Компот з шпанко на зиму пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот з шпанко на зиму пять простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування компоту з шпанко на зиму з іншими ягодами

Варіант 1. Класичний рецепт компоту з шпанко на зиму

Компот – освіжаючий і дуже корисний напій. Відмінна альтернатива солодкої газованої води. Його можна приготувати зі свіжих або сушених ягід і фруктів, або заготовити на зиму. Незважаючи на непривабливий зовнішній вигляд ягід, з вишні шпанко виходить смачний, злегка кислуватий компот.

Інгредієнти

  • два скл. на банку об’ємом 3 л шпанко;
  • очищена вода;
  • півтора скл. на 3-х л банку дрібного цукрового піску.

Покроковий рецепт компоту з шпанко на зиму

Крок 1:

Вишню шпанку переберіть. М’яті і зіпсовані ягоди відкладіть в сторону. Кісточки можете залишити, або акуратно вийняти їх, не пошкодивши ягоду. Промийте шпанку.

Крок 2:

Трилітрові банки ретельно вимийте. Обдайте їх окропом, або стерилізуйте, помістивши на спеціальну підставку над каструлею з киплячою водою. Потім покладіть банку на боці, щоб вийшов пар і тара висохла.

Крок 3:

У сухі стерильні банки всипте звичайний цукор. Зверху викладіть ягоди шпанко, заповнюючи скляні ємності на третину об’єму. В чайнику закип’ятіть воду і залийте нею вишню, залишивши приблизно три сантиметри від краю банки.

Крок 4:

У великій каструлі закип’ятіть воду. Обережно опускайте в неї по одній банки і стерилізують на повільному вогні 20 хвилин. Потім вийміть ємності з компотом і герметично укупорьте кипячеными кришками. Банки акуратно переверніть на бік, перевірте герметичність укупорки і поставте на кришки. Укутайте старої курткою і залиште на добу.

Воду в банки поступово вливайте, інакше скло може лопнути. При стерилізації не допускайте інтенсивного кипіння. Трилітрові банки краще стерилізувати у відрі. Рівень води при цьому має бути не нижче половини банки.