Компот з жерделы на зиму шість простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот з жерделы на зиму шість простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти пікантного компоту з жерделы на зиму з вишнею, сливою і грушею з цукром і медом зі стерилізацією і без такої

Варіант 1: Класичний рецепт компоту з жерделы на зиму

Жердела – сорт диких абрикосів, які відрізняються кислим смаком і твердою структурою м’якоті порівняно зі звичайними видами. Тому, готуючи компоти з жерделы на зиму, додайте стільки ж цукру, скільки і ягід. А ось лимонну кислоту в цей напій ми вводити не будемо, оскільки дичка і так досить кисла.

Інгредієнти:

 • 3 кг свіжої жерделы;
 • 6 літрів не хлорованої води;
 • 3 кг звичайного цукру.

Покроковий рецепт компоту з жерделы на зиму

Крок 1:

Дикі абрикоси закинути в миску великого розміру. Відразу влити багато чистої води. Замит, видаляючи залишки гілочок і попадаються листочки.

Крок 2:

Тепер перекласти плоди обов’язково одним шаром на простеленій рушник. Промокнути від вологи.

Крок 3:

Вузьким ножем зробити круговий надріз на кожній ягоді. Прокрутити з максимальною акуратністю. Роз’єднати половинки. Дістати кісточки.

Крок 4:

Укласти дичку по банкам (ошпаренным окропом), заповнивши їх на третину. Прикривши абрикоси кришками, залити воду в окрему каструлю. Додати цукор.

Крок 5:

Проварити сироп протягом декількох хвилин, не допускаючи кипіння. Потім влити його в кожну ємність майже по вінця.

Крок 6:

Стерилізувати компот з жерделы на зиму приблизно десять хвилин. Швидко закатати. Остудити. Солодкий напій готовий для зберігання.

Оскільки дикий абрикос не такий солодкий, як садовий, рекомендується використовувати (як мінімум) співвідношення цукру і ягід 1 до 1. А якщо ви віддаєте перевагу більш солодкі напої, збільшіть обсяг цієї спеції за власним смаком.

Варіант 2: Швидкий рецепт компоту з жерделы на зиму

Щоб закрити представлений напій швидко, пропонуємо вкласти по банкам цілі ягоди разом з кісточками. В іншому рецепт не буде кардинально відрізнятися від класичного.

Інгредієнти:

 • 2 кг жерделы;
 • 2 кг цукру;
 • 5 літрів води.

Як швидко приготувати компот з жерделы на зиму

Крок 1:

Жерделу уважно перебрати, відставляючи вбік пошкоджені плоди. Цілі ягоди вкинути в емальованій таз з великою кількістю води.

Крок 2:

Обережно промити, зачищаючи від листя і гілочок. Струсити від вологи і закласти за дуже чистим скляним банкам.

Крок 3:

Окремо розчинити в окропі простий цукор. Приготувати сироп, на що знадобиться кілька хвилин легкого кипіння.

Крок 4:

Влити заправку в ємності, наповнені на третину цілими ягодами, по вінця. Негайно накрити кришками і закрутити. Перевернути. Охолоджений компот з жерделы на зиму поставити на місце зберігання.

Оскільки ми використовуємо цілі ягоди, обов’язково перегляньте кожну з них. Не можна допустити, щоб в компот потрапили зіпсовані або червиві абрикоси. А щоб швидше довести воду для сиропу до кипіння, радимо скористатися електрочайником.

Варіант 3: Компот з жерделы і слив на зиму

Крім диких абрикосів в компот допустимо додати свіжі сливи, які наповнять напій характерними смаковими відтінками.

Інгредієнти:

 • по 1,5 кг жерделы і злив;
 • 3 кг звичайного цукру;
 • 6 літрів води.

Як приготувати

Крок 1:

Дрібну сливу разом з жерделой замит в прохолодній воді, перелитої у великий таз. Потім всі ягоди засипати на застелений сухим рушником стіл. Просушити.

Крок 2:

Тепер розрізати плоди круговим не глибоким рухом. Віднявши половинки один від одного, дістати кісточки.

Крок 3:

Рівними обсягами закласти сливи і жерделу в стерилізовані банки, наповнивши останні на 1/3 частину. Залити окріп. Через п’ять хвилин акуратно злити рідину з ємностей в каструлю.

Крок 4:

Засипати туди цукор. Розчинити на середньому вогні. Повернути солодкий сироп у банки, залити ягоди по вінця.

Крок 5:

Закрити компот з жерделы на зиму кришками (прокип’яченими) і остудити при кімнатній температурі.

