Варення з яблук «пятихвилинка»: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати варення з яблук «Пятихвилинка»: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти варення з яблук «П’ятихвилинка» дольками і перекрученого, з лимоном і ягодами

Варіант 1: Класичний рецепт варення з яблук «П’ятихвилинка»

Короткочасне варіння яблук дозволяє зберегти смак і аромат фруктів, отримати світле і навіть трохи бурштинове ласощі. Це один з найбільш популярних рецептів варення, який варто приготувати. Його великою перевагою є економічний витрата цукрового піску. На кілограм фруктів потрібно всього 250 грамів. Ласуни можуть збільшити норму, але це вже за своїм смаком і бажанням. При використанні кислих яблук також можна засипати трохи більше піску.

Інгредієнти

  • 2 кг яблук;
  • 500 г цукрового піску.

Покроковий рецепт варення «П’ятихвилинка»

Крок 1:

Яблука для такого варення не очищають, так як найчастіше використовуються літні сорти з не дуже жорсткою і товстою шкіркою. Якщо ж хочеться видалити шкірку, то це можна зробити. Потім нарізаємо фрукти акуратними і невеликими часточками або кубиками.

Крок 2:

Варення зазвичай готують в тазі з нержавійки або в каструлі, також допускається використання емальованого посуду. Викладаємо яблука, пересипаючи цукровим піском. Всі часточки потрібно покрити, це важливо. Для надійності можна в кінці ще й добре все розмішати. Яблука накриваємо, ставимо в холодильник мінімум на вісім годин, краще на дванадцять. Зазвичай залишають яблука в цукрі на всю ніч.

Крок 3:

Виймаємо яблука і дивимося, в каструлі має бути багато соку, виходить приблизно третину, але багато що залежить від сорту. Беремо ложку, а ще краще дерев’яну лопатку, піднімаємо з дна залишки цукрового піску, щоб він не підгорів. Після розмішування ставимо яблука на плиту.

Крок 4:

Чекаємо закипання, продовжуємо іноді помішувати. Незабаром почне з’являтися біла пінка, яку потрібно виловити. Після закипання засікаємо рівно п’ять хвилин. Банки до цього моменту вже потрібно обробити. Їх можна стерилізувати будь-яким зручним способом, кришки зазвичай кип’ятять.

Крок 5:

Беремо чистий ополоник і розливаємо киплячу масу по банкам, їх розмір не має значення, можна використовувати одну велику, але зручніше робити заготовки в невеликій тарі «на один раз». Відразу ж після розливу закатуємо яблучну п’ятихвилинку ключем.

Зазвичай заготовки остуджують вгору денцем, а потім повертають у нормальне положення. На відміну від помідорів з огірками, укутувати варення не потрібно. Його можна залишити і в звичайному положенні, але через денце легко перевірити, герметично чи лягла кришка, чи не з’явилися пухирці, не пішло чи бродіння.