Домашнє вино з пелюсток троянд пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з пелюсток троянд пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з пелюсток троянд на дріжджах і без них, з родзинками, цитрусами або одягають

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з пелюсток троянди

Сорти квітів безпосередньо впливають на аромат і смак напою, безумовно, кращий вибір – темна, чайна троянда. На жаль, зростають ці розкішні квіти далеко не скрізь, дуже примхливі і ніжні їх бутони. Але не варто зневірятися, вина досить пристойної якості виходять навіть з напівдикого шипшини, можна змішати і різні бутони, головний критерій тут – приємний і сильний аромат.

Інгредієнти:

  • чотириста грамів пелюсток троянд або великих бутонів шипшини;
  • кислота лимонна – одна ложка;
  • чверть кіло цукру;
  • вода – 2500 мл.

Покроковий рецепт домашнього вина з пелюсток троянди

Крок 1:

Жодних магазинних троянд використовувати для вин або, скажімо, в варення не можна і пов’язано це з хімічною обробкою рослин. Якщо плоди і ягоди обприскують хімікатами, до яких пред’являються певні вимоги щодо нешкідливості для людини, і вони худо-бідно, але дотримуються, то з квітами все дещо складніше. Шкідників серед комах у троянд практично не існує, вся хімія, якою їх годують, спрямована на надання та збереження товарного вигляду, а до таких препаратів трохи інші вимоги.

Крок 2:

У списку інгредієнтів не дарма застереження з приводу кольору шипшини, ці рослини дуже близькі, а в умовах вільного росту у шипшини більше шансів вирости без краплі хімікатів. Які квіти ви не стали обривати для себе, пам’ятайте, беремо тільки красиві, пишні бутони. Якщо на квітці зіпсована навіть пара пелюсток, залиште його, він нам не знадобиться. Час збору так само важливо, бутони збираємо виключно вранці, до висихання на них роси. Не зрізайте бутони, нам потрібен виключно колір! Роза і шипшина легко відпустять пелюстки, якщо повністю розпустилися бутони. Акуратно висмикуйте їх, стиснувши пальцями і притримуючи гілку іншою рукою, одягненої в тонку парусиновую рукавичку.

Крок 3:

Дуже запилені квіти брати взагалі не варто. Про відсутність шкідників ми згадували, але на трояндах можуть перебувати мурахи або інша дрібна живність. У такому випадку їх варто змити прохолодною водою, обов’язково надівши на кран розпилювач. Пелюстки поміщають на дрібну решітку, в крайньому випадку, малими порціями в друшляк. Пам’ятайте, що така процедура згодом вимагатиме використання сторонніх заквасок, для класичного ж рецепту вона взагалі неприйнятна. Якщо довелося пелюстки обполіскувати, далі їх ні в якому разі не віджимаємо, а розкладаємо по решітці і прибираємо в затінене, а краще, взагалі темне приміщення, обов’язково з протягом.

Крок 4:

Стільки слів витрачено на опис підготовки, але для такого ніжного сировини це важливо, будь ласка, не ігноруйте жодного з наведених вище зауважень. Висохлі і трохи підв’ялені пелюстки зважуємо і досить щільно наповнюємо ними трилітрову сулію. Тара, як і у всіх випадках приготування вина, повинна бути чисто вимитої. Сухою столовою ложкою стандартного розміру зачерпніть, скільки увійде, лимонки, дайте вільно зсипатиметься зайвим кристалам. Потрібна просто повна ложка, з невеликою гіркою. Накритий розчин кислоти в пів-літрі чистої води, але не використовуємо дистильовану, це абсолютно зайве. Перевірити якість води нескладно, лише заваривши на ній міцний чай з ложки крупнолистовий заварки на півлітра води. Якщо напій по охолодженню буде прозорий і без каламуті, така вода годиться!

Крок 5:

Розчин кислоти вливаємо до пелюсткам, потім доверху наповнюємо бутель водою належної якості. Кришкою не прикриваємо, але від комах захищаємося шаром марлі. Пару раз в добу перемішуємо вміст бутля, на сьомий день зливаємо і відціджуємо. Розмоклі пелюстки витрусіть в друшляк, устеленный марлею, зберіть її мішком і що є сили вичавте. Змішайте всю отриману рідину і відберіть півтора склянки, розчиніть у цьому суслі цукор і змішайте з рештою. Бутель буде неповною, так і потрібно, встановіть над вином гідрозатвор. У приміщенні повинно бути тепло, темно і сухо, провину бродити, орієнтовно, до місяця.

Крок 6:

Великої кількості осаду в чистому вино з троянд після зупинки бродіння не буде, але все одно зливаємо його з осаду, бажано заодно і профільтрувати. Проробивши ці процедури, поверніть на місце гідрозатвор і протягом доби переконайтеся, що бродіння не відновилося. Далі вино розливаємо в тару малого обсягу, обов’язково скляну. У прохолодному підвалі, при температурі, що не перевищує п’ятнадцяти градусів, дайте провину визріти до півроку.