Хоча обидві використовуються ягоди належать одному роду, смак їх істотно відрізняється. Тому разом вони зроблять компот по-своєму неповторним. Крім цього, завдяки зливі напій вийде більш в’язким, ніж зазвичай.

Варіант 4: Компот з жерделы і груш на зиму

Груші також відмінно підійдуть злегка кислуватим жерделе. А от який саме сорт вибрати, вирішувати вам. У будь-якому випадку трохи зменшіть обсяг цукру, оскільки груші і так дуже солодкі.

Інгредієнти:

 • по 2 кг груш і жерделы;
 • 3-3,5 кг цукру;
 • 8 літрів фільтрованої води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Жерделу і груші ретельно в тазі з водою замит. Перші ягоди розрізати, звільнити від кісточок і вкласти на дно стерилізованих банок рівними частинами, наповнюючи ємності на 1/4 частину.

Крок 2:

Далі розділити груші на дві однакові частини. Вирізати середню частину. Порубати половинами часточок. Пересипати таким же чином і в тій же кількості зверху на жерделу.

Крок 3:

У великій окремій каструлі закип’ятити вісім літрів фільтрованої води. Коли на поверхні почнуть активно з’являтися бульбашки, ввести цукор. Повністю розчинити кристали.

Крок 4:

Влити гарячий солодкий сироп у банки, щоб він до верху їх заповнив. Швидкими рухами закрутити прокип’яченими кришками і залишити на столі для охолодження при кімнатній температурі.

Готовий компот з жерделы на зиму зберігати в темному, бажано прохолодному місці протягом декількох місяців. Перед подачею напій краще добре остудити на холодильної полиці. Що стосується смаку. Дичка досить кисла, тому додавати лимонну кислоту не обов’язково. Хоча якщо груші занадто солодкі, припустимо ввести трохи цієї спеції.

Варіант 5: Компот з жерделы з медом на зиму (без цукру)

Щоб не використовувати для відварювання зимового компоту цукор, пропонуємо замінити його медовим сиропом, який зробити не складніше, ніж звичайний.

Інгредієнти:

 • 3 кг жерделы;
 • 6 літрів води;
 • 1 літр квіткового меду.

Як приготувати

Крок 1:

Воду поставити на велику включену конфорку. Поки вона почне кипіти, промити, обробити і обтрусити від вологи всі заплановану жерделу.

Крок 2:

Половинки диких абрикосів закласти в скляні попередньо ошпарені банки. У підсумку ягоди повинні заповнити чисті ємності на одну третину.

Крок 3:

На наступному етапі вимкнути киплячу воду. Тонкою цівкою залити квітковий мед, постійно вимішуючи вміст миски.

Крок 4:

Влити однорідний медовий сироп в кожну банку по вінця. Загорнути щільно і перевернути кришками вниз.

Крок 5:

Як тільки компот з жерделы на зиму повністю охолоне, перемістити в прохолодний підвал або льох.

Зазначеної кількості меду повинно вистачити для отримання достатньо солодкого напою. Однак після закінчення відварювання сиропу рекомендуємо спробувати його на смак. Якщо вам здасться, що він недостатньо солодкий, додайте ще трохи меду.

Варіант 6: Компот з жерделы і вишні на зиму

Останній компот ми зробимо з додаванням терпкою соковитою вишні, з якої важливо видалити кісточки також, як і з жерделы. Хоча якщо ви не проти їх присутності в напої, використовуйте цілі ягоди, таким чином, істотно скоротивши час створення солодкої зимової заготівлі.

Інгредієнти:

 • 1 кг свіжої великої вишні;
 • 3 кг свіжої жерделы;
 • 4 кг простого цукру;
 • 8 літрів артезіанської води.

Покроковий рецепт

Крок 1:

Вишню і жерделу замити, пересипавши в таз з артезіанською водою. Потім видавити з першої і вирізати у другій кісточки.

Крок 2:

Підготовлені ягоди в рівній кількості вкласти всередину стерилізованих банок. Прикрити, щоб під час готування сиропу туди не потрапила пил.

Крок 3:

В окремому сотейнику на сильному вогні закип’ятити воду. Всипати простий цукор. Змішуючи, розчинити його повністю.

Крок 4:

Тепер влити в банки з ягодами киплячий солодкий сироп. Вдруге прикрити і простерилізувати компот з жерделы на зиму протягом десяти хвилин, через які напій закатати. Після охолодження при кімнатній температурі відправити на місце зберігання.

В залежності від сорту вишні ви можете скоригувати кількість цукру. Що стосується розмірів ягід, то краще вибирати великі екземпляри – більш соковиті і стиглі. До того ж, з таких ягід простіше видавити кісточки, залишивши досить м’якоті, яка дасть багато соку в компот.