Як приготувати смачне домашнє вино з черешні: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати смачне домашнє вино з черешні: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти домашнього вина з черешні, різні технології і особливості приготування алкоголю

Варіант 1: Класичне домашнє вино з черешні

Якщо урожай черешні порадував, то його потрібно переробити, наприклад, зробити вино. Як же приємно буде взимку відкрити пляшку домашнього алкоголю, тим більше, що він дуже просто готується. Для вина можна використовувати будь-які сорти черешні і навіть взяти суміш. Додатково знадобиться цукор і трохи лимонної кислоти. Сама по собі кислотність у цих ягід дуже низька, а нам потрібно зберегти напій хоча б рік.

Інгредієнти

 • 10 кг черешні;
 • 1 кг цукру;
 • 15 г лимонної кислоти;
 • 500 мл води.

Покроковий рецепт класичного домашнього вина з черешні

Крок 1:

Черешню ні в якому разі не моєму. Якщо зустрічаються дуже брудні ягоди, то протираємо сухою серветкою. Виймаємо всі кісточки. Це зручно робити шпилькою, шпилькою або використовуємо спеціальне пристосування. Далі складаємо черешню в бачок або у велике відро, додаємо воду, накриваємо серветкою, щоб не завелися мошки і не потрапили інші комахи.

Крок 2:

Ставимо в тепло для запуску бродіння. На даному етапі інгредієнти називаються суслом. Черешню потрібно регулярно помішувати не рідше двох разів в день, щоб зверху не утворювалася цвіль. Приблизно на четвертий день бродіння має піти повним ходом, з’являться бульбашки, шипіння.

Крок 3:

Саме час віджати ягоди пресом або просто марлевим мішком. Мезгу викидаємо. В рідину додаємо половину кілограма цукру, повністю розчиняємо, вводимо лимонну кислоту.

Крок 4:

Зливаємо все вино в бутель або у велику банку, надягаємо гідрозатвор, який часто замінюють медичної рукавичкою, але обов’язково робимо дірочку. Залишаємо вино бродити при температурі від 20 до 27 градусів на чотири дні.

Крок 5:

Знімаємо гідрозатвор, відливаємо приблизно літр вина, додаємо в нього залишився цукор, розмішуємо до розчинення і повертаємо в бутель. Надягаємо знову гідрозатвор, залишаємо вино блукати далі, поки не пройде активна стадія.

Крок 6:

Як тільки гідрозатвори перестануть виходити бульбашки або впаде рукавичка, це ще близько тижня, потрібно зняти вино з осаду. Для цього потрібен чистий тонкий шланг. Можна купити трубочку в магазині. Опускаємо шлаг у вино, не доходячи до осаду приблизно сантиметр, подсасываем і акуратно зціджуємо в чистий посуд.

Дивіться також:  Домашнє вино з яблук пять простих покрокових рецептів

Крок 7:

Розливаємо молоде вино, якщо точно перестало «грати», в банки, наповнюємо до самого верху, відправляємо в прохолодне місце з температурою до 16 градусів, можна поставити в холодильник. Там напій повинен дозріти до готовності. За часом процес займає до 80-90 днів.

Під час дозрівання вина буде з’являтися новий осад, це нормально, напій освітлюється, поліпшується його смак. Потрібно періодично зціджувати його в чистий посуд.

Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з черешні з кісточками

Якщо ягоди потрібно переробити швидко, немає часу виймати кісточки з такої кількості, то згодиться цей рецепт. З-за кісточок вино трохи важче на смак, має мигдальні нотки, але теж цілком гідно уваги.

Інгредієнти

 • 8 кг черешні;
 • 1 літр води;
 • 1 кг цукру.

Як швидко приготувати вино з черешні

Крок 1:

Складаємо ягоди у відро чи в бачок, прибираємо гілочки. У літрі води розводимо 200 грамів цукру. Заливаємо черешню і мнемо руками, намагаючись розчавити кожну ягідку. Накриваємо, ставимо на сонечко. Хоча б раз в день розмішуємо.

Крок 2:

На третій день сусло потрібно процідити, бажано всі ягоди віджати. Мезгу викидаємо. У вино додаємо ще 400 грамів цукру. Розмішуємо до розчинення, виливаємо в банку і одягаємо гідрозатвор. Залишаємо бродити на п’ять днів.

Крок 3:

Відливаємо німого вина, висипаємо залишки цукру, після розчинення повертаємо в загальну масу. Повторно надягаємо гідрозатвор, продовжуємо стежити за бродінням. Як тільки бульбашки зникнуть, почнеться тиха стадія, знімаємо вино з осаду. Вище описаний процес.

Крок 4:

Переливаємо злите вино в банку і ставимо в прохолодне місце на два місяці. Через кожні 20 днів перевіряємо, дивимося на дно. Якщо осад з’являється (це добре, напій освітлюється), то повторно знімаємо.

Щоб вино перестало «грати» і добре зберігалося, після зняття осаду в нього додають міцний алкоголь з розрахунку 100 мл горілки (самогону) на літр напою.

