Компот з ягід на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот з ягід на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування компоту з ягід на зиму: варіанти ягідного компоту з грушами, яблуками, змішані компоти з ягід на зиму

Варіант 1: Концентрований компот з ягід на зиму – класичний рецепт з чорної смородини

Будь-які ягідки, залиті окропом і законсервовані, подарують вам чудово смачні компоти, і назвати який-небудь з них класикою, обійшовши увагою всі інші, просто неможливо. Пропонуємо вважати класичним універсальний рецепт. Перш за все, в залежності від солодощі використовуваних ягід, можна виключити цукор. З тим же успіхом можна з частини ягід віджати сік і використовувати його замість води. А ще дуже смачно створювати комбіновані компоти, заливаючи ягоди соком або відваром фруктів.

Інгредієнти:

  • вісімсот грамів ягід чорної смородини;
  • дві ложки рафінованого цукру;
  • склянку окропу.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Смачний, ароматний компот із смородини приготувати не так-то просто, технологія не містить ніяких складнощів, але доведеться повозитися з ягодами. Підготуйте кілька однакових великих мисок, поставивши їх поруч. В одну з них відразу зсипте смородину, в іншу будете складати відібрані ягоди. Поставте також мисочку для сміття і зіпсованих ягідок.

Крок 2:

Перебираючи смородину, допомагайте собі маленькими манікюрними ножичками, зрізуючи ними залишки хвостиків. Зібравши необхідну кількість смородини, акуратно пересипте її в друшляк і опустіть разом з ним в таз з холодною водою. Новий сміття зберіть, замініть воду чистою. Перебираючи ще раз, ягідки поки збираємо в миску.

Крок 3:

Банки для консервування компоту вимийте з насиченим содовим розчином, промийте проточною водою, витріть рушником і дайте їм просохнути. Уважно на просвіт огляньте, щоб переконатися у відсутності залишків соди або відколів на склі. Банки наповніть ягідками до половини, всипте до них цукор, потім заповніть по самі плечі смородиною.

Крок 4:

Банки прикриваємо кришечками, прокип’яченими не менше п’яти хвилин разом з ущільнювальними кільцями. Встановлюємо банки простору каструлю з теплою водою, підстеливши під них товстий шар тканини. Під каструлею увімкніть швидкий нагрів, доведіть воду до закипання.

Крок 5:

Літрові банки, в розрахунку на які вказано кількість продуктів в рецептурі, стерилізують при помірному кипінні 10 хвилин. Виймайте їх по одній, швидко витирайте сухий тряпицей і закочуйте. До охолодження витримуйте в перевернутому положенні.