Як приготувати лікер з червоної смородини в домашніх умовах: пять простих покрокових рецептів

Як приготувати лікер з червоної смородини в домашніх умовах: пять простих покрокових рецептів

Покрокові рецепти лікеру з червоної смородини в домашніх умовах з листям, лимоном, коричневим цукром

Варіант 1: Класичний лікер з червоної смородини в домашніх умовах

Домашній лікер – чудовий легкий напій з м’яким смаком. Традиційно його готують на горілці. Вибираємо алкоголь високої якості. Смородину можна брати різних сортів, але не використовуємо підгнилі ягоди, інакше аромат перейде в напій. Додатково для настоювання знадобиться кілька листів чорної садової смородини. Цей компонент подарує дуже приємний і насичений аромат.

Інгредієнти

  • 0,7 л горілки;
  • 5 листів чорної смородини;
  • 0,7 л води;
  • 900 г червоної смородини;
  • 900 г цукру.

Покроковий рецепт класичного лікеру з червоної смородини

Крок 1:

Смородину висипаємо в миску і ретельно промиваємо, потім перекладаємо на серветку підсихати. Відриваємо ягоди від гілочок, перекидаємо в банку, іноді прокладаємо листочки чорної смородини. Їх також потрібно промити і просушити. Небажано використовувати пластик або метал, ідеально підходить для настоянки скло.

Крок 2:

Заливаємо до червоної смородини рецептурну кількість горілки, закриваємо, використовуємо тугу кришку. Залишаємо на п’ять тижнів. Обов’язково банку струшуємо хоча б раз в 3-4 дня. Тримати можна в теплому місці і навіть на світлі, іноді настоянку спеціально ставлять на сонечко.

Крок 3:

Через п’ять тижнів приступаємо до приготування самого лікеру. Спочатку ставимо на плиту воду з цукром, доводимо до кипіння, проварюємо три хвилини і остуджуємо. Потім дістаємо настоянку, проціджуємо горілку від червоної смородини, ягоди злегка віджимаємо.

Крок 4:

Змішуємо горілчану настоянку з остившім цукровим сиропом, не можна додавати гарячу рідину. Переливаємо отриманий лікер в пляшки з щільними кришками, ставимо в холодильник.

Замість порічкових листочків можна використовувати для приготування будь-які інші. Дуже хороший аромат дає м’ята, але беремо в два рази менше. Приємний і насичений запах напою подарують вишневі листя, які часто використовують під час приготування домашнього алкоголю.