Дивіться також:  Домашнє вино з абрикосів сім простих покрокових рецептів

Варіант 3: Домашнє вино з черешні (з компоту)

Якщо раптом заготовлений на зиму черешневий компот заграв, у банку з’явилися бульбашки або здулася кришка, його потрібно швидше переробити, а саме перетворити на вино. Не чекаємо закисання, відкриваємо і приступаємо до справи.

Інгредієнти

 • 3 л компоту;
 • 7 шт. темного ізюму;
 • 500 г цукру.

Як приготувати

Крок 1:

Компот проціджуємо і підігріваємо до температури приблизно тридцять градусів, додаємо брудний родзинки, дуже важливо його не мити, накриваємо серветкою, даємо постояти кілька годин, краще витримати ніч.

Крок 2:

Додаємо в компот половину цукру, розчиняємо і ставимо під гідрозатвор. Даємо побродити чотири дні. Відливаємо, вводимо ще цукор, висипаємо залишки, розмішуємо, повертаємо в банку. Знову ставимо гідрозатвор. Тепер залишаємо бродити ще на 5-7 днів.

Крок 3:

Перевіряємо, закінчилося бродіння. Якщо це сталося, то знімаємо вино з компоту з осаду і відразу ж позбавляємося від родзинок, які вже зробили свою справу. Напій перелити в чисту банку, закриваємо, ставимо в прохолодне місце.

Крок 4:

Періодично вино перевіряємо, знімаємо з осаду. Можна в нього додати трохи горілки. Вона зупинить бродіння, яке могло ще залишитися, а також допоможе домашньому алкоголю зберегтися.

Точно таким же способом можна готувати вино з компоту інших видів або змішати дві банки, але в такому разі не забуваємо додати більше родзинок.

Варіант 4: Десертне домашнє вино з черешні

Рецептура вина з жовтих ягід черешні з мускатним горіхом і паличкою ванілі. На виході отримуємо ароматний напій, крепленный горілкою. При необхідності замінюємо іншим алкоголем з міцністю 40 градусів.

Інгредієнти

 • 5 кг жовтої черешні;
 • 2,5 л води;
 • 1 л горілки;
 • 1 паличка ванілі;
 • 0,5 мускатного горішка (докладно);
 • 1,4 кг цукру;
 • 9 листочків вишні або черешні.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Вийняти кісточки, пересипати черешню 500 грамами цукру, залишити на день, додати воду, розмішати і залишити ще на три дні. Відокремити мезгу. В рідину додаємо ще 300 г цукру, Кладемо подрібнений горіх і ваніль, кидаємо вишневі листочки. Відправляємо під гідрозатвор на тиждень.

Дивіться також:  Домашнє вино з груші пять простих покрокових рецептів

Крок 2:

Вводимо цукор, що залишився, але не висипаємо в бутель, а трохи відливаємо і розчиняємо. Ставимо під гідрозатвор, чекаємо, поки не пройде активне бродіння, це ще близько тижня.

Крок 3:

Зливаємо вино з осаду, відправляємо в банки, ставимо в прохолодне місце на два місяці. Періодично перевіряємо, при необхідності зливаємо з осаду.

Дуже важливо для кріплення використовувати якісний алкоголь, який не видає важкі сивушні аромати. Від них позбутися практично неможливо, вино буде безнадійно зіпсовано.

Варіант 5: Домашнє вино з черешні з вишнею

Часто черешню з’єднують з ранньої вишнею. Вони прекрасно доповнюють один одного. В одній ягоді недостатньо кислоти, а в іншій вона з надлишком. Рецептура саме такого домашнього вина.

Інгредієнти

 • 5 кг черешні;
 • 5 кг вишні;
 • 3 л фільтрованої води;
 • 3 кг цукру.

Як приготувати

Крок 1:

Пом’яти ягоди вишні і черешні, але краще видалити кісточки. Додаємо воду і третина рецептурного цукру, прибираємо на сонечко, запускаємо бродіння.

Крок 2:

Через три дні в ягодах має з’явитися багато бульбашок піни, саме час відокремити мезгу і додати ще одну частину цукру. Засипаємо половину від того, що у нас залишилося. Ставимо вино під гідрозатвор на чотири дні.

Крок 3:

Відливаємо пару літрів вина, додаємо залишки піску, розчиняємо, повертаємо. Ставимо гідрозатвор і даємо напою відіграти.

Крок 4:

Як тільки бульбашки перестануть виходити з гідрозатвори, зливаємо молоде вино з першого осаду і виносимо в прохолодне приміщення. Наповнюємо банки доверху, щоб позбутися від повітря. Через два тижні перевіряємо, знову знімаємо осад. Залишаємо для дозрівання на три місяці.

Навіть маленький осад на дні банки змінює смак вина, сприяє його псування, тому не потрібно лінуватися зливати домашній напій в іншу банку. В середньому за весь час тихого бродіння це роблять 3 або 4 рази з інтервалом 15-20 днів.