Компот із шовковиці на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот з шовковиці на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування компоту з шовковиці зі стерилізацією і без: варіанти з апельсинами, смородиною і вишнею

Варіант 1: Класичний рецепт компоту з шовковиці на зиму

Соковита шовковиця в компотах зустрічається не так вже часто. Причина проста – сильним власним смаком шовковичні ягідки, на жаль, не мають. Вони, крім того, майже не солодкі і неароматные. Здавалося б, до чого взагалі з них готувати компот, витрачаючи час, тару і цукор, якщо є чимало ягід, які не мають таких недоліків?

По-перше, не всі сорти шовковиці однакові. Варто попросити на пробу у декількох продавців на ринку по ягідці, і ви самі в цьому переконаєтеся. Саме дрібні, непоказні на вигляд ягідки мають смаком і певною солодкістю.

По-друге, компоти рідко варять з одного виду ягід або фруктів, а сік чорної шовковиці прекрасний барвник. Додавши жменю позбавлених смаку ягід до яблуках, грушах або слабо пофарбованим малині або полуниці отримують компоти насиченого, винного кольору.

Інгредієнти:

  • кілограм ягід шовковиці;
  • півтора літра очищеної води;
  • два склянки цукру-рафінаду.

Покроковий рецепт компоту з шовковиці на зиму

Крок 1:

Банки під консервацію компоту обов’язково промийте з содовим розчином. Після цього їх слід обполоснути теплою водою, ретельно змиваючи залишки соди. Чисті ємності поміщаємо над парою і стерилізуємо протягом десяти хвилин. Бляшані кришки так само моєму і кип’ятимо протягом трьох хвилин.

Крок 2:

Готуємо шовковицю. Відбираємо щільні ягоди і акуратно зрізаємо ножичками плодоніжки. Пересипавши в друшляк, поміщаємо під шовковицю напір холодної води, акуратно перемішуючи, промиваємо. Після, щоб обсушити, залишаємо в друшляку ягоди. Розкладаємо шовковицю за банкам, заповнюючи ємності на третину.

Крок 3:

В підходящу за обсягом каструлю наливаємо зазначений об’єм води і розчиняємо у ній цукор. Помістивши на інтенсивний вогонь, готуємо сироп. Після закипання обов’язково проварюємо його хвилини дві.

Крок 4:

Знімаємо киплячий сироп з плити, заливаємо ягоди і відразу прикриваємо баночки обсушеними після кип’ятіння кришками. Помістити в каструлю, по плечики заливаємо ємності водою, стерилізуємо з чверть години. Зверніть увагу, банки слід ставити на щільне рушник або грати, при безпосередньому зіткненні з дном при стерилізації вони можуть тріснути.

Крок 5:

Акуратно дістаємо банки з каструлі. Герметично укупориваем кришки ключем, опрокидываем догори дном ємності з компотом і закутуємо. До остигання залишаємо в такому положенні.