Домашнє вино з родзинок шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з родзинок шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти домашнього вина з родзинок з вишнями, абрикосами, медом і рисом з цукром і без нього

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з родзинок

Як правило, родзинки додають у вино в якості додаткового інгредієнта для прискорення процесу бродіння. Але сьогодні ми будемо робити домашнє вино з родзинок в чистому вигляді. Правда, для різноманітності пропонуємо готувати напій з додаванням інших ягід, а також з рисом і медом.

Інгредієнти:

 • 130 грам родзинок для закваски;
 • літр води для закваски;
 • половина склянки цукру для закваски;
 • 1 кг немитої родзинок;
 • 5 літрів води.

Покроковий рецепт домашнього вина з родзинок

Крок 1:

Першу малу частину родзинок обтрусити від дрібних тонких гілочок. Не промиваючи, подрібнити в блендері або ножем на сухий обробній дошці.

Крок 2:

Всипати отриману суміш у каструлю. Додати весь цукор і влити теплу артезіанську воду. Накрити. Обмотати ковдрою і поставити в темне місце на три доби.

Крок 3:

Через заданий час закваска готова. На наступному етапі обробити описаним вище способом кілограмів родзинок. Засипати його в бутель.

Крок 4:

Влити закваску з осадом і п’ять літрів води. Легкими круговими рухами перемішати. Повернути сусло на те ж місце, прикривши шийку рушником або марлею.

Крок 5:

Протягом трьох днів струшувати вміст бутлі, збиваючи піну, що утворюється. По закінченні цього часу, при бажанні, ввести ще трохи цукру і в останній раз перемішати.

Крок 6:

Надіти на майбутнє домашнє вино з родзинок тонку гумову рукавичку і залишити без занепокоєння в теплі і темряві на півтора-два місяці.

Крок 7:

Як тільки активний процес бродіння припиниться і випаде міцний осад, через трубочку або з максимальною обережністю злити напій в іншу ємність.

Крок 8:

Закупорити і перекласти вже у прохолодне місце ще на півтора місяці, протягом яких бродіння зупиниться.

Крок 9:

Тільки після цього розлити вино по стандартним пляшках, закрити пробками і зберігати ще кілька місяців (від 3 до 6), після чого його можна подати на стіл.

Зазвичай у вино додають більше цукру. Однак треба врахувати, що родзинки сам по собі солодкий. У будь-якому випадку пробуйте сусло на всіх етапах і при бажанні додайте стільки цукру, скільки вважаєте за потрібне. При цьому пам’ятайте, що даний інгредієнт робить напій більш міцним.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з родзинок

Прискорити приготування вина неможливо. Все, що можливо, це перервати цей процес, створивши в результаті молоде вино.

Дивіться також:  Як приготувати смачне домашнє вино з черешні: пять простих покрокових рецептів

Інгредієнти:

 • літр закваски з родзинок;
 • п’ять літрів води;
 • кілограм сухого родзинок.

Як швидко приготувати домашнє вино з родзинок

Крок 1:

Попередньо зробити закваску з родзинок, літри води і цукру. Коли настане час готування, подрібнити сухий не промитий ізюм і вкинути суміш в бутель.

Крок 2:

Залити закваскою. Додати фільтровану воду. Акуратно перемішати і накрити марлею, складеною в кілька разів.

Крок 3:

Залишити ароматне сусло на три доби при 25 градусах в темному місці. Коли піна спаде, обережно змішати і надягти медичну рукавичку.

Крок 4:

Залишити для активного бродіння на місяць, по закінченні якого обережно злити напій, не збовтуючи осад.

Крок 5:

Закупорити домашнє вино з родзинок і настоювати в прохолоді близько двох-трьох місяців. Потім процідити і перелити в пляшки для остаточного зберігання.

Ми суттєво скорочуємо час, необхідний для процесу бродіння. Тому в підсумку вийде молоде вино з присутністю дрібних бульбашок і яскравого насиченого пряного аромату.

Варіант 3: Рисове вино з родзинками по-домашньому

Додавання білого звичайного рису забезпечить більш швидке бродіння, а також зробить напій непрозорим і трохи в’язким.

Інгредієнти:

 • 500 грам білого рису;
 • літр закваски;
 • 1 кг білого цукру;
 • шість літрів води;
 • половина ч. л. лимонної кислоти;
 • 1 кг сушеного родзинок.

Як приготувати

Крок 1:

У великій каструлі прокип’ятити пару літрів води. Вимкнути плиту. Додати цукор і рис. Залишити, щоб крупа набухла і частково охолола.

Крок 2:

Через пару годин влити закваску, кілограм подрібненої родзинок і лимонну кислоту. Добре перемішуючи лопаткою потрібної довжини, долити решту води. Накрити ємність марлею.

Крок 4:

Через три дні разом з неоднорідним осадом перелити в бутель і надіти зверху рукавичку, пару проколів пальців.

Крок 5:

Залишити для активного бродіння на місяць, протягом яких сусло не чіпати. Як тільки утворення бульбашок припиниться, а осад на дні стане міцним, зняти рукавичку і через трубочку злити домашнє вино з родзинок в іншу стерилізовану бутель.

Крок 6:

Пробкою закупорити. Поставити ще на місяць, щоб бродіння зупинилося. По закінченні часу розлити напій по пляшках і залишити вже до остаточного настоювання в прохолодному місці протягом трьох-чотирьох місяців.

