Здобне тісто для булочок пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати здобне тісто для булочок пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування здобного тіста для булочок: варіанти самого смачного ніжного здобного тіста для булочок на дріжджах

Варіант 1: Класичний рецепт здобного тіста для булочок

Традиційно використовується для випічки булочок тісто. Містить більше олії, яєць і цукру, ніж таке ж тісто, але для пиріжків. У класичному варіанті використовуються свіжі дріжджі, але якщо з якихось причин віддаєте перевагу сухі, можете сміливо поміняти на них, взявши гранульованих дріжджів в три рази менше.

Інгредієнти:

  • велике свіже яйце;
  • борошно – 350 гр.;
  • олія, «Традиційне», скибочка – 75 гр.;
  • 100 мл молока;
  • три ложки цукру;
  • ванільний порошок – 1 гр.;
  • 25 гр. пресованих дріжджів.

Покроковий рецепт здобного тіста для булочок

Крок 1:

Перш за все, потрібно активувати дріжджі: кришимо їх в зручну миску. Підсипаємо до дріжджам ложку цукру, ретельно розтираємо. Заливаємо отриману кашоподібну масу, прогрітим до 39 градусів молоком. Ретельно розмішати, ставимо дріжджову суміш ближче до тепла, на невеликій відстані від включеної конфорки.

Крок 2:

Поки дріжджову суміш піднімається, повільно розтоплюємо масло, даємо йому приостыть, випускаємо до маслу яйце, підсипаємо цукор, що залишився, і приблизно третина ложечки солі. Додавши ваніль, все добре збиваємо. Не потрібно домагатися пишноти, досить довести масу до однорідного кольору.

Крок 3:

Приготовану суміш перелити до піднялася опару і розмішуємо. Підсипаючи невеликими порціями пересеянную борошно, готуємо тісто. Спочатку вимішуємо ложкою, після руками. Виминаємо, поки воно не буде нормально відлипати від долонь.

Крок 4:

Зібравши кулею, накриваємо тісто полотняній тряпицей і поміщаємо в тепло. Якщо в приміщенні прохолодно, можна залишити на столі, важливо, щоб миска не перебувала на протязі.

Тісто можна використовувати тільки після того, як воно збільшиться в обсязі не менш ніж у три рази. Якщо процес триває довго, додайте в миску середньому рівні виключеною духовки, рівнем нижче поставте миску з гарячою водою і щільно закрийте дверцята. При дотриманні температурного режиму на расстой дріжджового тесту може знадобитися від півтора до двох годин.