Домашнє вино з жимолості пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашнє вино з жимолості пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування домашнього вина з жимолості з лимонною кислотою, медом і дріжджами

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з жимолості

З жимолості готується столове або десертне вино. Воно виходить хороше якості з приємним букетом ароматів. Так як самі ягоди жимолості малосочные, їх підготовка трохи затягується. В іншому рецепти вина з жимолості схожі на рецепти вина з будь-яких садових ягід.

По класичному рецепту готується столове вино. В залежності від того, скільки додається цукру, напій виходить з фортецею 12 або 16%. Щоб уникнути прісного присмаку підсипається трохи лимонної кислоти. З нею сусло добре бродить і дозріває.

Інгредієнти:

  • 1 кг ягід;
  • 900 мл води;
  • 300 гр. цукру;
  • 4 гр. лимонної кислоти.

Покроковий рецепт домашнього вина з жимолості

Крок 1:

Ягоди зірвіть з куща, не промивайте. Тільки переберіть, щоб не було таких примірників. Складіть в чашку або миску, краще емальовану. Продавіть товкачиком до стану суміші соку і мезги.

Крок 2:

Влийте гарячу воду – 300 мл, приблизно 70С, не окріп. Перемішайте. На повільному вогні прогрійте суміш при помішуванні. Температуру суміші тримайте 60С 25-30 хвилин. Через чисту бавовняну тканину процідіть суміш, відіжміть мезгу, спрессуйте її.

Крок 3:

З решти води і цукру зваріть солодкий сироп. Змішайте компоненти, доведіть до кипіння, остудіть до звичайної кімнатної температури. Влийте в ягідний сік. Додайте лимонної кислоти. Прикрийте марлею. Залиште в теплому, але темному місці на 3-5 днів. Кожен день рекомендується помішувати масу, щоб нагорі не утворювалося цвілі і оцтового бродіння.

Крок 4:

Профільтруйте суміш, перелийте в пляшку або банку. Тут же встановіть водяний затвор. Залиште на 20-50 днів. Поступово в рідині будуть з’являтися бульбашки, це почалося бродіння. Як тільки вони перестануть з’являтися, молоде вино з жимолості готово.

Крок 5:

Акуратно злийте вино в пляшки, не зачіпаючи осад знизу. Закупорьте пробками. Зберігайте в прохолоді. При температурі близько 14С напій буде дозрівати і состариваться. При цьому вино ще трохи посвітлішає.

Період старіння для кожного вина різний. Для столового домашнього вина міцністю 12% (як у класичному рецепті) період старіння від 5 до 20 років. У ці роки напій міцніє, змінюється його букет і присмак, з’являються нові нотки і аромати.