Домашнє вино з сірчаної смородини сім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з сірчаної смородини сім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з чорної смородини: класичний, простий, напівсолодке вино десертне, домашнє столове з чорної смородини та малини, на винних дріжджах, в скороварці

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з чорної смородини

Хто хоч раз пробував домашнє вино, швидше за все, стане його справжнім поціновувачем. У нашій підбірці рецептів ми розглянемо рецепти приготування вина з чорної смородини в домашніх умовах. Ягода росте практично на кожній присадибній ділянці. Ми розповімо, як виконати правильні пропорції, витримати і настояти вино, як годиться. Кінцевий результат вас обов’язково порадує.

Інгредієнти:

  • десять кг чорної смородини;
  • п’ятнадцять л води;
  • п’ять кг цукрового піску.

Покроковий рецепт домашнього вина з чорної смородини

Крок 1:

Переберіть і чорну смородину від сміття, не мийте, інакше ви змиєте потрібні для бродіння бактерії.

Крок 2:

Беремо качалку, толкушку і тиснемо ягоди. Це можна зробити і руками – як вам зручніше. У кінцевому підсумку виходить кашка, в якій немає цілих ягід.

Крок 3:

Тепер вам знадобиться спеціальний водяний термометр. Нагрійте воду до 25-30 С, засипте два з половиною кілограма цукру і розчиніть його, перемішуючи.

Крок 4:

У велику каструлю складаємо отриману мезгу з соку і м’якоті. Вливаємо солодкий цукровий сироп і перемішуємо.

Дуже важливо: не наповнюйте каструлю більше, ніж на дві третини. Під час бродіння виноматеріал може виплеснутися. Можете використовувати відразу декілька ємностей.

Крок 5:

Накрийте каструлю марлею, складеною двічі і поставте в темне місце. Температура в приміщенні не повинна перевищувати 19-25 С. Витримуємо виноматеріал протягом чотирьох днів, кілька разів в добу перемішуємо сусло, щоб воно не закисло.

Крок 6:

Коли ви відмітили перші ознаки бродіння, зливаємо рідину в скляну тару. М’якоть чорної смородини віджимаємо. Насипте ще половину кілограму цукру. Розмішайте.

Важливо: наповнюємо скляну тару лише на 75%.

Крок 7:

Встановіть гідрозатвор. Також ви можете використовувати звичайну гумову рукавичку. Проткніть пальчик і натягніть на шийку тари.

Залишаємо все на півтора місяця.

Крок 8:

Через п’ять днів від початку настоювання насипте кілограм цукрового піску і перемішайте. Через п’ять днів повторюємо дії знову.

Крок 9:

Як тільки ви побачите, що рукавичка здулася, отже, бродіння закінчено. Також його закінчення можна визначити за осаду на дні і освітлення сусла.

Крок 10:

Злийте вино, позбавляючись від осаду. Спробуйте на смак. Тепер вино має дозріти. Наповнюємо скляну тару до самих країв, закриваємо пробками або кришками.

Залишаємо в прохолодному підвалі давши місяця.

Один раз у кілька тижнів, зливайте вино з садка через трубочку. Виконуємо дії, коли осад досягне 3-5 див.

До кінця дозрівання осаду майже не залишиться. Коли його не буде зовсім – домашнє вино з чорної смородини готово. Розливайте по пляшках для тривалого зберігання. Зберігайте напій не більше трьох років. Приблизна фортеця складемо 10-12 %.

На замітку: якщо ви хочете зробити солодше вино, додайте більше цукрового піску. Для більш міцного вина додайте воду або спирт, приблизно 5-8% від загального обсягу виготовленого вина. Вводимо після закінчення бродіння. Це стосується і додаткового цукру і спирту.