Дивіться також:  Домашнє вино з груші пять простих покрокових рецептів

Оскільки рис істотно прискорить процес бродіння, готування вина трохи скоротиться в часі. Хоча на останньому етапі напій все одно необхідно залишити у прохолодному (до 16 градусів) місці не менш ніж на 3 місяці.

Варіант 4: Вишневе вино з родзинок по-домашньому

Першою ягодою, включеної в рецептуру нашого напою, буде терпка вишня, яка, безсумнівно, прикрасить смакові характеристики домашнього вина.

Інгредієнти:

 • за 1 кг родзинок та вишні;
 • літр міцною закваски;
 • 5 літрів очищеної води;
 • щіпка лимонної кислоти.

Покроковий рецепт

Крок 1:

З ретельно промитої вишні дістати шпилькою кісточки. Також порубати в дрібну стружку, не замытый родзинки.

Крок 2:

Обидва інгредієнта вкласти всередину десятилитровой бутлі зі скла. Залити закваскою. Вкинути щіпку кислоти. Додати всю воду.

Крок 3:

Прикрити. Залишити при 24-25 градусів на три доби. Потім зняти марлю, а сусло повільно по колу перемішати. На шийку натягнути медичну рукавичку.

Шаг4 :

Вдруге залишити майбутнє домашнє вино з родзинок для бродіння, вже більш активного. Це займе приблизно два місяці.

Крок 5:

На наступному етапі через чисту тонку трубочку перелити напій в чисту і протерту насухо бутель. Закупорити.

Крок 6:

Поставити в прохолоду (місце, куди не потрапляють сонячні промені) на два-три місяці, по закінченні яких перерозподілити вино з невеликим пляшках, проціджуючи через марлю, покладену в воронку.

Крок 7:

Повторно закупорити всі ємності і зберігати в тому самому прохолодному місці не менше трьох місяців, після чого напій готовий до вживання.

Оскільки ми додаємо вино вишню, воно вийде дуже красивого насиченого бордового кольору. І чим соковитіше і крупніше ягода, тим краще будуть характеристики молодого вина в підсумку.

Варіант 5: Абрикосове вино з родзинками по-домашньому

Наступного ягодою, яка різноманітить смак пряного вина по-домашньому, буде абрикоса. Причому ми видалимо кісточки і подрібнити кожен плід, щоб напій вийшов з більш насиченим ароматом.

Інгредієнти:

 • за 1 кг абрикосів і не митого родзинок;
 • 1 літр закваски;
 • 5 літрів фільтрованої води;
 • трохи лимонної кислоти в гранулах.

Як приготувати

Крок 1:

Абрикоси (свіжі і стиглі) вимити. Розрізати і видалити кісточки. Половинки разом з сушеним не промитим ізюмом подрібнити. Вкинути у велику сулію.

Крок 2:

Туди ж відправити літр закваски, лимонну кислоту і всю очищену воду. Повільно і акуратно перемішати. Накрити марлею.

Крок 3:

Залишити для бродіння сусло, яке буде проходити протягом трьох діб. Потім зняти марлю, перемішати і надягти тонку рукавичку на скляне горлечко.

Дивіться також:  Домашнє вино з ірги пять простих покрокових рецептів

Крок 4:

Перемісити напій з усіма інгредієнтами на два місяці в темне місце, де він буде стояти весь цей час. Більше не змішувати.

Крок 5:

По закінченні вказаного часу зняти рукавичку, а напій злити через трубочку в іншу підходящу ємність, попередньо простерилизованную.

Крок 6:

Щільно закупорити. Надіслати домашнє вино з родзинок на чотири місяці в темне прохолодне місце. По закінченню процесу бродіння перелити, проціджуючи, по пляшках.

Крок 7:

В кінці напій закупорити і залишити ще на стільки ж в тому ж прохолодному місці (до 15-16 градусів).

Абрикоси не тільки забезпечать більш насичений золотий відтінок, але і додадуть легку в’язкість провину. А ось проціджувати її важливо дуже добре, через кілька шарів марлі, щоб ворсинки не потрапили всередину.

Варіант 6: Медове вино з родзинок по-домашньому

Вино можна зробити без цукру. Причому не тільки сухе. Наприклад, в тісто можна додати квітковий мед. Буде ароматно і приголомшливо смачно!

Інгредієнти:

 • по літру меду і закваски;
 • кілограм родзинок;
 • 3-4 грама гранульованої кислоти;
 • п’ять літрів води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Ізюм, не промиваючи, а просто струсивши від пилу, подрібнити на обробній дошці. Засипати суміш у скляну десятилитровую бутель.

Крок 2:

Зверху влити заздалегідь приготовану закваску. В літрі теплої води розчинити літр квіткового меду. Довести до однорідності.

Крок 3:

Ввести медову масу в бутель, куди також засипати лимонну кислоту і додати залишок очищеної води.

Крок 4:

Дати сусла заграти під кількома шарами марлі протягом трьох днів. Весь цей час легко змішувати, не занадто сильно піднімаючи осад.

Крок 5:

Далі напій злити, скориставшись трубочкою, в іншу скляну ємність. Її тут же закупорити і поставити в підвал (бажана температура – 16 градусів).

Крок 6:

Через два місяці домашнє вино з родзинок повернути на кухню. Процідивши, влити по невеликих пляшках, які пробками негайно закрити.

Крок 7:

Зберігати напій в тій же прохолоді ще чотири місяці, після чого процес бродіння остаточно зупиниться. Тільки після цього вино можна подавати з будь-якими закусками.

Використання меду не тільки замінить цукор, але і додасть провину незабутні смакові нюанси. До того ж, цей інгредієнт посилить золотий відтінок напою.