Як зробити смачне домашнє вино із винограду «ізабелла»: пять простих покрокових рецептів

Як зробити смачне домашнє вино із винограду «Ізабелла»: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього вина із винограду «Ізабелла» з цукром, яблуками, водою

Варіант 1: Класичне домашнє вино із винограду «Ізабелла»

Ізабелла – сорт винограду, який ідеально підходить для приготування домашнього вина. Чекаємо його повного дозрівання, щоб отримати ароматний і насичений напій при мінімальному додавання цукрового піску. Ні в якому разі не промиваємо і не обполіскуємо виноград, так як на ягідки містяться природні дріжджі. Акуратно прибираємо павутину, можна окремі ягідки протерти серветками, якщо на них накопичилося багато бруду, пилу.

Інгредієнти

 • 10 кг винограду «Ізабелла»;
 • 2 кг цукру.

Покроковий рецепт класичного домашнього вина

Крок 1:

Відриваємо ягідки винограду від гілочок, всипаємо у велике відро чи бак, не беремо посуд з металу. Не наповнюємо доверху, так як маса буде підніматися. Далі опускаємо руки і ретельно розминаємо виноград. Накриваємо, залишаємо на три або чотири дні. Два або три рази на добу розмішуємо, збиваємо шапку.

Крок 2:

Як тільки з’явиться запах спирту, а сам виноград почне активно бродити, віджимаємо мезгу, сік проціджуємо. Додаємо в нього відразу весь цукор і розмішуємо до повного розчинення, після чого перелити в скляну пляшку або ділимо на кілька банок. Правило те ж – не наповнюємо доверху, залишає третину вільною, так як під час бродіння буде підніматися піна.

Крок 3:

Надягаємо гідрозатвор. Можна його замінити гумовою рукавичкою, але робимо невелику дірочку для виходу вуглекислого газу, інакше вона буде відлітати. Залишаємо вино бродити на активній стадії при кімнатній температурі від 20 до 27 градусів. Згідно з нормами, воно має простояти близько 20 днів.

Крок 4:

Як тільки бродіння закінчиться, в гідрозатвор перестануть виходити бульбашки, можна знімати перший раз вино з осаду. Для цього використовують гнучкий і тонкий шлаг, його можна легко купити в магазині. Опускаємо, але не до самого дна, важливо стежити за положенням, отвір повинен вийти вище осаду на сантиметр. Зливаємо чисте вино в інший посуд.

Крок 5:

Тепер напій потрібно щільно закупорити. Важливо упевнитися, що він перестав бродити. Ставимо в прохолодне місце, де вино із винограду «Ізабелла» має простояти не менше 80 днів. Воно поступово освітлиться, на дні утворюється новий осад, з якого напій потрібно повторно зняти за допомогою шланга.

Після зливання вина бажано наповнювати банки або пляшки до самого верху, щоб зменшити кількість повітря всередині посуду. Вважається, що повне дозрівання напою домашнього відбувається через 6 місяців. Весь цей час вино повинно стояти при температурі не вище 15 градусів.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина із винограду «Ізабелла»

Цей рецепт вина з соку винограду «Ізабелла». Його можна зробити відразу або взяти залишки, які коли-то заготовляли на зиму. Для запуску бродіння знадобиться трохи родзинок. Сік може обійтися і без нього, але краще перестрахуватися.

Інгредієнти

 • 8 л соку з винограду «Ізабелла»;
 • жменю родзинок;
 • 1 кг цукру.

Як швидко приготувати виноградне вино «Ізабелла»

Крок 1:

Сік поставити в тепле місце, додати жменьку темного брудного родзинок, а також половину кілограма цукру. Накриваємо марлею і залишаємо бродити приблизно на п’ять або сім днів, зрідка помішуємо. Виноградинки набухнуть, розженуть процес.

Крок 2:

Як тільки виноградне вино добре заграє, проціджуємо його від ізюму і додаємо ще половину кілограма цукру. Встановлюємо гідрозатвор. Ставимо в тепле темне місце бродити на 15-20 днів. Стежимо, важливо не пропустити закінчення процесу.

Крок 3:

Зливаємо вино з осаду через трубочку, відправляємо в банки або пляшки, ставимо в прохолодне місце. Там напій буде висвітлюватися і дозрівати. Поступово він стане прозорим, розкриється смак, а на дні з’явиться новий осад. З нього домашнє вино бажано злити.

Необов’язково запускати бродіння родзинками, відмінно для цього підходить і скисла малина, додаємо в загальну масу, ретельно розмішуємо, ставимо на сонечко.

Варіант 3: Домашнє вино із винограду «Ізабелла» з водою

По цьому рецепту виходить вино приблизно 9-12% фортеці. Крім цукру в нього додається вода, але в невеликій кількості. Використовуємо воду з пляшок, з джерел або після фільтра. Хлору в ній бути не повинно.

