Мариновану капусту з огірками: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати мариновану капусту з огірками: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти маринованої капусти з огірками зі стерилізацією і швидкого приготування

Варіант 1: Класична маринована капуста з огірками

Цей рецепт гарний тим, що капуста з огірками зберігається в банках два роки і навіть через це час не змінює смаку. Овочі не перекисают, не псуються, хрумтять і радують ароматом. Рецепт зі стерилізацією банок. Тут дано кількість продуктів на дві ємності по 1,5 літра. Можна перерахувати кількість інгредієнтів на інший обсяг, збільшити або скоротити час стерилізації. Вибираємо дрібні огірочки, свіжу капусту.

Інгредієнти

  • 1 кг огірків;
  • 500 г капусти;
  • 150 мл оцту 9%;
  • 1,5 ложки солі;
  • 2 парасольки кропу;
  • 6 горошин перцю;
  • 4 ложки цукру;
  • 1 листочок лавра.

Покроковий рецепт класичної маринованої капусти з огірками

Крок 1:

Огірочки вибираємо самі свіжі або на три години заливаємо холодною водою, кінчики і хвостики відразу відрізаємо. Промиваємо парасольки кропу. Капусту нарізаємо шматочками по п’ять сантиметрів, зазвичай роблять невеликі кубики, які вийде щільно укласти в банки.

Крок 2:

Ставимо На плиту дві каструлі. В одну відправляємо 1,5 літра води і сіль з цукром, це буде наш маринад. В іншу посудину потрібно постелити рушник або просто щільну тканину, налити звичайну воду, нехай закипає.

Крок 3:

Для маринованої капусти беремо чисті банки, розламуємо лавровий листок навпіл, кидаємо на дно, додаємо горошинки перцю і парасольки кропу. Потім укладаємо шар огірків, намагаємося робити це щільно, слідом йде капуста, ділимо рівномірно на два банки, завершуємо огірочками.

Крок 4:

Поки ми наповнювали банки, розсіл закипів, саме час додати до нього оцет, отримуємо маринад, розмішуємо. Розливаємо в банки з овочами, накидаємо стерильні кришки і опускаємо в другу каструлю з киплячою водою. Важливо не робити перепади температури, інакше скло лопне. Вода повинна доходити банкам до плічок.

Крок 5:

Чекаємо закипання, стерилізуємо банки 1,5 літра 13-15 хвилин, якщо використовуються літрові баночки, то достатньо десяти хвилин. Потім беремо рушник або спеціальні щипці, по одній виймаємо, закатуємо, перевертаємо. Витримуємо огірочки з капустою два дні під ковдрою.

Так як заготівля проходить додаткову стерилізацію, можна не обдавати банки пором, а просто ретельно промити. Кришки в будь-якому випадку вимагають кип’ятіння.