Як зробити смачне домашнє вино із винограду «ізабелла»: пять простих покрокових рецептів

Як зробити смачне домашнє вино із винограду «Ізабелла»: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього вина із винограду «Ізабелла» з цукром, яблуками, водою

Варіант 1: Класичне домашнє вино із винограду «Ізабелла»

Ізабелла – сорт винограду, який ідеально підходить для приготування домашнього вина. Чекаємо його повного дозрівання, щоб отримати ароматний і насичений напій при мінімальному додавання цукрового піску. Ні в якому разі не промиваємо і не обполіскуємо виноград, так як на ягідки містяться природні дріжджі. Акуратно прибираємо павутину, можна окремі ягідки протерти серветками, якщо на них накопичилося багато бруду, пилу.

Інгредієнти

  • 10 кг винограду «Ізабелла»;
  • 2 кг цукру.

Покроковий рецепт класичного домашнього вина

Крок 1:

Відриваємо ягідки винограду від гілочок, всипаємо у велике відро чи бак, не беремо посуд з металу. Не наповнюємо доверху, так як маса буде підніматися. Далі опускаємо руки і ретельно розминаємо виноград. Накриваємо, залишаємо на три або чотири дні. Два або три рази на добу розмішуємо, збиваємо шапку.

Крок 2:

Як тільки з’явиться запах спирту, а сам виноград почне активно бродити, віджимаємо мезгу, сік проціджуємо. Додаємо в нього відразу весь цукор і розмішуємо до повного розчинення, після чого перелити в скляну пляшку або ділимо на кілька банок. Правило те ж – не наповнюємо доверху, залишає третину вільною, так як під час бродіння буде підніматися піна.

Крок 3:

Надягаємо гідрозатвор. Можна його замінити гумовою рукавичкою, але робимо невелику дірочку для виходу вуглекислого газу, інакше вона буде відлітати. Залишаємо вино бродити на активній стадії при кімнатній температурі від 20 до 27 градусів. Згідно з нормами, воно має простояти близько 20 днів.

Крок 4:

Як тільки бродіння закінчиться, в гідрозатвор перестануть виходити бульбашки, можна знімати перший раз вино з осаду. Для цього використовують гнучкий і тонкий шлаг, його можна легко купити в магазині. Опускаємо, але не до самого дна, важливо стежити за положенням, отвір повинен вийти вище осаду на сантиметр. Зливаємо чисте вино в інший посуд.

Крок 5:

Тепер напій потрібно щільно закупорити. Важливо упевнитися, що він перестав бродити. Ставимо в прохолодне місце, де вино із винограду «Ізабелла» має простояти не менше 80 днів. Воно поступово освітлиться, на дні утворюється новий осад, з якого напій потрібно повторно зняти за допомогою шланга.

Після зливання вина бажано наповнювати банки або пляшки до самого верху, щоб зменшити кількість повітря всередині посуду. Вважається, що повне дозрівання напою домашнього відбувається через 6 місяців. Весь цей час вино повинно стояти при температурі не вище 15 градусів.