Компот з абрикосів на зиму сім простих покрокових рецептів

Як швидко і смачно приготувати компот з абрикосів на зиму сім простих покрокових рецептів на будь-який смак

Покрокові рецепти приготування компоту з абрикосів на зиму зі стерилізацією і без стерилізації, з кісточками і без них: варіанти компоту з абрикосів з апельсинами, смородиною, малиною, черешнею

Варіант 1: Компот з абрикосів з кісточками на зиму – класичний рецепт

Смак абрикосового компоту залежить від стиглості плодів. Не варто використовувати для консервування компоту не встигли добре визріти, а тим більше перестиглі плоди. У першому випадку, компот не буде мати смаку і аромату, у другому постраждає його вигляд. Перезрілі плоди можуть лопнути, і їх м’якоть зробить ніжний, ароматний напій каламутним.

Коротке зауваження про консервуванні плодів взагалі, і абрикосів зокрема, разом з кісточками. Існуюча думка про різке зростання ризику отруєнь, якщо в компотах використані фрукти або ягоди неочищені від кісточок або насіння на практиці не підтверджено. Значно вище ймовірність відчути нездужання від консервації, термін зберігання якої порушено. Намагайтеся витрачати компоти протягом одного зимового сезону і, безумовно, не порушувати правил консервування.

Інгредієнти:

  • кілограм абрикосів;
  • цукор – 500 грамів;
  • чотири з половиною літри води (фільтрованої або ключовий).

Покроковий рецепт простого компоту з абрикосів на зиму без добавок

Крок 1:

Абрикоси перебираємо. Вибираємо для компоту щільні, не пошкоджені гниллю плоди і ретельно миємо їх прохолодною водою. Розклавши по рушникові або зібравши в друшляку, даємо абрикосам обсохнути.

Крок 2:

Трилітрові банки, ретельно миємо в гарячій воді з содою. Змив залишки порошку теплою водою, на деякий час залишаємо в перевернутому стані. Обробляємо ємності протягом десяти хвилин пором, одночасно кип’ятимо металеві кришки протягом такого ж часу.

Крок 3:

Чисті абрикоси розкладаємо в підготовлені банки, заповнюючи їх лише на третину. Щоб плоди рівномірно пропарились, перед розфасовкою проколіть їх в декількох місцях зубочисткою. Затока абрикоси окропом, і прикривши горлечка банок простерилизованными кип’ятінням кришками, залишаємо так на десять хвилин.

Крок 4:

Зливаємо фруктовий настій об’ємну каструлю. Всипати цукор, підігріваємо до закипання. Проваріть з хвилину, заливаємо сироп у банки з абрикосами, наповнюючи їх по саме горло. Відразу накриваємо кришками і герметично укупориваем закаточним ключем. Перевертаємо заготовки на кришки і залишаємо до повного охолодження під пледом або кількома махровими рушниками.