Домашні здобні булочки: десять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати домашні здобні булочки: десять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти здобних булочок на молоці, кефірі, воді, з родзинками і цукром, корицею

Варіант 1: Класичні здобні булочки з дріжджового тіста

Рецептура простих солодких булочок із здобного тіста. Випічка м’яка, духмяна, радує смаком і завжди виходить, якщо використовувати свіжі та якісні продукти. З цієї кількості виходить приблизно 8 порцій. Розмір булочок можна змінювати на свій розсуд. Всередину нічого не додається. За бажанням можна робити кульки, а надавати шматочках іншу форму.

Інгредієнти

  • 600 г борошна;
  • 250 мл молока;
  • 8 г дріжджів швидких сухих;
  • 100 г цукру;
  • 60 р маргарину молочного;
  • 5 г солі;
  • 1 г ванілі;
  • 30 мл олії;
  • 1 жовток.

Покроковий рецепт класичних здобних булочок

Крок 1:

Здобне тісто важке з-за великої кількості жирів і цукру. З цієї причини бажано приготувати опарним способом. Молоко гріємо, вводимо в нього все дріжджі і ложечку цукру для їх якнайшвидшої активації, розчиняємо і засипаємо повну склянку борошна. Для дріжджового тіста її бажано просіяти два рази. Розмішуємо і залишаємо на дві години.

Крок 2:

Ближче до замісу починаємо готувати інші інгредієнти. Маргарин розтопити, засипати сіль і цукор. Цей варіант без яєць, але одне можна додати. Ретельно розмішуємо і виливаємо в опару. Вона вже повинна піднятися. При натисканні буде виходити кислуватий запах, це нормально. Перемішуємо разом.

Крок 3:

Додаємо ваніль з борошном. Починаємо заміс основного тесту. Поступово воно буде збиратися у грудку, після цього починаємо підливати масло рослинне. Як тільки тісто стане гладким, можна припиняти заміс. Накриваємо миску, даємо здобної масі один раз добре піднятися.

Крок 4:

Розділити тісто на десять рівних шматочків. Зробити з кожного кульки. Перекласти на деко і залишити ще на 30 хвилин. Булочки будуть збільшуватися і підніматися. Важливо, щоб у приміщенні не було протягів.

Крок 5:

Жовток розмішуємо. Можна в нього влити ложку молока. Покриваємо піднялися булочки і відразу після цього ставимо випікатися. В духовці вони готуються не більше чверті години, температура 210 градусів.

Якщо в приміщенні спекотно, то тісто буде підходити легко і швидко. Важливо стежити, щоб воно не перекисло. Холод дріжджі не люблять. У цьому випадку вони повільно активізуються, тесту потрібно довше стояти.