Домашнє вино з чорноплідної горобини пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з чорноплідної горобини пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з чорноплідної горобини з корицею, яблуками і лимоном

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з чорноплідної горобини

З чорноплідної горобини виходять хороші десертні вина. Кращими ягодами для цього вважаються сорти – «лікерна», «гранатова» і «бурка». Але можна готувати з будь-садовий або дикої ягоди. За смаком домашнє вино з чорної горобини терпке, з густим насиченим кольором, без гіркоти. За загальним якостям вино подібне вино нагадує виноградне. Але готується зовсім інакше.

З-за характерного в’язкого смаку до чорної горобині для приготування вина додаються більш кислі ягоди. Зазвичай це смородина червона або чорна. Можна додати вишні, родзинок або кисло-солодкі сорти яблук.

Інгредієнти:

  • 5 кг чорноплідної горобини;
  • кілограм цукру-піску;
  • один літр води;
  • жменя червоної смородини;
  • кілька листя чорної горобини.

Покроковий рецепт домашнього вина з чорноплідної горобини

Крок 1:

Зберіть з куща ягоди чорної горобини, смородину. Важливо не мити їх.

Крок 2:

Укладіть ягоди, листя в пластиковий або емальований чан. Продавіть руками або дерев’яною товкачкою. Змішайте з цукром. Прикрийте чистою марлею, складеною в кілька шарів. Залиште для бродіння в теплому, але темному місці. Кожен день перемішуйте масу, щоб у ній не утворювалося вуглекислого бродіння.

Крок 3:

Через 5-7 днів на поверхні ягідної маси з’явиться піна. Приберіть її шумівкою. А масу перекладіть в бутель з широкою шийкою. Долийте води. Перемішайте. Бутель повинен бути наповнений на дві третини, тобто на 70%. Мезга буде підніматися і їй потрібно місце для бродіння. Закрийте бутель водяним затвором. Можна використовувати спеціальне пристосування або просту трубочку зі склянкою води. Один кінець трубочки протикається в пробку або кришку, опускається майже на дно ємності. Другий кінець опускається в склянку або чашку з водою.

Крок 4:

Приблизно через 40 днів бродіння при кімнатній температурі від 18 до 26С бродіння припиняється. Тобто в склянці з водою більше не з’являються бульбашки газу. При цьому мезга спрессуется зверху, а перебродившая рідка заготівля виявиться знизу. Там же буде осад. Використовуючи все ту ж трубочку вилийте рідину, не торкаючись осаду і мезги. Зробити це просто. Опустіть кінець трубочки в чистий бутель. Опустіть нижче, ніж бутель з мезгою. Рідина поступово переливатися в чисту ємність за принципом сполучених посудин.

Крок 5:

Закупорьте пляшки з молодим вином пробками. Зберігайте в прохолоді – в підполі, підвалі. Там воно осветлеет і настоїться. Вже через 5-6 місяців можна буде пробувати смачне і корисне домашнє вино з чорноплідної горобини і чорної смородини.

Вино готують і з дикої горобини. Тоді, щоб в готовому напої не було гіркоти, ягоди з куща збирають після перших морозів. А віджатий сік розбавляють яблучним або черносмородиновим соком.