Копчені курячі стегенця пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати копчені курячі стегенця пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти копчення курячих стегенець в домашніх умовах в коптильні, аерогрилі і з допомогою рідкого диму

Варіант 1: Гаряче копчення курячих стегенець в домашніх умовах: класичний рецепт, в коптильні

Той факт, що розкішне частування ви приготуєте в умовах домашньої кухні, анітрохи не применшує достоїнства страви. Будь майстер копчення підтвердить вам, що значних відмінностей між мініатюрної домашньої коптильнею і більш громіздкою стаціонарної, в плані технологи немає. Продукти прогріваються і витримуються в густому і гарячому диму, а розмір коптильні має до якості готового продукту другорядне відношення.

Інгредієнти:

  • шість дрібних стегенець – всього близько півтора кілограмів;
  • ложечка солі і за смаком – перець;
  • брикет тріски або жменю великих тирси плодових дерев.

Покроковий рецепт домашнього копчення курячих стегенець

Крок 1:

Частини курки повинні бути середнього розміру, більш великі не встигнуть прокоптиться за відведений час, а тривале витримування в диму їх швидше пересушить, зробить жорсткими і навіть згірклими. Курятину обпалити над полум’ям конфорки, огляньте і видаліть, при наявності, дрібні пір’ячко. Натріть сіллю, змішаної з перцем крупного помелу, можна додати в неї трохи тертого пекучого перчика.

Крок 2:

Просолюємо курятину в холодильнику, протягом двох годин, склавши в пакет або миску і, відповідно зав’язавши або прикривши щільніше. До копчення їх ще потрібно обсушити, тому правильно розраховуйте час.

Крок 3:

Просолені стегенця обтираем сухими руками, потім промокаємо тряпицей. Розкладаємо, бажано на будь-яку ґрати, щоб був приплив повітря зі всіх сторін, і курятина підсохла швидше.

Крок 4:

Конструктивні особливості різних коптилен можуть накласти свої вимоги на всі дії, які будуть описані далі. Обов’язково звіртеся з інструкцією, в розділі по копченню дрібних частин м’яса. Як правило, рекомендації зводяться до наступного: брикет тріски потрібно розламати і вимочити шматочки деревини в звичайній воді, тирсу досить просто скропити.

Крок 5:

Тріски відіжміть від зайвої вологи, коптильню вистеліть зсередини фольгою. Розкладіть тонким шаром деревину, зверху встановіть піддон або іншу ємність для збору жиру, що стікає з м’яса при нагріванні. Далі встановлюємо грати і на неї нещільно, залишаючи проміжки, викладаємо стегенця. Кількість і розмір їх підібрані в розрахунку на среднеразмерную коптильню для домашнього застосування. Якщо ваш пристрій дозволяє викласти стегенця на різні «поверхи» решітки двома рядами, так і зробіть, інакше доведеться проводити копчення курячих стегенець у два заходи.

Крок 6:

Коптильню збираємо по інструкції, не забудьте, якщо потрібно, влити воду в гідрозатвор, це виключить потрапляння диму в повітря, минаючи витяжний шланг. Встановіть прилад на конфорку і включіть повільний нагрів, після перших цівок диму, приєднайте шланг і виведіть його вільний кінець у вікно або витяжну вентиляцію.

Крок 7:

При нагріванні трохи вище середнього, стегенця коптяться в середньому трохи більше години. Більшість коптилен дозволяють їх тимчасово відкрити для перевірки готовності страви, а потім, у разі необхідності, продовжити копчення. Обов’язково витримайте курятину після закінчення години ще хвилин двадцять в коптильні, при відключеному нагріванні. Після того як дим перестане виділятися, відкрийте кришку і перевірте готовність страви. Майте на увазі, у випадку, якщо м’ясо все ж вогкувато, розігрів коптильні доведеться починати заново, а додатковий час засікати після того, як дим знову почне виходити досить активно.