Компот із смородини і вишні на зиму шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот із смородини і вишні на зиму шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування компоту з смородини і вишні на зиму: класичний, простий і швидкий, без стерилізації, з м’ятою і мелісою на літрову банку, з м’ятою на трилітрову банку, з цілими ягодами

Варіант 1: Класичний рецепт компоту із смородини і вишні на зиму

Зазвичай господині варять компот з чогось одного, вишні або смородини. А ми вирішили об’єднати ці два інгредієнти в одну загальну добірку рецептів. Це поєднання вже давно перевірено і добре себе зарекомендувало. Якщо ви вирішили урізноманітнити звичний компот на зиму, приготуйте по одному з наступних рецептів. Почнемо з класичного приготування компоту з смородини і вишні на зиму.

Інгредієнти:

  • дев’ять літрів води;
  • кілограм цукру;
  • триста гр смородини;
  • триста гр вишні.

Покроковий рецепт компоту із смородини і вишні на зиму

Крок 1:

Насамперед необхідно правильно підготувати банки і кришки. В першу чергу їх гарненько намиває. Часто господині використовують содовий розчин для цих цілей. Потім банки стерилізуються зручним способом. Це може бути обробка парою, в мікрохвильовій печі, духовці. Кришки просто прокип’ятіть.

Розкладіть все на чистому кухонному рушник, причому банки ставимо шийкою вниз. Даємо повністю висохнути.

Крок 2:

Вишню і смородину промиваємо, розкладаємо в один шар на чистої тканини і даємо обсохнути. Не забудьте прибрати всі гілочки, листочки, хвостики і сміття.

Крок 3:

Наливаємо дев’ять літрів води у велику каструлю, нагріваємо на середньому вогні. Коли вода закипить, насипаємо цукор. Розмішуючи, розчиніть його.

Крок 4:

На третину заповнюємо підготовлені банки ягодами смородини і вишні. Ополоником розливаємо гарячий сироп до самого краю.

Закатуємо або закручуємо кришки і перевертаємо банки. Накрийте ковдрою, в такому вигляді залишаємо до наступних діб – баночки як раз охолонуть. Компот найкраще зберігати в прохолодному і темному місці.