Мариновану червонокачанну капусту: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мариновану червонокачанну капусту: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти маринованої червонокачанної капусти з морквою, часником, цибулею, перцем

Варіант 1: Класичний рецепт маринованої червонокачанної капусти

Заготовки з червонокачанної капусти не дуже популярні, а даремно. Можна отримати прекрасні закуски, які порадують яскравістю і м’якістю. У свіжому вигляді капуста дуже жорстка, з-за чого складна у вживанні і не користується загальною любов’ю. Тут класичний спосіб приготування маринованої великими шматками овочу в банках. Рецепт зі стерилізацією і закачуванням залізними кришками.

Інгредієнти

  • 5 кг червонокачанної капусти;
  • 5 літрів води;
  • 50 г часнику;
  • 8 ложок солі;
  • 10 ложок цукру;
  • 130 мл столового оцту;
  • 2 стручка гострого перцю.

Покроковий рецепт класичної маринованої червонокачанної капустою

Крок 1:

Промиваємо червонокачанну капусту або просто прибираємо верхні листочки. Розрізаємо спочатку на чотири частини, а потім упоперек. У нас повинні вийти такі шматки, які пройдуть в горлечко банки. Кочережки відразу прибираємо.

Крок 2:

Очищаємо часник, розрізаємо кожну часточку на дві частини. Гострий перець промиваємо та нарізаємо кружальцями. Можна готувати без нього. Іноді таку капусту додають зелень, в цьому випадку краще використовувати парасольки кропу.

Крок 3:

Укладаємо червонокачанну капусту в стерилізовані банки, додаємо шматочки часнику, перцю, наповнюємо. Не поспішаємо, намагаємося робити менше пустот.

Крок 4:

Кип’ятимо маринад: у воду додаємо сіль з цукром, проварюємо три хвилинки. Вимикаємо плиту і заливаємо оцет. Розмішуємо. Ополоником або ковшиком розливаємо маринад, накидаємо стерильні металеві кришки.

Крок 5:

Переносимо банки з капустою у високу каструлю або у великий таз з тканиною на дні. У ємність наливаємо гарячу воду. Важливо, щоб рідина доходила банкам до 2/3 висоти, а ще краще до плічок. Включаємо плиту з встановленою конструкцією.

Крок 6:

Літрові банки стерилізуємо 10 хвилин. Для ємностей по два і три літри 15 і 20 хвилин відповідно. Потім дістаємо з води, закатуємо, витримуємо два дні під ковдрою вгору денцем.

Час стерилізації банок засікається не з моменту включення плити, а тільки після закипання води в каструлі (тазі).