Інгредієнти

 • 20 кг винограду;
 • 4 кг цукру;
 • 4 л води.

Як приготувати

Крок 1:

Придушити звичайним способом виноград, гілочки відразу прибираємо. Перекладаємо все в бачок, накидаємо марлю і запускаємо бродіння. Вже через 4-5 днів повинен з’явитися кислуватий запах, мезга буде підніматися, пінитися. Обов’язково її перемішуємо, щоб не утворилася цвіль.

Крок 2:

Тепер потрібно процідити сусло, мезгу віджимаємо. З двох кілограмів цукру і такої ж кількості води варимо сироп, охолоджуємо, додаємо в виноградний сік, ставимо гідрозатвор і даємо тиждень побродити.

Крок 3:

З останків цукру і води знову варимо сироп, додаємо вино. Залишаємо ще на 10-14 днів, весь цей час тримаємо в теплому приміщенні з температурою від 22 до 27 градусів.

Крок 4:

Уважно стежимо за вином. Як тільки трубка гідрозатвори перестане випускати бульбашки вуглекислого газу, вино можна відкрити і зняти з осаду. Напій розливаємо в чистий посуд, краще поки в банки. Накриваємо капроновими кришками.

Крок 5:

Залишаємо в прохолодному місці ще на три тижні. На дні банок утворюється новий осад, з якого повторно знімаємо. Чисте вино розливаємо в пляшки. Витримуємо в прохолодному місці ще мінімум три місяці.

Не можна в бутель з вином просто висипати цукор. Якщо немає часу готувати сироп і остуджувати, то просто добре розмішуємо пісок у воді, тільки потім з’єднуємо з основною масою напою.

Варіант 4: Десертне домашнє вино із винограду «Ізабелла»

Ще один спосіб приготування вина із винограду «Ізабелла» з додаванням води, рідини за цим рецептом йде досить багато. Отримуємо десертний напій з легким смаком. Також цей варіант кращий, якщо винограду мало.

Інгредієнти

 • 5 кг винограду;
 • 3 кг цукру;
 • 10 л води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Передавити весь виноград «Ізабелла», ягідки повинні лопнути, скласти в емальовану каструлю, накрити тканиною або марлею, залишити на тиждень. Віджати мезгу.

Крок 2:

З’єднати виноградний сік з водою і цукром, розмішати і поставити гідрозатвор. Не наповнюємо доверху, чверть залишаємо вільної, це місце для газу і піни. Залишити для бродіння на три тижні. Час орієнтовний, регулярно перевіряємо.

Крок 3:

Зливаємо вино в чистий посуд через трубочку, залишаючи мутний осад сіруватого кольору. Розливаємо виноградне вино в банки, прибираємо в льох. Через кожні 20-25 днів перевіряємо, чи з’явився осад. Якщо він є, то повторно зціджуємо вино через трубочку.

Під час приготування вина не можна використовувати металевий посуд, розмішувати мезгу бажано дерев’яними лопатками і ложками, для віджиму використовують тканину. Тиснуть виноград виключно руками.

Варіант 5: Домашнє вино із винограду «Ізабелла» з яблуками

Змішаний варіант вина для любителів цікавих смаків. Яблука вибираємо будь-яких сортів, але неодмінно стиглі. Червоточини і гниль відразу обрізаємо, щоб вони не зіпсували смак майбутнього напою.

Інгредієнти

 • 10 кг винограду;
 • 4 кг яблук;
 • 3 кг цукру;
 • 2 л води.

Як приготувати

Крок 1:

Придушити весь виноград, скласти у велику каструлю або відро, бак, додати порізані шматочки яблука і влити теплу воду. Поставити ан сонечко. Обов’язково накриваємо тканиною, щоб не потрапили комахи. Залишаємо на тиждень, має піти активне бродіння, не забуваємо помішувати.

Крок 2:

Віджимаємо мезгу, зливаємо сік в бутель і вводимо половину цукрового піску. Розмішуємо до повного розчинення, після чого надягаємо гідрозатвор. Залишаємо при кімнатній температурі на 7-10 днів.

Крок 3:

Прибираємо гідрозатвор, відливаємо пару літрів вина, додаємо залишки цукру і розмішуємо, поки він не розчиниться. Можна трохи підігріти. Повертаємо в загальну масу. Залишаємо для подальшого бродіння ще на два тижні.

Крок 4:

Зливаємо виноградне вино з осаду. На цьому етапі його можна закріпити, бажано поміряти фортеця. Після цього залишається тільки розлити в банки, поставити в прохолодне місце для подальшого дозрівання.

Можна не готувати вино з яблук, а просто додати їх сік в роздавлені ягоди, залишити разом для запуску бродіння, теж все чудово вийде.