом, якщо кількість її велике. Видаляємо м’якоть, бутель знову замикаємо рукавичкою або затвором.

Крок 6:

Друге внесення цукру на тринадцяті добу від початку бродіння. Відлийте третину склянки сусла і розмішайте в ньому останні сто грамів рафінаду, поверніть назад у банку і поставте під затвор. Наступного разу бутель відкривається після зупинки бродіння, якщо воно закінчилося раніше, ніж через вісім тижнів, або на 55 добу, якщо бульбашки продовжують весело булькати або рукавичка наповнена газами.

Крок 7:

Користуючись тоненьким шлангом, зливаємо вино, не зачіпаючи осаду на дні. Якщо муть все ж потрапила в чистий бутель, через добу повторюємо процедуру. Не доброджує вино, як і вже готове, знову «прикрасьте» рукавичкою, виключивши доступ кисню, дайте йому дограти, або просто почекайте добу.

Крок 8:

Якщо бродіння не поновлюється, вино можна закріпити, додавши близько восьми відсотків від обсягу чистого спирту, підсолодити за власним смаком або відразу відправити на дозрівання. Зверніть увагу, що вино, після додавання цукру, обов’язково ставимо під затвор, на випадок відновлення бродіння.

Крок 9:

Повністю вино визріє лише по закінченні шести місяців. Все це час тримаєте його в приміщенні з температурою близько десяти градусів, відсутність світла. Кожні пару тижнів контролюйте випадання осаду, як тільки його набереться на пару–трійку сантиметрів, зливайте через трубочку. Якщо муті стільки не утворюється протягом місяця, можна перелити вино в пляшки.