Варення з персиків без кісточок на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з персиків без кісточок на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування варення з персиків без кісточок на зиму часточками, половинками, через м’ясорубку

Варіант 1: Гарне варення з персиків без кісточок на зиму часточками – класичний рецепт

Скибочки фруктів можна зберегти, відмовившись майже зовсім від перемішування варення. Ємність з киплячою масою трохи піднімаємо над плитою і обертаємо навколо вертикальної осі – варення перемішується, але часточки не пошкоджуються. Ще одна рекомендація, але вже по частині смаку: вибираючи персики, візьміть пару сортів, нехай до третини варення складається з ароматних, хоч і солоних плодів.

Інгредієнти:

  • персики з щільною м’якоттю – один кілограм;
  • кислота лимонна – 4 гр.;
  • 1400 грамів цукру;
  • півтора склянки води (фільтрованої або джерельної).

Покроковий рецепт густого варення з персиків без кісточок на зиму

Крок 1:

Відсортувавши за стиглості, переберіть персики і відкладіть пом’яті плоди, залишивши фрукти, тільки трохи зворушені псуванням. Варення повинне радувати не тільки смаком, але і видом, тому персики дуже обрізати не варто, краще використовувати в компоти або джеми.

Крок 2:

Добірні персики обполіскуємо і відразу опускаємо в окріп, витримуємо недовго, по одному піднімаємо над каструлею з допомогою шумівки і перевіряємо шкірку. Як тільки вона стане помітно відділятися від м’якоті, окріп з каструлі зливаємо, а фрукти викладаємо на піднос.

Крок 3:

Пухнасту шкірку надрываем пальцями і знімаємо з персиків, м’якоть розламуємо або розрізаємо, кісточку викидаємо. Залежно від сорту і стиглості плодів може не виходити легко відокремлювати м’якоть, в такому випадку її надрізаємо до кісточки чотирма надрізами і акуратно зрізаємо у вигляді часточок.

Крок 4:

Солодкі скибочки персиків опускаємо в підкислену лимонкою воду, хвилин через десять викладаємо на сито. Після стікання вологи, м’якоть опустіть в окріп, бланшируйте хвилини три і перекладіть в холодну воду. До цього моменту вже повинен бути готовий сироп із зазначеного в списку продуктів кількості цукру і води.

Крок 5:

Персики опустити в киплячий сироп, варіть при слабкому хвилюванні поверхні варення рівно десять хвилин. Пінку знімайте, варення обережно перемішуйте. Відставте з плити і прикрийте таз тонкою тканиною, зробіть паузу в 8-10 годин до наступної варіння.

Крок 6:

Повторюємо цикл ще раз з тими ж проміжками часу, а на третій раз проварюємо вже хвилин двадцять. По охолодженню расфасуйте варення в стерильну тару, прикрийте шматочками пергаменту і притягніть їх до горлышкам банок ниткою.