Компот асорті на зиму: пять простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот асорті на зиму: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти компоту асорті на зиму з ягодами і фруктами, у великих і маленьких банках

Варіант 1: Класичний компот асорті на зиму з абрикосів та слив в трилітровій банці

Можна приготувати компот тільки з абрикосів або сливи, але краще їх змішати. Якщо ж додати жменю вишні, то отримаємо неймовірно ароматну заготівлю асорті яскравого кольору і з приголомшливим літнім ароматом. Тут дана класична рецептура з подвійною заливкою. Напій, приготовлений таким способом, не вимагає додаткової стерилізації, при цьому чудово зберігається в прохолодному місці. При кімнатній температурі він теж може стояти, якщо в приміщенні не більше 22 градусів.

Інгредієнти

  • 250 г сливи;
  • 250 г абрикосів;
  • 2,4 літра води;
  • 150 г вишні;
  • 300 г цукру.

Покроковий рецепт класичного компоту асорті

Крок 1:

Трилітрову банку (або декілька штук) ретельно промиваємо всередині і стерилізуємо, можна пропарити на чайнику або спеціальному кільці. Кришку кип’ятимо хвилинку, виймаємо на серветку і накриваємо, щоб не потрапила пил.

Крок 2:

Абрикоси, сливи і вишні промити. Для компотів використовуються виключно свіжі, стиглі плоди і ягоди без пошкоджень, цвілі, вм’ятин. Підсушуємо їх кілька хвилин і відправляємо в банку.

Крок 3:

Заливаємо вишню з фруктами крутим окропом до самого верху, накриваємо банку приготовленої кришкою і залишаємо на п’ятнадцять хвилин. Як тільки інгредієнти прогріються, надягаємо кришку з дірочками, всю рідину зливаємо, але не в раковину, а даремно каструлю. Додаємо рецептурний цукор і варимо сироп пару хвилин після закипання. Кришку рекомендується обдати окропом.

Крок 4:

Заливаємо пропарені фрукти сиропом, накидаємо нашу кришечку, закатуємо. Згідно з правилами, компот повинен повільно остигати вгору денцем. Тому банку перевертаємо, закутуємо в ковдру нехай постоїть хоча б добу. Якщо за цей час компот не охолоне, то можна витримати два дні.

Банку з фруктами потрібно заливати до самого верху, щоб не залишалося порожнеч, це безпосередньо впливає на збереження компоту.